Katův polibek

Katův polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428789/bmid_katuv-polibek-N8W-428789.jpeg 5 112 30

Jedenáctý případ inspektorky Malin Forsové Čtrnáctiletá dívka se stane obětí sexuálního obtěžování na sociálních sítích. Na letišti v Linköpingu někdo unese letadlo. V lisu na auta se najde tělo jiné mladé dívky. A to je jen začátek toho nejděsivějšího jara v dějinách Linköpingu. Malin se po vyčerpávajících měsících, které strávila jako kontaktní policistka na švédské ambasádě v Bangkoku, vrací do Švédska. Daří se jí zůstat střízlivá, neustále však pociťuje neklid, a proto jí komplikovaný případ přijde vhod — pomáhá jí totiž udržet touhu po alkoholu na uzdě. Podaří se jí zastavit vraha dřív, než zemřou další mladí lidé? Vyšetřování se rychle změní v závod s časem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Bödelskyssen , 2017

konicekbily
03.08.2023 4 z 5

Svým stylem napsal autor další thriller. Nechal zemřít hodně lidí, nechal vyřešit Malin složitý případ a připadá mi, že nám chce sdělit něco víc: jsme pod vlivem úplné svobody, kterou chápeme každý jinak. Někdo si může myslet, že o někom může zveřejnit na sociálních sítí cokoliv - a má za to, že je to normální. A jiný si může myslet, že může jinému vzít život - a je to to pro něj také správné. Z autora se pomalu stává filozof a moralista - i když to z textu není na první pohled zřejmé!

ještěrka38
16.11.2021 5 z 5

Perfektní jako vždy.. Sice jsem si dobře tipla, kdo je asi vrah, ale i tak napínavé..

Martina1805
27.10.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem, nešlo to odložit. Strašně napínavý děj perfektně poskládaná zápletka a překvapivý i když za mě tak trochu očekávaný konec. Prostě super čtení nechci se rozepisovat o ději ať si to každý kdo má zájem přečte a uvidí sám.

RADOST
01.09.2021 4 z 5

Kdo rozhoduje o životě a smrti? Nad tímto tématem se z více úhlů zamýšlí 11. díl úspěšné série. Opět napsáno precizně, vše do sebe zapadá, je zde napětí, brutalita i zdánlivá nevinnost. Nebezpečí sociálních sítí i návykových látek. Přesto mi něco vadilo. Převládalo řemeslo, nedařilo se mi plně vcítit do žádné z postav. Kata jsem si správně tipla v první třetině knihy. Jeho brutalitu jsem ale považovala za přehnanou. Ta byla pro efekt. Dobrá kniha, ale ne výborná.

Eicherik
25.08.2021 4 z 5

Je to rok a pár dní, kdy jsem dočetl desátý případ téhle mojí oblíbené série. Nyní mám za sebou tento jedenáctý, v kterém se mimo jiné objeví i šikana na internetu. Po řemeslné stránce nemohu téhle detektivce nic vytknout, ale chybí mi něco navíc, co dělá tuhle sérii výjimečnou. Postrádám tady prvky vztahového románu a větší vhled do soukromí zúčastněných osob. I přesto se určitě pustím do případu dvanáctého, jehož vydání se již blíží.
Citace: Ale káva je silná a horká. Kávovar pracuje s plným nasazením. Udělá si další šálek a vychutnává ho, a chce si zapnout počítač, který leží na stole, aby se dozvěděla všechny novinky ze stále chorobnějšího světa, v němž žije.

Vojslava
11.08.2021 5 z 5

A Malin nezklamala. Běsi se transformovali do jiných postav a každá by se mstila ráda a každá by měla proč. Vlastně mi nahrazení promluv mrtvých Malininou intuicí hrozně vyhovovalo a napjatá jsem byla až do konce... i když jsem tak nějak tušila, kdo, proč a jak. Výborné napětí na klidnou dovolenou!

