Malé ženy

Malé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432590/bmid_male-zeny-0Sv-432590.png 4 1480 298

Malé ženy série

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Women , 1868

SueD
25.10.2021 1 z 5

Nějak mě to nechytlo, čekala jsem něco ve stylu sester Bronteových, ale bylo to takové upachtěné cosi, co si hraje na staré časy a brnká na strunu populárního feminismu, je to ale podané mimořádně nudnou formou s ještě nudnějším příběhem.

items
19.10.2021 odpad!

Občas mám chuť na niečo sladké. Sacherova torta, veterník, cheesecake, bublanina...čokoľvek z toho kedykoľvek.
Táto kniha však bola ako všetky vyššie spomínané mňamky zmixované dokopy, poliate melasou, posypané kryštálovým cukrom, pokryté riadnou vrstvou javorového sirupu so šľahačkou navrchu. Po cca 130 stranách odkladám ako nepožívateľné.

Lolila
19.10.2021 5 z 5

Nádherná kniha....
Prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, rozmanitosť charakteru štyroch sestier, ich vývoj a zmena vo vnímaní hodnôt, priateľstvá, .... vo viacerých prípadoch podané s humorom. Nečakala som, že ma táto kniha "dostane":-)
Jednoducho dojímavé a veľmi milé čítanie.

Avila
23.09.2021 5 z 5

Nádherná kniha..... Nádherný příběh....
Pro knihu jsem se rozhodla i z důvodu že se už dlouho chystám na filmové zpracování a většinou si raději nejdříve přečtu knihu.
Několikrát jsem při čtení byla dojatá, někdy až k slzám. Jindy jsem se musela zase pousmát a nebo rovnou rozesmát. Autorka bravurně zvládla vykreslení všech postav, prostředí v kterém se příběh odehrává i "teplo rodinného krbu" nebo jak to nazvat....
Mohu jen doporučit....

ElleNora
12.09.2021 5 z 5

Pro tuto knihu jsem se rozhodla poté, co jsem viděla novou verzi filmu. A opravdu nebyl moment, kdy bych litovala. Obsahuje příběh 4 sester, které ačkoli vyrůstají pod stejnou střechou, každá je jiná a čeká je také jiný osud.
Rozhodně doporučuji.

jaroiva
09.09.2021 4 z 5

Taková nic neřešící skoro romantická kniha. Tak trochu z dětského pohledu braný běžný život rodinky se 4 sestrami. Ale docela milé.

Lubošovo
06.09.2021 1 z 5

Opravdu ryze dívčí čtení. Pokud nejste skrznaskrz naivní, romantická duše, radši sáhněte po něčem jiném.

Vivetkav
01.09.2021 4 z 5

Zajímavá kniha.. lehká ale pasáže k zamyšlení .. jsem ráda že se mi dostala do ruky

_Knihomolka_
28.08.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Musím uznat, že dokonce přečkala mé očekávání, protože byla jednoduše fantastická. Moc se mi líbilo vykreslené prostředí, kde se příběh odehrával, charaktery čtyř hlavních hrdinek, které se postupně vyvíjely a stávaly se z nich malé ženy, osudy jejich rodiny a kamarádství s Tadeášem Laurencem.
Společně s Větrnou hůrkou a Janou Eyrovou + teda ještě tyto Malé ženy, jsou mé nejoblíbenější klasiky, které mohu jen doporučit :).

PetiJelinkova
26.08.2021 1 z 5

Budu výjimka, ale mě se knížka vůbec nelíbila. Na mě to bylo moc přeslazené, pozitivní a naivní. Ale ještě dám šanci zfilmované verzi.

