Podzimní vražda

Podzimní vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148940/bmid_malin-forsova-podzimni-vrazda-Idl-148940.jpg 4 284 64

Déšť smáčí zámek Skogså u Linköpingu. Kapky se snášejí na zem a na tělo, které plave ve vodním příkopu. Bohatý právník a nový majitel zámku Jerry Petersson byl zavražděn. Inspektorka Malin Forsová brzy začne podezřívat předchozí majitele zámku, aristokraty, kteří jistě nemají radost z toho, že museli prodat rodinný majetek Jerrymu Peterssonovi. Mohl to ale být motiv vraždy? A jaké další zlé síly se probudily na pláních Östgötalandu? A kdo byl ve skutečnosti Jerry Petersson, muž, který se skrýval za svými miliony, drahými obleky a sbírkou obrazů?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: ekniha , Host

Höstoffer , 2009

berila
berila
06.08.2023 3 z 5

Na autorovo styl psaní si člověk musí zvyknout, ale psát umí. Ale uberu jednu * za ta stále se opakující "háďata". A hrozně mně vadí ta věčně namazaná Malín.

Margerite
Margerite
04.07.2023 4 z 5

Za mě tentokrát o něco slabší než předchozí díly. Nějak mě kriminální zápletka nedokázala vtáhnout, snad kvůli tomu, jak byly oběti nesympatické. Už jsem si poměrně zvykla na monology poletujících duší, které mě v prvních dvou dílech irtitovaly opravdu hodně. Naopak oceňuju osobní linku Malin i ostatních, tam to je na 5*. Psychologická sonda do duše alkoholika je velmi realistická.

alca-212
alca-212
06.12.2022 5 z 5

Začátek možná o malinko slabší než první dva díly, za mě ale stále skvělá detektivka.
Jsem moc ráda, že jsem sérii s Malin začala číst až teď, kdy už je u nás přeložených plno knih, takže nemusím čekat na vydání dalších dílů a můžu směle pokračovat v četbě :-).

mcabr
mcabr
05.09.2022 4 z 5

Přečteno.

Siege03
Siege03
22.11.2021 5 z 5

Kniha se dala číst, akorát mi vadilo neustále omílání hrdinky Malin a jejího alkoholu.Samotny děj vy se dal napsat tak na 100 stránek,zbytek byla psychologická sonda do života alkoholika.Ale jinak doporučuji

moudivlacek
moudivlacek
28.09.2021 2 z 5

Další případ Malin a jejích kolegů byl pro mne průměrný, minulé byly víc o případu. Zde šlo (alespoň jsem to tak viděla já) o závislost Malin k alkoholu a jak se "rozpadá" před očima kolegů a vzdaluje se dceři i bývalému manželovi.
Co se týče případu - tentokrát jsou náznaky k motivu vraha docela zřetelné, jedna umučená dětská duše, která se s traumatem vyrovnává ne zrovna šťastným způsobem. A to není jediný důvod k vraždám.
Také je tu vylíčen život zkrachovalé šlechty, která se stejně stále chová povýšeně a myslí si, že může vše.
Doufám, že další díl bude víc o případu než o alkoholu a Malin.

vlkcz
vlkcz
24.07.2021 4 z 5

Jako detektivka by se to dalo napsat tak na 150 stránek. Ale tenhle díl už je spíš psychologická sonda. Sledujeme postupnou destrukci Malininy vůle, motivy vraha (i když jeho totožnost se "proflákne" až v úplném závěru), retrospektivní pohledy na životy obětí, které nelze úplně litovat, trable všedních dní příslušníků linköpingské "mordparty". Je tam toho prostě moc a nebýt trochu chaosu, který vzniká při retrospektivách různých osob, chybělo by jen málo k bezvadnému čtenářskému zážitku.

