Malé ženy (zkrácené vydání)

Malé ženy (zkrácené vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102358/male-zeny-102358.jpg 4 510 112

Malé ženy série

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Tento nový překlad poprvé po více než sto letech představuje českým čtenářům Malé ženy v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Antonín Dědourek

Little Women , 1868

Ildi
06.01.2018 4 z 5

Nádhera, čo k nej dodať. Krásny rodinný vzťah, súdržnosť a všetko čo k rodine patrí. A tak by to malo byť.

morava
07.12.2017 4 z 5

Jsem rada, ze jsem po teto knize sahla prave v tomto predvanocnim obdobi. Po nekolika thrillerech, ktere jsem posledni dobu cetla je tato kniha pohlazenim po dusicce :-) Krasny pribeh :-)

Skřítek77
22.11.2017 odpad!

Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych knihu nedočetla. Mravoučná nuda, ve které jsem po 150 stránkách neměla chuť pokračovat.

anavi2009
23.10.2017 4 z 5

První půlka mě bavila moc. Pamatovala jsem si ji z dětství, takže možná i proto, jen jazyk mi připadal trochu těžkopádnější. Nicméně jsem se začetla a užila si to. Druhá půlka už mi tak zábavná nepřišla, raději bych si pustila film. Bylo tam hrozně moc moralizování a maminka vždy jako moudrá a zkušená žena, držící ochrannou a spravedlivou ruku nad celou rodinou vše vyřešila.. Takže za mě stačí první díl, kdy si ještě můžeme sami domyslet, jak životy čtyř sester pokračovaly :)

potika
05.10.2017 5 z 5

Jedna z nej... mého dětsví. Přečetla jsem ji snad stokrát a i jako dospělá se k ní občas vrátím.

slimáčik
23.09.2017 5 z 5

Ku knihe ma nasmerovala moja už postpubertálna dcéra a, aj keď už som spela k dovŕšeniu životnej polstoročnice, veselo som prežívala tie impulzívne nápady a nastalé situácie, ktoré mi pripomínali hlavne pestvá mojich nezbedníkov. Týmto je táto kniha môjmu srdcu veľmi milá.
Tak voľákosi s nostalgiou myslím na to, že dozrievaním sa učili korigovať svoju impulzívnosť, postrácali tú detskú dôverčivosť, ale nazbierali mnohú múdrosť. Nie neomylnosť.
Tak sestry Marchové ako aj moje ratolesti.

Kniha je osviežujúca pre starších (ja) a povzbudzujúca pre mladších (moja dcéra). :D

amenufus
04.09.2017 5 z 5

Je to jedna z mých hodně oblíbených knih, ke kterým se také ráda po čase znovu a znovu vracím. Je taková miloučká, oddechová, ale v tomto případě jí to v rozhodně neubírá na kvalitě.

Atanone
23.08.2017 5 z 5

Malé velké ženy ...

Nelasp
31.07.2017 5 z 5

Kniha, která pohladí na duši, donutí vás se zasmát i upadnout do melancholie. Moc se mi líbí způsob jakým jsou pojaty ženské postavy... jsou to silné ženy s vlastním názorem.

Lessana
08.06.2017 3 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila. Navnadil ma na ňu rovnomenný film z r. 1994. A musím konštatovať (keďže ide o raritu), že film ma oslovil podstatne viac.
Zrejme to bolo prekladom, ale jazyk knihy mi prichodil veľmi jednoduchý. A všeplatnosti, najčastejšie vyrieknuté mamou štyroch hlavných hrdiniek, sa akosi strácali v plytkosti jazykového prevedenia. I príbeh samotný, resp. jeho výstavba bola tak citeľne šablónovitá, až ma to sklamalo. Základná skica (4 dcéry žijúce v zdanlivej chudobe, každá iná, ich múdra a láskavá mama, otec-hrdina, dobrosrdečná slúžka, bohatý sused-kamarát, jeho ušľachtilý otec atď.) má predpoklady zaujať hádam každé dievčenské/ženské srdce. No jej spracovanie a občas akoby až umelé vytváranie a následné zliepanie jednotlivých príbehov dokopy bolo veľkým mínusom. Škoda, tešila som sa. Zvlášť po dobrom filme.

