Větrné duše

Větrné duše https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267174/bmid_vetrne-duse-rIj-267174.jpg 4 193 43

Sedmý případ inspektorky Malin Forsové. Vzduch se chvěje horkem. Na Linköping se žene letní bouřka neobvyklé síly. V pečovatelském domě je nalezen devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Okolnosti úmrtí ukazují na sebevraždu. Všichni, kdo Konrada znali, však tvrdí, že měl i přes zdravotní problémy silnou vůli žít. U personálu byl oblíbený a pro Malininu dceru Tove, která je v domově na letní brigádě, se stal jakýmsi náhradním dědečkem. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu, posilují i výsledky pitvy. Vyšetřování je v plném proudu, ale nic do sebe nezapadá, informace si protiřečí. A navíc — kdo mohl těžit ze smrti nemocného starce, dokonce i ve společnosti, která kvůli penězům přestává dbát o lidskou důstojnost?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Vindsjälar , 2013

rodak
24.04.2016 3 z 5

Už jsem asi přejedený této řady .Pořád se to dobře čte ale díl od dílu slabší .No ona je kniha výrazně slabší než předešlé.Zápletka dobrá ,ale takové nic nedějící se celkem.A přistihl jsem se ,že mi Malin začíná vadit pořád ty neustálé pochyby cože to dělá dobře a nedělá.No příštím dílem se asi loučíme tak jsem i tak zvědav jak to dopadne.

Didi15
22.04.2016 5 z 5

Přečteno za čtyři hodiny, nedalo se odpoutat. Velice zdařilé dílo.

makke
11.04.2016 5 z 5

To zda je kniha dobrá poznám většinou podle toho, jak dobře se čte. Jsou knihy, které přečtu za týden, jsou knihy které přečtu za noc a pak jsou knihy, které naruší obecně platné, že kvůli práci nemám na čtení v průběhu pracovního dne čas. Větrné duše jsem přečetla za den, dávkovala jsem si je jako odměnu za odvedenou práci. Úžasná kniha.