Malá filosofie člověka - Slovník filosofických pojmů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha má svůj základ v přednáškách o úvodu do filosofie, které autor pronesl na Pedagogické fakultě a Filosofické fakultě UK. Může ale posloužit i jako první uvedení do pestrého světa filosofické problematiky studentům, všem zájemcům o filosofii, studentům vysokých škol i učitelům základních společenských věd na středních školách. Text je doplněn výkladovým slovníkem základních pojmů z oblasti filosofie a dalších humanitních věd. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50567/mala-filosofie-cloveka-slovnik-filosofickych-pojmu-50567.jpg 4.151
Žánr
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Vyšehrad
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Malá filosofie člověka - Slovník filosofických pojmů

Přidat komentář
ElvisJagger
31. ledna

Jan Sokol je génius. Úvod do filozofie jak se patří. Kniha se nespoléhá jen sama na sebe, nýbrž aktivně pokládá otázky a svého čtenáře nutí kriticky přemýšlet nad každým řádkem. Do této zkratkovité recenze ani nejsem schopen vepsat, kolik katarzí jsem během čtení této báječné knihy prožil. Sokol nejen provádí podivuhodným filozofickým světem, ale zároveň apeluje, upozorňuje a vztahuje se k současné situaci ve světě. To vše způsobem, který je naprosto přijatelný a nepůsobí ani na chvíli prvoplánově. Po dočtení jsem měl pocit, že světu rozumím zase o něco víc... co jen víc vlastně člověk může chtít?

"Nesmíme se přestat divit, žasnout a neustále se překvapovat."

Cusco
04.07.2020

Jan Sokol:
"Vzniká-li filozofie z úžasu nad skutečností, nad nesamozřejmostí života i světa,
dělá náboženský člověk ještě o krok víc: chápe svět i svůj život jako dar nebo dědictví
a chce dát najevo, jak si jich váží."


Misericordia
25.10.2016

Pre študentov písaný a už mnohokrát opravovaný tematický úvod do filosofie od skutočne poučeného učiteľa. Základné filosofické otázky a problémy týkajúce sa človeka sú zmysluplne prepracované, na seba nadväzujú a vyzývajú k mysleniu a ďalšiemu štúdiu...

Reakcia k prvému komentáru: Koho názory neovplyvňujú to, čo chce zdieľať? Pokúsiť sa o tematický výklad filosofie znamená ísť s kožou na trh, odvážiť sa predviesť samostatné myslenie o problémoch. V tejto knihe je však zreteľné, že autor čerpá z celej filosofickej tradície. Jej prínos artikuluje, no zároveň sám ďalej rozvíja. Nie sú to len nejaké mienky, ale niečím podložené a zdôvodnené tézy. Významný filosof sa pozná práve vtedy, keď myslí inak ako my, a tí, čo boli pred ním, no zároveň vie, že vidí ďalej len preto, že "stojí na pleciach" svojich predchodcov. A keď vie filosofiu podať "ľudským" jazykom a ilustrovať na príkladoch, tak otvára k nej dvere aj pre "nefilozofov".

Luvák
25.04.2016

Sbírka milých pohádek, které vypráví dědeček vnoučatům před usnutím. Rozhodně stojí za přečtení. Plný počet nedávám, neboť názory pana Sokola občas ovlivnily to, co chtěl sdělit.

Štítky

osobnost člověka filozofie filozofická antropologie slovníky filozofické slovníky

Autor a jeho další knihy

Jan Sokol
česká, 1936 - 2021

všech 30 knih autora

Podobné knihy

Kniha Malá filosofie člověka - Slovník filosofických pojmů je v

Právě čtených5x
Přečtených89x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených5x
Knihotéce42x
Chystám se číst18x
Chci si koupit11x