ivzu77
20.08.2021 5 z 5

Takže, nejdříve doporučení.
Pokud chcete přečíst KLASIKU poloviny 19. stol. stáhněte správně po orig. vydání z roku 1868, které má 494 stran a obsahuje dvě knihy. Zkrácené převyprávěné české vydání z roku 1948 má jen 304 stran a není v něm druhá pokračující kniha.
A nyní za mne, splněna ČV 2021 - kniha starší než 100 let. Bonusem pro mne je, že je starší než 150 let.
V dnešní hektické a uspěchané době si takovýto život nedovedeme představit, ale právě ten klid, pokora, radost, snaha, upřímnost a štěstí dnes ve vztazích chybí.
Nedivím se, že i dnes je takováto kniha povinnou četbou v Americe, stejně tak by každý měl přečíst knihy od Jane Austinove a nebo sester Broenteovych. I kdyby to nebyl jeho šálek kávy, tak jsou to knihy, které jsou plné pravd a životních zkušeností a mouder. A autorky té doby jsou pro mne DÁMY, které si svoji životní cestu ve světě mužů musely vybojovat . DĚKUJI za čtenářský zážitek, došlo i na slzičky.

Kacatko86
19.08.2021

Pokud chcete knížku, kde se vůbec nic neděje a kde vůbec o nic nejde, tak si vyberte Malé ženy. Zvoleno do čtenářské výzvy, ale bohužel nedotčeno. Z tohoto důvodu také nehodnotím hvězdičkami.

Le Chat
15.08.2021 4 z 5

Knihu bych charakterizovala jediným slovem: MILÁ. Jsem ráda, že jsem si tuto "klasiku" přečetla.

RoseJP
09.08.2021 1 z 5

Půjdu proti proudu, ale mně se knížka nelíbila. Hrozně jsem se na ní těšila, protože do ní byla zblázněná Rachel z PŘÁTEL, ale já se u ní tak nudila. Pořád jsem čekala na nějaký zvrat, který nepřišel. Ač byla knížka ke konci dojemná, vůbec jsem nebyla smutná. Za mě v knížce bylo všechno ač moc idealizované, ať už přístupem k životu, výchova matky, celkově všechny situace a názory.
Třeba do ní časem dorostu :)

Tyn_a
06.08.2021 5 z 5

Bože, to byl tak jednoduchý a milý příběh. Neskutečná oddechovka, u které jsem se i upřímně zasmála.

Čtyři sestry, každá z nich něčím jiná a zároveň každá jedinečná.
Josefína, alias Jo, mě bavila celou knížku. Její historky a to, jak rázně, a občas neotesaně, jednala se svým okolím, bylo tak vtipné (hlavně její zásoba slov). Některá jejich použitá slova jsem roky neslyšela a teď si je obnovila a strašně ráda.
Taky se mi moc líbilo, jak si sestry pomáhaly, byla cítit jejich láska k rodině a určitým hodnotám. Každým řádkem na mě autorka vdechla něco jiného a něco úžasného.

Bylo to fakt potěšení číst...neskutečná, neskutečně vtipná oddechovka. :))

Mathiola8
02.08.2021 5 z 5

Čtivá, příjemně plynoucí, pohodová kniha. Zahřála na duši

Barbanka
01.08.2021 4 z 5

Milé a oddychové čtení.

katerina.marko
23.07.2021 5 z 5

nádherná kniha, líbí se mi pestrost postav

Agatha84
20.07.2021 4 z 5

Tempo vyprávění je vražedně pomalé - na jeden zátah se to opravdu číst nedá, ale jako výplň mezi ostatními knihami je vynikající. A přestože je téměř z každé stránky cítit až lepivá, přeslazená přítomnost patosu, mravokárnictví a naivní dobroty, je snadné vše autorce odpustit díky velké míře opravdovosti, laskavosti a nevtíravého humoru, kterým je celé vyprávění prodchnuto.

Adellll
16.07.2021 5 z 5

Moc milý a nenáročný příběh, který mě i přes své stáří zasáhl. Malé ženy byly čtivé, zábavné i poučné, i když s některými myšlenkami úplně nesouhlasím (což je ale zcela očekávatelné, když byla tato kniha napsána v polovině devatenáctého století:D). Líbil se mi také vývoj každé z postav a plynulost, s jakou se děj ubíral. Trochu mě sice na začátku překvapila zmínka o tom, že autorka knihu psala převážně z finančních důvodů, ale naštěstí mi to nezabránilo užít si ji naplno, protože byla vážně skvělá.