Malé ženy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Zkrácené a upravené vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34667/male-zeny-34667.jpg 4.2967
Série:

Malé ženy (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Albatros (ČR)
Orig. název:

Little Women (1868)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (205)

Kniha Malé ženy

Přidat komentář
agatha2
09. července

Všechny čtyři sestry Marchovy jsem si zamilovala již při prvním čtení této knihy, což bylo někdy v pubertě. Od té doby se k nim čas od času vracím a vždy si to maximálně užiju. Je to krásný příběh, který se mi dostal pod kůži a stále tam je. Smála jsem se nimi, plakala jsem s nimi, fandila jsem jim, prostě je mám moc ráda asi nejvíce za to, jak mají ony rády jedna druhou. Asi netřeba více co dodávat. Tak jako miluji knihy od JANE AUSTEN, tak miluji i tento příběh.

Turmee
07. července

Oblíbená letní klasika. Sympatické postavy, uvěřitelný svět, krutý realismus protkán nadějemi a sny mladých dívek.

Michalka98
06. července

Příjemné čtení, které by si opravdu každá žena měla alespoň jednou za život přečíst. Marchovi jsou skvělá rodina, která neskutečně dojemným způsobem drží při sobě, a se životními strastmi i radostmi čtyř sester jsem se dokázala ztotožnit (což jde v současných románech docela těžko). Takže rozhodně doporučuji.

LucinkaPevensi
02. června

Tahle kniha je tak čtivá, milá a nadčasová! Rozesmála mě i rozplakala. Vyznává ty správné a opravdu důležité hodnoty. Je tam prostě všechno: víra, naděje i láska.

bibi.r
15. května

Četla jsem zkrácenou verzi Malých žen z nakladatelství Naše vojsko (2018), která je velmi krásně ilustrovaná.
Bohužel právě to zkrácení příběhu moc neprospělo. I přestože jsem samotný román nečetla, tak šlo poznat, že příběh má právě kvůli zkrácení mezery. Každopádně dětskému čtenáři by tohle vadit nemuselo a možná ho to spíš navnadí pro čtení samotného románu.

akdar72
02. května

Nadčasová kniha. Jak by bylo krásné, kdybychom se k některým hodnotám vrátili...

Gabi212
24. dubna

Srdcovka ♥

u_marketa
29. března

Měla jsem teď období Malých žen. Přečetla jsem nejdřív zkrácenou verzi prvního dílu, připadalo mi to jako pohádka pro jedenáctiletý holky, a pak jsem si přečetla kompletní román, a to teda bylo už něco úplně jinýho. Ještě během čtení jsem zhlédla film i seriál a fakt mě to pohltilo. Jednoduchý morální principy, který tam připomíná paní Marchová neustále (v románu ale na rozdíl od zkrácené verze nenuceně), by prospěly každýmu. Jak by bylo na světě hezky, kdyby je lidi dodržovali. Jo jsem strašně moc rozuměla, kromě toho, že měla potřebu starat se o houf cizích dětí, s ní mám hodně společného. Beth byla taky moje srdcovka, milá a stydlivá holka, která chtěla, aby se druzí měli rádi a aby byli v pohodě, a sama se mezi ně moc nepočítala. Jak já jsem ji chápala. Úplně mimo mě šla povahově i zaměřením Amy, ale k Lauriemu se hodila. Zaznamenala jsem, že existují snad nějaké další příběhy o tom, jak se Jo vede ve škole s výchovou kluků, ale nevím, jak moc je to kvalitní a jestli to vůbec existuje v češtině. Každopádně jestli na ně někde narazím, moc ráda si je přečtu. Skvělá kniha!