Lovci ohně

Devátý případ inspektorky Malin Forsové. Časného zářijového rána, dosud zahaleného tmou, zavede zlá předtucha Malin Forsovou do Rydského lesa. Z průmyslové oblasti na okraji Linköpingu se až sem šíří kouřová mračna z obrovského požáru. Jenomže pach spáleniny nepřichází pouze z hořící továrny. Před Malin leží na zemi ohořelé tělo jakési ženy. Den předtím byl v kontejneru nalezen mrtvý devítiletý chlapec. Zavražděný. Pocházel z rozvrácené rodiny, žil s osamělou matkou alkoholičkou a často v noci odcházel z domova. Ale kdo ho mohl chtít zabít? I když to tak na první pohled nevypadá, Malin tuší, že obě vraždy spolu souvisejí. Společně s kolegy se těžce dopátrávají stop, které je posléze dovedou až do zemí, z nichž se rekrutují současní otroci, lidé bez práva na život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362846/lovci-ohne-krT-362846.jpg 4.351

Malin Forsová (9.)

Eldjägarna (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Saša57

Skvělá kniha. Knihy s komisařkou Malin jsou vynikající. Doufám v další díly. Mohu jen doporučit!

helcab

Opět zajímavá a čtivá kniha. Nezklamala...

lucie2371

Další ze skvělých dílů o Malin Forsové!

moni-zbuzi

Tak tahle kniha byla opravdu něco co se nedá úplně popsat ani zařadit ,ale byla vážně dobrá

intelektuálka

"Je horko, ale vy necítíte pach kouře, protože už jste si zvykli na to, že hoří celý svět"

To není krimi příběh, to je obžaloba novodobého otrokářství...

Od Nepálu po nález mrtvého dítěte v švédském Linkopingu a spálené ženské tělo v Rydském lese....a asi v polovině knihy tuším, kde se nitky spojí.

A znovu zaznívají hlasy obětí....

To je kruté čtení, ale je nutné, aby o tom lidé věděli.

Doporučím.

zuzad

"Tu nečtete, tu si vychutnáváte"

Micheline

Malin je prostě nejlepší. Kallentoftovy knihy miluji :o))

makke

Skvělé jako vždy. Sice mi to přišlo místy trochu překombinované, ale "svět je malý a o náhody v něm není nouze", takže jsem to vzala na milost.

Alushka07

Kallentoft jako vždy nezklamal. Kniha napínavá až dokonce.

Nixa

Na další případ vyšetřovatelky Malin a jejího týmu jsem se moc těšila. Mons píše skvěle a jeho knihy mě opravdu baví. Opět čtivě a napínavě napsané, jen mě malinko zklamal konec a proto jen 4*. Přesto doporučuji a doufám v další díly. Malin mi prostě přirostla k srdci :-)

Didi15

Zase skvělý neotřelý Kallentoft. Hodnotím za pět a víc nemusím dodávat . Malin mě prostě baví .

marimat

Četlo se to velice dobře jako ostatní knihy.
Chování některých postav je dosti děsivé.
Arogance ,sebestřednost a neúcta k životu druhých.
Něco málo se z toho pochopit dá,ale dá se to i omluvit?
Jen jsem si říkala,že je ještě štěstí,že se k této knize nedostal náš generální.
Zaručeně by nabyl dojmu ,že on sám se k dělníkům chová vlastně ještě moc slušně.:(

MartinV.123

Za mě musím říct nejslabší kniha pana Kallentofta. Nevím proč ale už to není co to bývalo.