Malá kniha o duši

Malá kniha o duši https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402502/bmid_mala-kniha-o-dusi-IP4-402502.jpg 4 32 6

Říká se: ve zdravém těle zdravý duch, tedy že péče o tělo vede k duševní spokojenosti. Ale co když je to opačně? I náš neviditelný orgán - duše - potřebuje péči. Vy jste třeba naštěstí v pořádku, ale hned ve vašem nejbližším okolí je určitě někdo, kdo má vážné psychické problémy: pomoc psychiatra nebo psychologa vyhledal aspoň jednou za život každý druhý člověk. A počet duševních chorob bohužel stále roste. Malá kniha o duši je základní příručka, která odpovídá na celou řadu důležitých otázek jako: Co je duše? Co je normální? Co vlastně dělá a co zmůže psychiatr? Co jsem já udělal/a špatně? Jak (moc) mám brát léky a jak číst příbalové letáky? Stručnou, ale obsažnou, poučnou, ale srozumitelnou, a k tomu čtivou knížku napsal švýcarský psychiatr Achim Haug. Pomůže zorientovat se v obtížném tématu, které se přímo či nepřímo týká nás všech.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Zdraví
Vydáno: , Paseka

Das kleine Buch von der Seele

Dejvid
03.02.2021 4 z 5

Jak se píše v ostatních komentářích, jedná se skutečně o stručný, ale pěkně napsaný populárně pojatý úvod do problematiky psychiatrie a mírnými filozofickými prvky (úvodní a závěrečná část pojednávající o významu slova duše). Autor celkově psychiatrii "oddémonizuje" a popisuje moderní praxi, včetně zajímavých historek z natáčení, ve švýcarském zdravotním systému. Pokud o tématu již něco víte, sáhněte po něčem odbornějším / rozsáhlejším.

henoch
11.10.2020 4 z 5

Pokud ke knize přistupujeme jako k úvodu do problematiky, tak nebudete zklamání. Čtivé a plné důležitých informací pro lidi, kteří se v tématu teprve začínají orientovat.

DendousSKS
11.04.2020 3 z 5

"I pouhé malé změny mohou mít během času velký dopad. Drobné změny v chování nebo i jen ve způsobu uvažování a postojích členů mohou změnit celý systém."

Rudolfslama
13.03.2020 2 z 5

Jak již zde bylo napsáno, kniha je to dost zjednodušující. Přínosná pro vás bude pouze v případě, že o psychiatrii nevíte vůbec nic.

salamandrina
04.05.2019 3 z 5

Když žijete v představě, že lidi, co mají nějakou duševní nemoc, jsou zavíráni do klecí nebo jim dávají elektrické šoky, tak je tahle kniha pro vás - jsou to absolutní základy, metody a techniky, které člověk aspoň trošku čtoucí cokoliv, už zná. I tak si myslím, že opakování je matka moudrosti, navíc je to kniha napsaná s citem a lehkým humorem, ale je to strašně zjednodušující a kdyby se kniha zaměřila pořádně jen na jedno z témat věřím, že by to bylo daleko zajímavější vzhledem k tomu, že autor je odborník.

amaenium
27.04.2019 4 z 5

S některými věcmi/ technikami/ myšlenkami jsem již seznámena byla, ale i tak jsem se tu dozvěděla spoustu nových informací a po přečtení jsem s obsahem spokojena. Kniha je napsaná stručně, ale výstižně a myslím, že jako základní vhled do psychiatrie a zabývání se psychickými problémy je to ideální kniha.

Autorovy knížky

Achim Haug
švýcarská, 1953
2019  70%Malá kniha o duši

Kniha Malá kniha o duši je v