Dům mrtvých

Malazská říše, oslabená událostmi v Darúdžhistánu, balancuje na pokraji chaosu. V rozlehlém Sedmiměstí, ve Svaté poušti Raraku, věštkyně šai'ik sbírá vojsko a připravuje se na dávno předpovězené povstání nazvané Smršť. Povstání, nesmírně rozsáhlé a kruté, zatáhne říši do jednoho z nejkrvavějších střetů, jaké ji doposud potkaly: do víru fanatismu a žízně po krvi, jež určují osudy lidí a dávají vzniknout legendám… Dům mrtvých, vzrušující, surová druhá kapitola monumentální malazské Knihy Padlých, je příběh zasazený do skvěle zpracovaného světa pustošeného anarchií a temnou, nezvladatelnou magií; mocné, drásavé vyprávění o válce, intrikách a zradě, potvrzující, že Steven Erikson je skvělý, originální vypravěč s neobyčejnou představivostí, nový mistr epické fantasy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126799/dum-mrtvych-Yda-126799.jpg 4.6413

Malazská Kniha padlých (2.)

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:80-7197-327-0

Kniha Dům mrtvých

DarkLady

Odvážím se vstoupit na tenký led: Psí řetěz byl spolehlivě nejnudnější část knihy...

denniys
27.12.2018

Druhý díl potvrdil, že tohle Dílo je opravdu vyjímečné..od první do poslední stránky jsem hltala každé písmeno..ovšem Coltainův psí řetěz?? na to nejsou slova..strhující, velkolepé, dojemné, děsivé, geniální - každé toto slovo absolutně nestačí.. něco málo už jsem přečetla, ale v žádné knize jsem nepotkala nic takového, NE takového ne...ten pochod, řetěz tisíců lidí, plný bezmocnosti,plný smrti a zároveň odolávající přesile ohromné armády svou odvahou, statečností, silou, oběťmi, chytrostí a ze všech sil i víc než posledních, si čtenář chtě nechtě bude chvíli pamatovat..geiální strategie, momenty, kdy se vám tlačí slzy do očí nebo naopak se chce smát nad humorem některých hrdinů, momenty, kdy si říkáte - tohle je fakt nechutný, momenty, kdy byste některé postavy zadupaly tisíc líg do bláta, momenty, které si musíte přečíst ještě jednou, protože je to jedno velké "cože?"...kniha je plná Momentů..pan Erikson dokázal něco neobyčejného..velmi by mě zajímalo, jak by Malaz vypadal jako seriál, chtěla bych, aby tohle mohli vidět i lidé, kteří si to nikdy nepřečtou, ale fantasy mají rádi..u Hry o trůny seriál také fungoval, Malaz by sice byl náročnější, ale mohla by to být hodně přísná podívaná.....Nicméně Dům mrtvých sekunduje prvnímu dílu a 97% jistých, Coltainův pochod 100%!!!

Riokai
16.11.2018

Lepší kniha než Měsíční zahrady, které jsem napoprvé odložil a dočetl na sílu až napodruhé. Je vidět, že nejen samotný čtenář už si začíná být jistější v kramflecích, ale i samotný Erikson si psaní osvojuje víc a víc. Čtenáře může docela "naštvat", že děj se přesune po prvním díle úplně někam jinam, což nějakému lepšímu pochopení taky zrovna nepřidá. Ale nakonec to není úplně na škodu. Eriksonovo universum je neuvěřitelně obrovské a vlastně prvních pět knih ho jen buduje (proto ani zde nelze očekávat nějaké vysvětlování či ukončení linek), a zde se objevuje kontinent velice důležitý pro pozdější dění. Kniha je napsaná lépe, srozumitelněji a lépe cílí na čtenářovy pocity. Coltainův pochod je velká jízda a pro mnohé jeden z největší zážitků série. Ačkoliv i já toto nadšení sdílím, celkově na mě kniha stále nepůsobila tak přirozeně, jak bych chtěl a u některých věcí jsem si říkal, že by bylo lepší, kdyby tam nebyly. Přesto rozhodně posun ku předu.

sarka9190
19.08.2018

Upravuji hodnocení. Tímto dílem doporučuji začínat. Rozhodně. Já osobně jsem sérii po Měsíčních zahradách malem vzdala, teprve touto knihou jsem Malazu prisla na chuť. Dobry rozjezd, lépe zpracované postavy a vygradování. Jedna z knih této série, u které Vám řeknu, co se tam dělo. Autorovy knihy hřeší na enormní množství postav a ačkoliv se vždy těším na sbíhající gradující závěr, stává se, že si právě nic jiného, než závěr nepamatuji. Takže z odstupu, 2. díl je super - přehledný akční, pro začínajícího vyzyvatele Malazské ságy jako stvořený.

kyklop123
05.07.2018

Lepší než první řekl bych :).

