Princezna školou povinná

Princezna školou povinná https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272697/princezna-skolou-povinna-ngA-272697.jpg 4 31 7

Malá princezna série

Olivie je úplně obyčejná dvanáctiletá slečna: průměrně vysoká, ani tlustá ani hubená, průměrně hnědé vlasy průměrné délky a průměrně oříškově hnědé oči. Zajímavá je na ní na první pohled jen řada nebývalých křestních jmen, schopnost nádherně kreslit zvířata a to, že je poloviční sirotek, který nezná svého otce a musí bydlet u tety a strýčka. Ti se o ni starají jako o vlastní, takže nemá nejmenší důvod si stěžovat. Jednoho dne se však na Olivii začnou sypat průšvihy. Třídní primadona vyhrožuje, že ji zbije, dostane ředitelskou důtku a připlete se do nehody na autobusové zastávce. Pak ale u chodníku zastaví limuzína s princeznou Miou Thermopolisovou z Genovie, která ji přijela pozvat do New Yorku, aby Olivia mohla konečně poznat svého otce. Ten trvá na tom, aby se okamžitě odstěhovala k němu a žila tam s Miou, prababičkou a jejími dvěma úžasnými pudly. Nakonec Olivia asi není tak průměrná, jak by se zdálo!... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

From the Notebooks of a Middle School Princess , 2015

Dortíkomilka
Dortíkomilka
01.08.2023 5 z 5

Skvělá knížka, je to hodně podobné princezniným deníkům. Prostě super..

blackhorse
blackhorse
05.12.2017 5 z 5

Best!!! Ever!!! Olivie is super!!! :))))))

OxxyOyxxO
OxxyOyxxO
10.07.2017 5 z 5

Miluju Olivii! Někomu by se to možná mohlo zdát, jako přihřívaná polívčičku, ale tahle autorka prostě umí psát! Miluju princezniny deníky!

Sammy
Sammy
15.01.2017 5 z 5

Je to sice knížka pro děti, ale já mám hrozně ráda Deníky princezny, vyrostla jsem s nimi, takže jsem si musela přečíst i další knihu z tohohle prostředí. A Olivia je skvělá, oblíbila jsem si ji už v Denících. Dá se to přečíst za pár hodin, má to pár stránek a velká písmena, ale i tak se těším na další díl, je to prostě oddychovka :)

majikkn
majikkn
12.01.2017 5 z 5

bylo to výborné, četlo se to jedna báseň a nemohla jsem přestat, rozhodně doporučuju, nejen pro děti.

lapetitedeny
lapetitedeny
15.11.2016 5 z 5

Četla jsem v angličtině a bože, tohle bylo tak setsakramentsky úžasný! Olivii jsem si zamilovala sotva se objevila v Royal Wedding, ale tady ještě víc. Ona je naprosto úžasná a neskutečný zlatíčko!
A kniha jako taková je prostě bezchybná. Zkrátka a dobře - Meg Cabot.

luciefeix
luciefeix
15.11.2016 4 z 5

sice kniha pro děti ale dobré

Meg Cabot
americká, 1967
2004  87%Krajina plná stínů
2012  74%Mezi láskou a smrtí
2001  76%Princezniny deníky
2004  87%Andělé smrti
2011  66%Nenasytná

Kniha Princezna školou povinná je v