Jarní mrtví

Čtvrtý případ inspektorky Malin Forsové. Květnové slunečné ráno. Obyvatelé Linköpingu si vychutnávají první jarní paprsky na terasách restaurací. Vlaštovky krouží na obloze a barevné tulipány dokreslují poklidnou atmosféru. Matka s dvěma holčičkami jde k bankomatu. Vtom vše pohltí prázdnota, tlaková vlna smete idylu a nechá za sebou jen změť, křik a bolest. Bomba rozmetala nejen banku, ale všechny jistoty. Výsledkem jsou dvě mrtvé holčičky a těžce zraněná matka. Kdo je viník? Teroristé? Nebo jde o vyřizování účtů mezi gangy? Byla terčem rodina dívek? Jarní epizoda Kallentoftovy řady nás znovu svádí dohromady s inspektorkou Malin Forsovou, svobodnou matkou, která si zrovna nelibuje v krajkách a která má co dělat, aby se svou utajovanou intuicí a schopností slyšet mrtvé (tentokrát holčičky zabité při atentátu) obstála ve světě dedukce a hmatatelných důkazů. Pro Forsovou je případ osobnější než jindy. V době výbuchu stojí před rakví své matky v kapli Vzkříšení a snaží se něco cítit. Bojuje s tím, aby znovu nehledala útěchu v alkoholu. Její dcera chce odejít na elitní školu daleko od ní, a když se vrací z Tenerife Malinin otec, vyplouvá na povrch tajemství, které před ní rodiče dlouhá léta skrývali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151607/malin-forsova-jarni-mrtvi-IpV-151607.jpg 4240

Malin Forsová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Vårlik, 2010

Kniha Jarní mrtví

VeronikaZ

Ze série asi zatím nejslabší, vyšetřovatelé se moc dlouho točí ve slepých uličkách a Malin mi čím dál víc leze na nervy.

blackoutzuzi

Další díl z krimi série o vyšetřovatelce Malin Forsové. Ta se svým týmem vyšetřuje výbuch bomby, která zabila dvě malé holčičky. Už jen fakt, že se jedná o vraždu malých dětí nenechává nikoho klidným a všichni do případu vkládají maximum úsilí, aby co nejdříve dopadli toho, kdo to má na svědomí.. Jako v každém díle, i zde se čtenářům dostává vsuvek v podobě promlouvání obětí a opět to funguje dokonale. Ačkoli Jarní mrtví nejsou nejlepším dílem série - tím jsou pro mě stále nepřekonatelní Vodní andělé - setkáváme se zde se zajímavým dějem, ve kterém jsou stěžejním problémem vztahy mezi rodiči a dětmi. Odhalení motivu není až tak velkým překvapením, ale i tak hodnotím díl pozitivně a doporučuji!

Eicherik

Jarní mrtví je detektivka se silnými prvky vztahového románu. To je také jeden z důvodů, proč se mi knihy z této série tak líbí. Taky se mi zdá jako dobrý nápad, že v příběhu promlouvají mrtví. Třetí díl se mi líbil o malinko více a už se těším na ten pátý.

jana0345

Mě se to tedy příliš nelíbilo. Nezajímavá, všední zápletka, prapodivné hovory ze záhrobí, příliš mnoho jedno až dvouslovných vět.

SilvieSisinka
20.10.2019

Velmi napínavá kniha. Zápletka skvělá. V této knize mě hlavní hrdinka nesere... Asi konečně šla do sebe.

Dadulina
20.07.2019

Když na začátku ...., říkáte si, že nic horšího už nemůže být! Omyl! Napínavé až do poslední stránky.

smithynka
22.05.2019

Po předchozím díle, který se mi ani trochu nelíbil, jsem se bála vzít do ruky další díl. Odhodlala jsem se a bylo to dobře. Kniha mě bavila, zajímavý, napínavý příběh.

surikata246
30.01.2019

Je to první kniha od autora a dostala se ke mě zcela náhodou při výběru v knihovně,přečetla jsem ji jedním dechem za den a půl a určitě zkusím i další.

Bílé kosti
Bílé kosti