Maličkým

Maličkým https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377405/bmid_malickym-k6N-377405.jpg 4 58 17

Klasické české pohádky, tak jak se vyprávěly dětem dříve. Povídka bez názvu Pohádka o kohoutkovi a slepičce O neposlušných kozlatech Zlaté hvězdičky Boušín O Smolíčkovi Pohádka o perníkové chaloupce Pohádka o Palečkovi Pohádka bez konce

Filomena1961
07.02.2023 5 z 5

Knížka obsahuje výbor známých pohádek Boženy Němcové. Víme všichni, že autorka byla skvělá vypravěčka, k tomu všemu moc pěkné ilustrace Artuše Sheinera. Vnučka na některé pohádky, kdy liška roztrhala neposlušná kůzlata a kohoutek se udávil, utrousila poznámku - to je koloběh života a víc se tím nezabývala. Pohádky se ji líbily a já je mám ráda taky.

Kontryhelka
29.01.2023 5 z 5

Milovaná paní Božena a její nádherné a nezapomenutelné pohádky. Ona byla opravdu velmi nadaná a uměla všem od nejmenších po větší čtenáře předložit takovou nádheru a krásu, která nemá obdoby. Její pohádky si našly oblibu mnoha generací a hodně dětí na její tvorbu s láskou a nostalgií vzpomíná a předává svým potomkům.

Renncha
04.10.2022 5 z 5

Krásné pohádky, četla jsem synovi

kamise
22.05.2022 4 z 5

Zapomenutá a znovunalezená kniha mého dětství. Měla jsem ji moc ráda a nejvíc se mi líbily pohádky Zlaté hvězdičky a Boušín. Zdály se mi takové magické a tajemné. Dodnes si pamatuji i ty krásné barevné obrázky.

Meda77
20.01.2022 4 z 5

Sbírka pohádek vyloženě pro pamětníky. Knížku už nikde neuvidíte, pokud ji nemáte doma po maminkách a babičkách. Bóža nikdy nezklame, protože umí. Skvělý kousek z minulosti.

Dimas
01.11.2021 4 z 5

Nostalgie, které čas nic neubral na kouzlu…

Shashlick
23.11.2020 4 z 5

Některé pohádky si z dětství pamatuji jinak - mírněji. Zatím asi dětská knížka s největším počtem mrtvých. A to je fakt uzoučká.

Ale takové realistické pohádky mám raději, než "žili šťastně až do smrti".

Jarka_rybář
15.11.2020 4 z 5

Tahle knížka se mi opravdu velmi líbila. Je moc milá.

Medulka.013
08.09.2019 5 z 5

Líbí se mi takové pohádky ve kterém je život podaný tak, jak je a smrt je jeho součástí..

Jana K
15.10.2017 3 z 5

Po mnoha a mnoha letech znovu z nostalgie přečteno i v rámci čtenářské výzvy. Ponuré, dalo by se říci že i velmi strašidelné a drsné pohádky nikdy nepatřily k těm mým nejoblíbenějším. V knížce jsou ale opravdu pěkné jak barevné, tak i černobílé obrázky.

svetlana987
15.02.2017 4 z 5

Po tom, co slepička přišla pozdě a kohoutek prostě umřel a neposlušná kůzlátka roztrhala liška jsem byla zvědavá, jak budou zbylé pohádky vypadat :) Mě se příběhy líbily, uvidíme, co na ně za nějaký čas řekne dcera :)

mateska
04.01.2017 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších pohádkových knížek. Četla jsem ji i svým dětem a sama se k ní ráda vracím. Nejvíc na mě vždy působila pohádka Boušín a k té jsem se vracela nejčastěji. Vždyť takový je život.

moni.ka
10.03.2014 5 z 5

Tu knížku miluju. Babička mi z ní četla, když jsem byla opravdu maličká. Nechápu předchozí komentáře, že by měly být pohádky pro malé děti nevhodné. Nevzpomínám si, že by ve mně vyvolaly trauma - naopak, z knížky jsem četla i vlastním dětem, které jí měly stejně rády, jako já. Co je špatného na běhu života - že ovce a psi už pošli? A navíc - děti se rády bojí. Nehráli jste snad v dětství "Krvavé koleno" ;-)? Jediný, kdo proti tomu protestoval, byli rodiče...

Seraphin
01.05.2013 3 z 5

Maličkým

Žánr: Pro děti a mládež - Pohádky
Varování: do 18-ti let NEVHODNÉ

tyzik.cejka
18.04.2013 5 z 5

ano třeba Smolíček od Boženy mi přišel taky drsný ale mě se ta kniha prostě líbí a rád jí čtu všem kdo o to poprosí a někdy u toho i slza spadne to víte Božka je v mých oblíbených a zasloužila si to kvůli chytré Horákyni jak se Honza učil latinsky o hloupém Honzovi a sůl nad zlato a tady jsou ty pohádky taky kouzelné

Roman04
24.10.2012 3 z 5

Pohádky klasické, leč jak již níže uvedeno - velmi drsné. Božena Němcová - tvrdá to žena.

ribejzka
05.06.2012

Koupila jsem ji své dcerušce, když byla "maličká"
Nikdy jsem ji s ní nepřečetla. Asi by měla hodně divoké spaní po tom co: ovce skapaly,
psi pošli a děti už také nežijí.... Je to drsné dílo z drsné doby =)