Elulilinka1
Elulilinka1
04.07.2021 5 z 5

Moje první knížka od Kallentofta a za mě jednoznačně ANO!

te-ssiinka3905
te-ssiinka3905
28.06.2021 2 z 5

Malin, to je to co tyhle příběhy žene... pokud někdo dává špatné hodnocení kvůli její závislosti na alkoholu, tak je hodně zaostalý... ukazuje to jak dokáže být hranice slabá...
cvo se týče příběhu, tak to je to co si zaslouží snížit hodnocení... bylo to nějaké nezáživné a táhlo se to... motiv taky nic moc říkající... tenhle autor umí líp a to mi nikdo nevymluví

jprst
jprst
31.12.2020 2 z 5

Tak jsem zkusil ještě jeden příběh z této série, ale jen jsem si potvrdil její klesající úroveň, takže další pokračování si už odpustím, nenašel jsem totiž vůbec nic, co by mě alespoň trochu nalákalo zkusit další díl. Nejsem asi pro tuto sérii ten správný čtenář.

lenka7679
lenka7679
09.11.2020 3 z 5

Malin už je jako hrdinka otravná. Přijde mi, že každý detektiv ze severu musí chlastat. A zase to počasí, už se musím smát. Čekala jsem, že přijde s dalšími díly nějaké zlepšení, většina autorů to tak má. Tady se bojím, že když to nezůstane stejné, tak už to bude jen horší. A to jsem dostala darem celou sérii. Teď už vlastně ani nevím, zda to nebylo za trest.

Eicherik
Eicherik
01.03.2020 5 z 5

Podzimní vražda mi naprosto sedla. Velmi mi vyhovuje autorův styl psaní. Takhle si představuji dokonalou detektivku.

karolina5333
karolina5333
08.11.2019 3 z 5

Nevím, nevím, nevím...Když já se na tuhle knížku strašně těšila, a to se pak lehce dostaví zklamání.
Nesouhlasím s paní recenzentkou z přebalu knihy, že co je slabinou Malin, je silnou stránkou románu. Proč taky každý severský kriminalista musí chlastat? Odpouštím to jen Harrymu, ten byl aspoň první...
Těch rádoby moudrých duchovních popisů je tam moc, zkrátila bych to celé, ale závěr celkem strhující, to ano.
Nu což, dám ti na jaro zase šanci Monsi.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
12.10.2019 4 z 5

Malin mě pěkně sere. Její piti a vztah k dcerce a bývalému manželovi je katastrofa. Chová se jak malá holka.Jinak se kniha cetla pěkně.

evickakyticka
evickakyticka
11.10.2019 3 z 5

Jak už tradičně jsem Podzimní vraždu přečetla na podzim. Od Malin jsem si na čas oddychla a udělala jsem dobře. Její problémy s alkoholem gradují, vztah s dcerou se láme. Moc se mi líbily její myšlenky, kde si nepřipouští problémy a pere se to v ní. Abych řekla pravdu, tato linka mě bavila daleko víc než vyšetřování vraždy. Oproti prvním dvěma dílům už tak nevnímám krátké věty, které mi původně docela vadily. V tomto díle najdeme myšlenky oběti i ostatních postav, trochu jim nahlédneme "do hlavy" a to mě bavilo. Tak zase na jaře.

Dadulina
Dadulina
14.07.2019 3 z 5

Pro mě jednoznačně lepší než druhý díl, zatím stále vede první...tak uvidíme

Strnady095
Strnady095
26.05.2019 2 z 5

více detektivky, méně Malin, prosím v dalším díle...dobré, ale konec, tedy konce bez překvapení...vnitřní hlasy dobré...alkohol na pracovišti v takovémto prostředí, no nevim nevim...tak uvidíme další díl

smithynka
smithynka
14.05.2019 3 z 5

Tento díl knihy mi přišel trochu slabší, nezáživný. Malino chování mi lezlo krkem. Doufám, že v dalším díle to bude lepší.

marketakic
marketakic
04.10.2018 4 z 5

Napínavá, vtáhla mě a tak byla rychle přečtená.

dalia1769
dalia1769
28.08.2018 4 z 5

Opět velmi dobrý díl, podzimní atmosféra dotvářela příběh jako tomu bylo u zimy i léta. Detektivní příběh nemá chybu. Trochu méně už mne bavily Malininy problémy s alkoholem a její chování k dceři...