Malá princezna

Malá princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56965/bmid_mala-princezna-Fx4-56965.jpg 5 26 7

Poetický příběh o přátelství a lásce je zároveň poctou Exupéryho Malému princi. Kniha osloví mladší děti i jejich rodiče. Autor příběhu o setkání spisovatele a malé holčičky, která přijde na svět předčasně a hledá v něm svoje místo, se netají inspirací Exupéryho Malým princem. Malá princezna putuje devítiposchoďovým domem, ale všude nachází lidi, zahloubané do vlastních životů a vlastních starostí. Podaří se jí nakonec najít svou postýlku a svou mámu? Text doprovázejí velmi kvalitní ilustrace. Titul získal cenu Nejkrásnější slovenská kniha za rok 2009. První vydání.... celý text

Literatura slovenská Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Práh

Malá princezná , 2010

SSTknihy
29.01.2021 5 z 5

Roztomilé poetické podobenství o světě, o životních hodnotách a lidech kolem nás. Sympatické spojení autorského vyprávění s filozofickými úvahami, doprovázené kouzelnými ilustracemi Miloše Koptáka. Stejně jako Exupéryho Malý princ dozajista okouzlí děti i dospělé.

Nielada
25.10.2015 5 z 5

Kniha je vlastně takovým převedením Malého prince do současnosti. Řekla bych, že pro dětského čtenáře je oproti Malému princi srozumitelnější. Není to kniha pro každého či pro každé dítě, užijí si ji hlavně čtenáři, kteří si při čtení rádi popřemýšlejí. Mně osobně se moc líbila, oceňuji půvab vyprávění i jemný jazykový humor.

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Malá princezna je velmi zdařilá pohádka pro malé děti, kterou si ovšem klidně mohou přečíst i dospělí čtenáři. Ti si sice nevychutnají příběh tolik jako zvídavé dítě, ale mohou v knize najít zalíbení díky hloubce a propracovanosti příběhu, stačí se jen trochu zamyslet a otevřít oči. Kniha se jistě hodí nejen ke čtení, ale také k předčítání dětem.

Yanna0
06.02.2014 2 z 5

Mě tedy kniha v žádném případě nezaujala tak jako Malý princ. Dokonce mě obtěžovaly časté odkazy na Malého prince, kdyby si je autor odpustil, tak by pohádka byla originálnější a nepřipadalo by mi, že se autor snaží napsat podobně filozofický příběh, protože ho Malý princ dokonale nadchl. V každém případě myšlenka příběhu nebyla ošklivá, dokonce se mi místy zdála docela milá. Akorát ilustrace byly příšerné. Přebal se mi zdál moc hezký a když jsem knihu otevřela, byla jsem velice těmi kresbami zklamaná...

MartinaF
11.10.2013 5 z 5

Nádherná pohádka, která si zaslouží vaši pozornost a také to, abyste se také zamysleli nad křehkostí života.

Locika
26.01.2013 5 z 5

Nádherná nadčasová kniha. Filozofické dílko určené dětem s odkazem na Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho. Zaznívají v ní velmi intenzivně otázky samoty a trápení v dnešním světě, které jsou neseny v příznačném melancholickém tónu. Objevují se úvahy o smyslu a významu. Či úvahy o tom, jestliže je člověk vyrovnaný se sebou samým, nahlíží na svět optimisticky.

jasmína
22.03.2012 5 z 5

Nádherná kniha, dostalo mě to víc než Malý princ..

Ján Uličiansky
slovenská, 1955