Větrné duše

Sedmý případ inspektorky Malin Forsové. Vzduch se chvěje horkem. Na Linköping se žene letní bouřka neobvyklé síly. V pečovatelském domě je nalezen devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Okolnosti úmrtí ukazují na sebevraždu. Všichni, kdo Konrada znali, však tvrdí, že měl i přes zdravotní problémy silnou vůli žít. U personálu byl oblíbený a pro Malininu dceru Tove, která je v domově na letní brigádě, se stal jakýmsi náhradním dědečkem. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu, posilují i výsledky pitvy. Vyšetřování je v plném proudu, ale nic do sebe nezapadá, informace si protiřečí. A navíc — kdo mohl těžit ze smrti nemocného starce, dokonce i ve společnosti, která kvůli penězům přestává dbát o lidskou důstojnost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267174/vetrne-duse-rIj-267174.jpg 4162

Malin Forsová 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Vindsjälar, 2013

Kniha Větrné duše

Klamm

Oproti předchozím dílům, překvapivě málo brutalit. A motiv vraždy je uvěřitelně lidský.
60%

gad
25.11.2020

Opět spokojenost. Zajímavý případ.

Eicherik
28.06.2020

Větrné duše jsou takovou švédskou sociální detektivkou. Rozsahem je to případ o něco kratší a možná i jednodušší. Motiv jsem čekal rozhodně jiný. Já jsem opět spokojený, když tuhle sérii miluješ, tak není co řešit.

SilvieSisinka
01.03.2020

Je to sice stále dokola. Malin a její mám si dát či nedat alkohol. Pořád je z něčím nespokojená. I přesto mě kniha velmi bavila. Styl psaní Monse mě baví. Vraha jsem neuhodla. Typovala jsem někoho jiného, vůbec ne tohle. Jsem spokojená. Jdu na čtení další knihy.

Dobby888
23.11.2019

K této sérii jsem se dostala asi až po roce a s odstupem času musím říct, že jsem zklamaná. Stále pořád stejné téma co se týče alkoholu a až věčné nespokojenosti s něčím. Zápletka byla okay, tentokrát z jiného prostředí sociální péče, což se jen tak nevidí.

janastok
05.10.2019

Dobrý díl, zajímavé téma. Motiv jsem z několika náznaků uhodla, pachatele nikoli. Malin si hrozně protiřečí, vadí jí nezájem a špatná péče o nemohoucí, ale bratra navštíví jen 3x za rok?! A stále řeší jen pití, což se jí v dalších dílech jistě povede.

Dumicek
18.05.2019

Po dlouhe dobe jsem se vratila k Malin a musim rict, ze Vetrne duse jsou slabsim dilem..ale zas na druhou stranu tema pecovatelskych domu a zanedbavane pece je smutne a bolestive tema, protoze co si budem..tohle se stava..no zpet ke knizce..Malin stale nestastna, vztah se svou dcerou je komplikovany, milostny zivot zadny, ale aspon se poprala s tim alkoholem a snad ji abstinence vydrzi..jinak kniha se cetla sama, je nenarocna, lehce psana a dej tak nejak sam ubiha..konec byl smutny. Na autora rozhodne nezanevru, stale jeho knihy budu cist. Je to pro me proste neco jineho k cemu se vzdycky rada vracim..

konicekbily
03.01.2019

Velice dobrý styl psaní je prokládán úvahami o morálce a pro mne aktuální tématem o vztazích ke starší části populace. Přinutil mne se zamyslet nad vztahy v mém okolí. Nejenom v této knize, i v našich životech, je možno nalézt sobeckost, nadbytečné hromadění majetku a nezájem ke svému okolí. Připadá mi, že Kallentoft spíše již chce psát sociální romány než krimithrillery.