Thekingofdisco
12.05.2018

Pravidla světa začínají být pochopitelnější... Jen mi v tom pořád chybí to něco, co by mě úplně pohltilo. Těšil jsem se na onen mnoha lidmi oplakávaný psí řetěz... a ono nic. Nemyslím si o sobě, že bych byl necita, ale Coltainův příběh ve mě nevyvolal ani z poloviny tolik emocí, co například Rudá svatba v Martinově Písni.

Claudius
17.02.2018

Naivně jsem očekával, že to bude dávat větší smysl, než Měsíční zahrady. A ono asi ano, už aspoň přibližně tušíte, co se děje, a závěr vám nabídne několik odpovědí. Ovšem rozhodně množství otázek zůstane nezodpovězených. Už na začátku knihy jsem se rozhodl, že hned poté, co se mi podaří prokousat se všemi díly Malazu, si zase pěkně otevřu Měsíční zahrady a přečtu si to znovu. Opět naivně doufám, že při druhém přečtení už mi to bude dávat smysl celé. Uvidíme.
I přes to, že nepřestávám žasnout nad úžasnou promyšleností a uvěřitelností světa Malazské Knihy padlých, nejsem s to dát plné hodnocení. Čtenářský komfort je minimální, je třeba si neustále něco domýšlet, odhadovat, předpokládat a teoretizovat. Když si chce člověk u četby odpočinout, toto není ta správná série.

Pohan
05.01.2018

Dům mrtvých vás vrhne do jiného kontinentu- Sedmiměstí, kde se zrovna rozpoutalo povstání. Čtenář sleduje příběh jak postav z prvního dílu (nutno říci, že jen pár z nich, většina zůstala na kontinentě Genabakis, kde se odehrával první díl), tak úplně nových postav.

!!!Může obsahovat spoilery!!!

Linka Kalama nebyla špatná, ale když se Kalam dostal na ostrov Malaz a utkal se se Spárama, bylo až moc do očí bijící, že příběh původně vznikl jako hra.

Pak je tady Felisín! Nejotravnější knižní postava, kterou znám (a to znám Daenerys z Písně ledu a ohně)! Ne, že by dějová linka byla nudná, ale stejně jsem ji nenáviděl a přál si, ať se děj vrátí k jiné postavě. Společníci Felisín mě taky moc nezaujali.
Dějová linka také obsahuje jednu z nejtěžších scén na pochopení... Samozřejmě myslím tu, kde jsou postavy na Silandě v úlomku chodby Kurald Emurlahn. Ke scéně se vrátíme ještě ve 4. díle, ale ten přidá ještě více otázek... Pak když se tam objevili T´lan Imass jsem si poprvé v sérii uvědomil, že se začínám ztrácet ve jménech.

Šumař? Tak to je prostě borec! V první knize byl celkem nevýrazný, ale zde jsem si ho oblíbil hodně. Jedna z nejlepších postav v Malazu. Taky se tu představí dost důležitých postav - Mappo a Icarium - Dobré postavy, ale s celkem smutným osudem. (Když Icarium stál u svého stroje ve vesnici, kterou sám v zuřivosti zničil - to byl hodně silný okamžik.) No a pak je tady Iskaral Pust, aneb druhý Kruppe (no... zlatý Kruppe :D) Na Iskarala jsem si opět moc nezvyk. Zakončení linky v Azathu bylo taky skvělé.

No a zlatý hřeb - Psí řetěz! Jeden z nejdokonalejších válečných příběhů, co jsem kdy četl! A na konci jsem málem plakal. Coltain je hrdina! Pormqual je debil! Díky Psímu řetězu budu na tuto knihu vzpomínat ještě dlouho...

Znova maximální hodnocení a mohu jen doporučit. :)