Návrat do kavárničky v Kábulu

Návrat do kavárničky v Kábulu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318085/bmid_navrat-do-kavarnicky-v-kabulu-xPm-318085.jpg 4 98 23

V malé kavárně ve válkou rozervaném Kábulu svedl osud dohromady pět žen z jediného důvodu: aby pomáhaly – jedna druhé i všem ostatním. Volné pokračování Kavárničky v Kábulu přivádí na scénu staré známé postavy i nové tváře. Zakladatelka kavárny Sunny se po návratu do Spojených států snaží marně zapadnout do běžného života a nepřestává snít o návratu do milovaného Afghánistánu. Shea se naopak na své afghánské kořeny po prožitém traumatu usilovně snaží zapomenout. Jasmína, které teď kavárna patří, se snaží pomáhat dívkám a ženám, kterým hrozí stejný osud, jemuž ona jen o vlásek unikla. Zara, zaslíbená násilníkovi, jehož v životě neviděla, přichází do kavárny, aby zde našla útočiště. A Háladžán, babička, která dál porušuje všechna pravidla, se potají učí řídit… Nechte se znovu pohltit silou přátelství a oddanosti, lásky a ztráty na místech, která jsou od sebe tak vzdálená a přece k sobě mají blíž, než byste čekali.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Return to the Little Coffee Shop of Kabul , 2016

Martina1725
25.06.2023 5 z 5

Krásná kniha plná strhujících příběhů a zajímavých postav. A jako bonus na konci knihy pár receptů.

Ve.Tr
07.07.2020 2 z 5

Očekávala jsem větší dobrodružství, knížka nebyla špatná,ale oproti prvnímu dílu nudnější.

13werka
29.05.2020 3 z 5

Pokračování "Kavárničky" mi přišlo díky tomu, že se střídavě odehrávalo ve dvou prostředích čtivější. A byla jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne jak s kavárničkou, jak skončí příběh Zary i na to, jestli Sunny nakonec zakotví na ostrově u vína...

essterkaa
27.04.2019 3 z 5

Docela příjemné čtení, ale kniha mě do děje nevtáhla.

iveta3689
16.04.2019 3 z 5

Příjemné čtení. Kniha se čte lehce, autorka se opět vyhnula kontroverzním stanoviskům, ani nezdůraznila stinné stránky žitova v Afghánistánu. Nezobrazuje tak komplexně život v dané oblasti, ale to snad ani člověk od románu nečeká.

sycek
13.03.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila.

Congo
25.07.2018 5 z 5

pokračování mé oblíbené knihy Kavárnička v Kábulu. Opět hezké čtení, i když zase člověk asi trochu musí své priority přehodnotit, když vidí, že ten život, co má není samozřejmostí a jen se docela uměl dobře narodit.

gossipavlina
16.03.2018 4 z 5

Pro mě bylo radostné se opět setkat se Sunny, Jasmínou Haladžán a dalšími. I když už to o kavàrničce samotné moc nebylo. Knížka mě přesto bavila a přečetla jsem ji se stejným potěšením jako první díl.

dlabikk
13.03.2018 5 z 5

První díl byl rozhodně lepší, dáno asi tím prostředím, ale toto pokračování nebylo špatné.

Ivanule
05.02.2018 5 z 5

Tak přečteno,a musím říct,že mě kniha překvapila:) Trošku jsem si myslela,že bude se Sunny vrátí do Kábulu a bude dál provozovat svou kavárničku,ale ono ne.Ale to nevadí,kniha se mi moc líbila,děj se nakonec odehrával na vinařské plantáži v Americe,Sunny si našla nové přátele,a v Kábulu to se taky děly velice zajímavé věci,a teda Ahmed,nejdřív jsem si říkala,kam se poděl se svými názory a pak mile překvapil:)

bigben
11.12.2017 4 z 5

První díl byl více napínavý, akčnější a zvratový. Druhý díl je takový větší klídek, pohodička i když začíná smutnou událostí.

Zdeňula
03.10.2017 3 z 5

První kniha byla pro mě čtivější. Tato kniha byla nudnější, ale ráda jsem ji přečetla...

HankaMarek
22.09.2017 4 z 5

Moc pěkné pokračování Kavárničky

Danago
17.08.2017 3 z 5

Volné pokračování Kavárničky v Kábulu. Zakladatelka kavárny Sunny se vrací do Spojených států asledujem její osudy zde.
Jasmíně teď kavárna patří a se snaží pomáhat dívkám a ženám jak to jenom jde. Nová postavadívka Zara je zaslíbenázlému staršímu muži a a kavárně nachází útočiště. Háladžán, babička, dál porušuje všechna pravidla.
Řekla bych , že pokračování je na stejné úrovni jako první díl. Knížka se se inspiruje skutečnými událostmi a dává jim románovou formu. Velice dobře se četla, ale je to zase něco hodně jiného.

mysterygirl
17.07.2017 3 z 5

Presne jak pise hrosik3..tesila jsem se,ale bylo to o ničem

hrosik3
06.07.2017 3 z 5

Kavárnička byla lepší, tahle kniha celkem nuda, chyběl tomu nápad.

adnov
02.07.2017 2 z 5

Proti prvnímu dílu zklamání. Možná je to i tím, že na podobné téma jsem četla více knih, tudíž mě to už tak nezasahlo.

cace
20.04.2017 3 z 5

No tak už to není ono, první díl mi přišel poutavější. Navíc myslím, že jsou otevřená vrátka pro další pokračování a obávám se, že to bude takové nastavované. V tomto případě by stačila první kniha, bylo to dobře uzavřené.

Toňula
12.04.2017 4 z 5

Stejně milá jako předchozí díl - čtivý, laskavý příběh se známými hrdiny, kteří od předchozího dílu ušli kus cesty a opět udělali nová poznání o sobě i o druhých.

lucula
11.04.2017

Kniha, která se čte jedním dechem. Byla pro mě o něco přehlednější než první díl. Je fascinující sledovat, jaké vnitřní boje v člověku svádějí tradice, předsudky, víra a zdravý rozum, jiná kultura... To vše je moc hezky popsané, zároveň s respektem k rozdílným pohledům na život.

Deborah Rodriguez
americká, 1964