Malé ženy

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432590/big_male-zeny-1-a-2-dil-HPI-432590.jpg 4.21027

Malé ženy 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Women, 1868

Kniha Malé ženy

TessieP
23. listopadu

Tenhle typ literatury vůbec nečtu, takže jsem k tomu ze začátku byla dost skeptická. Každou kapitolou mě ale sestry přesvědčovaly, že jsem neudělala chybu s "rozšířením obzorů". Kniha se četla lehce a bylo to milé čtení, až mě to překvapilo.

Viky007
09. listopadu

Jedna z mých nejmilejších knih. Ano, je to lehce naivní, tak trochu sluníčkové, ale zároveň sympaticky nevinné. Jestli existuje nějaká kniha, která dokáže zahřát u srdíčka, je to tahle (má to šmrnc podobně jako Anna ze Zeleného domu, ale zároveň tomu nechybí vážnost Jany Eyrové).

Tento příběh není ničím výjimečným. Popisuje život čtyř sester. Jejich radosti i starosti a vše, co život přináší. A právě tímto je vlastně nadčasový. I já jsem se poznala v hlavních postavách - miluju psaní jako Jo, jsem stejně plachá jako Beth, někdy otravně rozumná jako Meg a čas od času i egoistická jako Amy. Nejvíc ovšem miluju tu atmosféru příběhu. Je to ideální čtení na Vánoce a já se moc těším, až si knihu znovu přečtu.

ZuzanaZ83

Naivní, duchaplné, správňácké. Na druhou stranu jde o čtení 19. století, kde tohle bylo potřeba a odpovídalo to době. Čtenářská výzva splněna a jako vhled nezaujalo, ale ani neurazilo.

SueD

Nějak mě to nechytlo, čekala jsem něco ve stylu sester Bronteových, ale bylo to takové upachtěné cosi, co si hraje na staré časy a brnká na strunu populárního feminismu, je to ale podané mimořádně nudnou formou s ještě nudnějším příběhem.

items
19. říjnaodpad!

Občas mám chuť na niečo sladké. Sacherova torta, veterník, cheesecake, bublanina...čokoľvek z toho kedykoľvek.
Táto kniha však bola ako všetky vyššie spomínané mňamky zmixované dokopy, poliate melasou, posypané kryštálovým cukrom, pokryté riadnou vrstvou javorového sirupu so šľahačkou navrchu. Po cca 130 stranách odkladám ako nepožívateľné.

Lolila

Nádherná kniha....
Prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, rozmanitosť charakteru štyroch sestier, ich vývoj a zmena vo vnímaní hodnôt, priateľstvá, .... vo viacerých prípadoch podané s humorom. Nečakala som, že ma táto kniha "dostane":-)
Jednoducho dojímavé a veľmi milé čítanie.

Avila

Nádherná kniha..... Nádherný příběh....
Pro knihu jsem se rozhodla i z důvodu že se už dlouho chystám na filmové zpracování a většinou si raději nejdříve přečtu knihu.
Několikrát jsem při čtení byla dojatá, někdy až k slzám. Jindy jsem se musela zase pousmát a nebo rovnou rozesmát. Autorka bravurně zvládla vykreslení všech postav, prostředí v kterém se příběh odehrává i "teplo rodinného krbu" nebo jak to nazvat....
Mohu jen doporučit....

ElleNora

Pro tuto knihu jsem se rozhodla poté, co jsem viděla novou verzi filmu. A opravdu nebyl moment, kdy bych litovala. Obsahuje příběh 4 sester, které ačkoli vyrůstají pod stejnou střechou, každá je jiná a čeká je také jiný osud.
Rozhodně doporučuji.