Malá filozofie pro nefilozofy

Malá filozofie pro nefilozofy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362264/bmid_mala-filozofie-pro-nefilozofy-cHK-362264.jpg 4 19 5

Tato kniha vás chce vyzvat k procházce několika zvláště zajímavými zákoutími filozofie. Vše, co k tomu potřebujete, je chuť objevovat a trocha času. Filozofie má mnoho společného s toulavými myšlenkami. Autor nám dovolí toulat se s ním tématy Já, Paradox, Pravda, Láska, Samota, Civilní odvaha, Práce, Evoluce, Mystika, Smrt, Svoboda, Hra, Logika a další.... celý text

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Votobia

Kleine Philosophie für Nichtphilosophen , 2000

Kabuky
16.04.2023 5 z 5

Vynikající kniha.

Lac
01.03.2022 1 z 5

Autor šlápl do lejna při úvahách nad evolucí. Sir Darwin si zaslouží úctu a ne popotahování v braku filozofie (tímto trpí většina dalších autorů filozofických pojednání). Filozofové trpí utkvělou představou duše, kterou nejsou po více jak dvou tisících letech opustit a plandají a plandají, až z toho flandají.
Kniha není psána krutou nudou velkých filozofů, je pojednána více laicky a zábavněji.
Věta na str. 11 nedává smysl: "A přece je zánik světa realitou.", aby věta nevytržená z kontextu dávala smysl, tak se musí prohodit poslední dvě slova.

Sabinaski
12.02.2018 5 z 5

Skvělá knížka pro nás nefilozofy. Autorův styl umí vytvořit zcela zábavný pohled na filozofii. Kniha je fantasticky poučná, jednoduchá a nenudná. Místo úvodu do filozofie rozhodně doporučuji tohle.

Zikus
28.09.2016 5 z 5

Obohacující čtení. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Akbara
01.04.2016 5 z 5

Líbila se mi autorova nadsázka a přesah, který ukotvil téma nejen ve filozofii.

filozofie

Autorovy knížky

Friedhelm Moser
německá, 1954 - 1999
2010  76%Malá filozofie pro nefilozofy

Kniha Malá filozofie pro nefilozofy je v