Větrné duše

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmý případ inspektorky Malin Forsové. Vzduch se chvěje horkem. Na Linköping se žene letní bouřka neobvyklé síly. V pečovatelském domě je nalezen devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Okolnosti úmrtí ukazují na sebevraždu. Všichni, kdo Konrada znali, však tvrdí, že měl i přes zdravotní problémy silnou vůli žít. U personálu byl oblíbený a pro Malininu dceru Tove, která je v domově na letní brigádě, se stal jakýmsi náhradním dědečkem. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu, posilují i výsledky pitvy. Vyšetřování je v plném proudu, ale nic do sebe nezapadá, informace si protiřečí. A navíc — kdo mohl těžit ze smrti nemocného starce, dokonce i ve společnosti, která kvůli penězům přestává dbát o lidskou důstojnost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267174/vetrne-duse-rIj-267174.jpg 4162
Série

Malin Forsová 7.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host
Orig. název

Vindsjälar, 2013

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Větrné duše

Přidat komentář
Klamm
24. března

Oproti předchozím dílům, překvapivě málo brutalit. A motiv vraždy je uvěřitelně lidský.
60%

gad
25.11.2020

Opět spokojenost. Zajímavý případ.


Eicherik
28.06.2020

Větrné duše jsou takovou švédskou sociální detektivkou. Rozsahem je to případ o něco kratší a možná i jednodušší. Motiv jsem čekal rozhodně jiný. Já jsem opět spokojený, když tuhle sérii miluješ, tak není co řešit.

SilvieSisinka
01.03.2020

Je to sice stále dokola. Malin a její mám si dát či nedat alkohol. Pořád je z něčím nespokojená. I přesto mě kniha velmi bavila. Styl psaní Monse mě baví. Vraha jsem neuhodla. Typovala jsem někoho jiného, vůbec ne tohle. Jsem spokojená. Jdu na čtení další knihy.

Dobby888
23.11.2019

K této sérii jsem se dostala asi až po roce a s odstupem času musím říct, že jsem zklamaná. Stále pořád stejné téma co se týče alkoholu a až věčné nespokojenosti s něčím. Zápletka byla okay, tentokrát z jiného prostředí sociální péče, což se jen tak nevidí.

janastok
05.10.2019

Dobrý díl, zajímavé téma. Motiv jsem z několika náznaků uhodla, pachatele nikoli. Malin si hrozně protiřečí, vadí jí nezájem a špatná péče o nemohoucí, ale bratra navštíví jen 3x za rok?! A stále řeší jen pití, což se jí v dalších dílech jistě povede.

Dumicek
18.05.2019

Po dlouhe dobe jsem se vratila k Malin a musim rict, ze Vetrne duse jsou slabsim dilem..ale zas na druhou stranu tema pecovatelskych domu a zanedbavane pece je smutne a bolestive tema, protoze co si budem..tohle se stava..no zpet ke knizce..Malin stale nestastna, vztah se svou dcerou je komplikovany, milostny zivot zadny, ale aspon se poprala s tim alkoholem a snad ji abstinence vydrzi..jinak kniha se cetla sama, je nenarocna, lehce psana a dej tak nejak sam ubiha..konec byl smutny. Na autora rozhodne nezanevru, stale jeho knihy budu cist. Je to pro me proste neco jineho k cemu se vzdycky rada vracim..

konicekbily
03.01.2019

Velice dobrý styl psaní je prokládán úvahami o morálce a pro mne aktuální tématem o vztazích ke starší části populace. Přinutil mne se zamyslet nad vztahy v mém okolí. Nejenom v této knize, i v našich životech, je možno nalézt sobeckost, nadbytečné hromadění majetku a nezájem ke svému okolí. Připadá mi, že Kallentoft spíše již chce psát sociální romány než krimithrillery.

1