helenah
11.05.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem i českou zkrácenou verzi a byla jsem moc ráda, když po revoluci vyšel nezkrácený překlad. Po četbě této knížky jsem si sehnala i Poutníkovu cestu, která sestry Marchovy inspirovala k tomu, jaké dokázaly být :-)

Silmarien
27.04.2017 5 z 5

Male zeny su dalsou klasikou mojho detstva, ktoru som raz rocne vyberala v kniznici a naozaj si ju kupila az v dospelosti (dokonca ani nekupila, ale vymenila! :-)).
Jednoduchy styl a rozpravanie o strastiach a radostiach jednej americkej rodiny z cias obcianskej vojny. Otec je pri vojsku a zeny - matka a 4 dcery - sa musia doma pretlct ako sa len da. Pridajte si k tomu bohateho suseda s nezbednym vnukom, zamoznu tetu a neuprosne nepisane zakony tradicnej spolocnosti vtedajsieho sveta a zaujimavy pribeh je na svete.
Pribeh nielen o jednej rodine ale aj o moralke, cti a spravodlivosti.

DasaN
05.04.2017 4 z 5

Taková oddechovka ve které je od každého trochu od romantiky i po smutné momenty.

GreenMagritte
05.03.2017 5 z 5

Román vycházející z života Alcottové a jejich sester přibližuje obraz rodinného života v 19. století. Příběh je místy hodně sentimentální, ale na druhou stranu je laskavý a krásný. Je nutné přihlédnout k tomu, že román byl napsán v 60. letech 19. století a určitá starosvětskost tradičních hodnot je v něm naivně dojemná. Možná bude sentimentalita románu na někoho působit trochu rozpačitě, ale v tom je jeho síla a není nutné se těmto pocitům vyhýbat. Film Malé ženy mám velmi ráda a knihu můžu doporučit jako jeden z nejkrásnějších příkladů rodinné lásky v dějinách literatury.

Kiwiif
11.01.2017 3 z 5

Možná jsme měla číst tak před 15 lety. Dnes už nejsem cílová kategorie, ale i tak se mi kniha líbila. Možná, když bude volná chvíle zkusím se začíst i do Dobrých manželek.

jentakněkdo
10.01.2017 5 z 5

Je to taková roztomile naivní kniha, když si zvyknete na styl, kterým je psaná.

EllieK.
08.01.2017 5 z 5

Tak jsem tu zas a tentokrát mohu podotknout,že letní prázdniny opět nezklamaly a naservírovaly mi tuto úžasnou knížku s jejími neodolatelnými sestrami již potřetí!!!:-D;-)

Toffee
29.12.2016 4 z 5

Řadu let jsem se na ni chystala, protože tolikrát jsem zaznamenala ve filmech a knížkách odkazy na ni. Zařadila jsem si ji mezi povinnou klasiku amerických žen a konečně jsem ji přečetla. Je dost starosvětská, pomalá a lehce sentimentální, ale milá. Ukazuje sílu rodiny, lásky rodičů k dětem, lásky mezi sourozenci..., které překonají všechno zlé v životě.

haki34
21.11.2016 3 z 5

Pribeh ma az tak neuchvatil,... Pomale tempo, rozvlacnost, uz uz sa schyluje k akcii a nakoniec to nejak vysumi... Ale podla komentov nie som sama, komu to tak pripadlo.. Kniha nie je zla, ale je mdla ... Postavy si i po opakovanom precitani a zhliadnuti filmu vybavite iba matne ... Az na malu Beth a tu som teda oplakala. ;) takze nejake pasaze ma predsa len trochu oslovili ...
Ze by bola v tom 19. Storoci az taka nuda ???
Mimochodom , spminaju sa tam rozne knihy, ale napr Kronika Pickwickova klubu ma tiez nikdy neoslovila .. Takze s autorkou a malymi zenami zjavne nejdem v jednej lajne ;)

mirkol

2009  83%Malé ženy
2000  87%Dobré manželky
2000  75%Malí muži
2002  82%Veľkí muži
1947  83%Malé ženy (zkrácené vydání)

Kniha Malé ženy (zkrácené vydání) je v