Větrné duše

Sedmý případ inspektorky Malin Forsové. Vzduch se chvěje horkem. Na Linköping se žene letní bouřka neobvyklé síly. V pečovatelském domě je nalezen devětasedmdesátiletý Konrad Karlsson, oběšený na šňůře od signalizačního zvonku. Okolnosti úmrtí ukazují na sebevraždu. Všichni, kdo Konrada znali, však tvrdí, že měl i přes zdravotní problémy silnou vůli žít. U personálu byl oblíbený a pro Malininu dceru Tove, která je v domově na letní brigádě, se stal jakýmsi náhradním dědečkem. Podezření, že se ve skutečnosti jednalo o vraždu, posilují i výsledky pitvy. Vyšetřování je v plném proudu, ale nic do sebe nezapadá, informace si protiřečí. A navíc — kdo mohl těžit ze smrti nemocného starce, dokonce i ve společnosti, která kvůli penězům přestává dbát o lidskou důstojnost?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267174/vetrne-duse-rIj-267174.jpg 4129

Malin Forsová (7.)

Vindsjälar (2013)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Větrné duše

Dumicek

Po dlouhe dobe jsem se vratila k Malin a musim rict, ze Vetrne duse jsou slabsim dilem..ale zas na druhou stranu tema pecovatelskych domu a zanedbavane pece je smutne a bolestive tema, protoze co si budem..tohle se stava..no zpet ke knizce..Malin stale nestastna, vztah se svou dcerou je komplikovany, milostny zivot zadny, ale aspon se poprala s tim alkoholem a snad ji abstinence vydrzi..jinak kniha se cetla sama, je nenarocna, lehce psana a dej tak nejak sam ubiha..konec byl smutny. Na autora rozhodne nezanevru, stale jeho knihy budu cist. Je to pro me proste neco jineho k cemu se vzdycky rada vracim..

konicekbily

Velice dobrý styl psaní je prokládán úvahami o morálce a pro mne aktuální tématem o vztazích ke starší části populace. Přinutil mne se zamyslet nad vztahy v mém okolí. Nejenom v této knize, i v našich životech, je možno nalézt sobeckost, nadbytečné hromadění majetku a nezájem ke svému okolí. Připadá mi, že Kallentoft spíše již chce psát sociální romány než krimithrillery.

Devil-Ivet
13.12.2018

Velmi dobrý díl. Okamžitě jsem se začetla. Dost se tu polemizuje nad morálními zásadami a úctou ke starým lidem. Některé myšlenky mě opravdu hodně zasáhly a Kallentoft tu skvěle rozebral lidskou chamtivost a netečnost. Jo, na každého jednou dojde…

111moni
28.03.2018

Trochu více Malin a trochu méně kriminalistiky, nicméně, dobře se to četlo a jako přidaná hodnota trochu aktuální pohled do sociálního zařízení. Změna je patrná,ale čtení je to stále napínavé .

Nixa
31.01.2018

Tento díl byl tak trochu zklamáním. Případ nebyl až tak zajímavý a tak jsem se ze čtení netěšila tolik co dřív, ale i tak je tahle série s Malin skvělá. Konec knihy to hodně vylepšil. Překvapivý konec, rozhodně jsem nečekala, že to všechno takhle dopadne.

Schovi
16.01.2018

Pro mě jeden z nejlepších dílů o Malin Forsové.

lucie2371
10.01.2018

Jedním slovem super! Krásně jsem se ponořila do děje, který byl napínavý od začátku do konce. Nemám co bych knize vytknula.

Elcrysis
29.09.2017

Stejně jako u jiné Kallentofovy detektivky jsem neměla problém se začíst a užít si vyšetřování.