Titas9001
08.08.2021 5 z 5

Hodně dobré čtení. Začátek vypadal na pokus o odvrácení teroristického útoku a scéna s příjezdem dětských pachatelů na letiště byla pro mě hodně nevěrohodná. Moc mě to nebavilo. Ovšem pak nabral příběh neuvěřitelný spád, a to už bylo jiné kafe. Výborně vystupňované až do samého konce a pořád jsem nechápala, kdo za tím stojí, když hlavní poškozený zahynul. Kdysi jsem četla Páté roční období a Letní smrt a snad dám šanci i dalším knihám...

gad
07.08.2021 5 z 5

Malin se odrazila ode dna a rozhodně jí to svědčí. Oproti předchozímu dílu se mi Katův polibek četl mnohem lépe. Tak se nechám překvapit v dalším pokračování, které si rozhodně nenechám ujít.

vsechnonebonic
04.07.2021 5 z 5

Moje první seznámení s autorem a inspektorkou Malin. Myslela jsem, že Chris Carter a jeho Robert Hunter jsou top, ale tohle je také moc dobré. Hned jsem si koupila další tři knihy, tak doufám, že mě nezklamou.

Sejna1955
23.06.2021 4 z 5

Střízlivá Malin to zase všechno vyřeší a tak to v dobé detektivce mý být.

TaJeMa
12.06.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, z téhle série jsem četla jen tuhle, takže nemám srovnání s ostatními díly. Ze začátku jsem se bála, že tam toho fňukání kolem chuti na alkohol bude víc, něco jako Harry Hole, naštěstí to nebylo tak strašné.
Kdo je pachatelem vražd bylo od začátku předvídatelné, ale i tak děj docela plynul. Nicméně musím, bohužel, konstatovat, že je to jedna z mnoha knih, jejíž děj si za pár měsíců nevybavím.

intelektuálka
08.05.2021 4 z 5

Malin je zpět v Linkopingu - a že se zde dějí věci ....

Co vše vyvolá zveřejnění na sociálních sítích ?

Proč je únosce v letadle - a proč umírají mladí lidé ?

Opět děj drsný, stupňující se ... a položeny otázky provázející dnešní svět ....

I já jsem vraha tipovala - ale přesto to bylo čtivé a autor si drží pozornost až do vyústění ....

DvěTéčka
21.04.2021 5 z 5

Další díl z nádherné detektivní serie! :3 Přečetla jsem ji jedním dechem za pulku dne! :3

zdendula31
29.03.2021 5 z 5

Skvělá krimi..

Siege03
09.03.2021 5 z 5

Vyborna kniha, tohoto autora čtu poprvé, takže nemohu srovnat s ostatními díly.Kdo byl vrahem je zřejmé již od začátku knihy, jen motiv byl trochu nejasný.Ale čtivost az do konce.Za mě doporučuji.

Tída
02.02.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, oproti minulému dílu dokonce skvělé, ale na úroveň prvních knih to nemá. Nechci nic prozrazovat, ale pachatele musel uhádnout snad každý, nebo ne? Kdyby to šlo, dala bych 3,5, ale za snahu a odklon od alkoholových eskapád, dávám 4

moni-zbuzi
28.01.2021 5 z 5

Tak Malin je zas zpět, konečně

katka.oo
06.01.2021 5 z 5

Sláva, stará dobrá a schopná Malin je zpátky, minulý díl jsem po ne moc pochvalných komentářích radši vynechala, ale tento stál opět za to, moc se mi líbil, jen tak dál.

Jiparis
06.01.2021 4 z 5

Zoufalí lidé, dělají zoufalé věci. Kdo může rozhodovat o životě a smrti druhých? Musí být každé zlo potrestáno? Je to čtivé, jen mi vadily drsné popisy utrpení mladých lidí.

Izu
04.01.2021 4 z 5

Po předchozím díle velká spokojenost.

Mons Kallentoft
švédská, 1968