Maková panenka a motýl Emanuel

Maková panenka a motýl Emanuel https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308781/bmid_makova-panenka-a-motyl-emanuel-zzw-308781.jpg 4 181 45

Třináct pohádkových příběhů známých z oblíbených televizních večerníčků. Vyprávějí o tom, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela a co všechno spolu zažívají. Původní text pro knižní vydání upravila a čtyři povídky podle televizních scénářů převyprávěla Hana Doskočilová.

mataaskorice
mataaskorice
29.02.2024 4 z 5

Mám pocit, že jako večerníček Maková panenka nebyla úplně můj top. Knížka se nám četla skvěle,na pár dnů u nás bude nejvíc v kurzu přesnídávka s obrázkem z této knížky :-)

Marketplace
Marketplace
25.02.2024

Pěkné pohádky. Dlouhé tak akorát. Známé z tv.

yellow
yellow
09.11.2023 4 z 5

Tak jsme si po původních pohádkách s dcerou přečetly i "rozšířenou" verzi.

Worbitka89
Worbitka89
27.04.2023 5 z 5

Jako malá jsem ji měla moc ráda.

Hakate
Hakate
03.09.2022 5 z 5

Další z krásných pohádek.

Sandik
Sandik
01.03.2022 4 z 5

Oproti večerníčku s hovorovými a do jisté míry i nářečními dialogy, v podání Vlastimila Brodského opravdu skvěle znějícícími, je kniha "umravněná" do nudně spisovné podoby. Mimo to jsou příběhy oproti večerníčkové předloze většinou zkrácené a zjednodušené. Kvůli obojímu nemohu knize dát víc než čtyři hvězdičky, přestože originál si jich pět jistě zaslouží...

Štěpinambura
Štěpinambura
30.01.2022 5 z 5

Knihu jsem milovala jako malá a musím konstatovat, že nezestárne.

GaleW
GaleW
27.09.2021 5 z 5

Prvně jsem četla dcerkám já (několikrát), protože kreslený večerníček milovaly a nyní mi to už starší dcerka přečetla celé sama, pohádky mají své kouzlo a navíc je knížka obohacená o krásné obrázky.

666Jitka
666Jitka
25.08.2021 4 z 5

Moc hezké pohádky Václava Čtvrtka o Makové panence a motýlovi Emanuelovi zpestřovaly moje dětství hlavně v podvečer jako večerníčky. Tyto příběhy jsou takové trochu jemnější, ještě více se mi líbí např. Rumcajs nebo Křemílek a Vochomůrka.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
24.07.2021 4 z 5

Krásné příběhy známé pohádkové panenky a jejího kamaráda Emanuela. Kniha doplněná obrázky, které si děti tak rády prohlíží. Rozhodně to nebylo naposledy, kdy jsme otočili poslední stránku knihy

Hoshi
Hoshi
05.06.2021 5 z 5

Jednu dobu to byla u nás nejčtenější a nejprohlíženější kniha, která s námi musela všude. Krásné ilustrace, zábavný text tak akorát dlouhý na uspání. Miluji večerníčkovou verzi a doufám, že si ji jednou zamiluje i dcera.

Kontryhelka
Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Krásné kresby, úžasné postavičky, skvělé vyprávění. Samozřejmě takhle klasika nepotřebuje žádný komentář. Vše již bylo řečeno.

m_martina
m_martina
23.10.2020 4 z 5

Těmto pohádkám od Václava Čtvrtka musím dát nižší hodnocení, protože mám mnohem raději například les Řáholec s Rumcajsem, Mankou a Cipískem nebo i Křemílka a Vochomůrku. A stejný názor kupodivu zastávala kdysi dávno i dcera a teď se připojily i moje vnučky.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
17.10.2020 4 z 5

Když už jsem byla odrostlejší, začaly v televizi večerníčky s těmito dvěma postavičkami. Upoutali mě určitě méně než třeba Křemílek a Vochomůrka.

ladyKristyn
ladyKristyn
15.09.2020 5 z 5

Taky mi moje maminka předčítala z této knihy, ale měla jsem ráda večerníčky. Jako malá jsem chtěla její sukničku, abych mohla tancovat jako maková panenka.

georginaa
georginaa
15.09.2020 5 z 5

Tyhle pohádky se snad nikdy neomrzí. Tím spíše, když jsou v podobě večerníčků a děti je milují.

LillyM.
LillyM.
06.09.2020 5 z 5

Maminka mi tuto knížku četla jako malé, protože jsem milovala ten večerníček. Doteď si na to pamatuju, a knihu mám pořád v oblibě.

janina66
janina66
07.08.2020 5 z 5

Také tato klasika dětství patřila a stále patří k těm nejmilejším. Pamatuji si, jak máma šila oblek Emanuela pro bráchu, totožné šaty Makové panenky pro jeho spolužačku na karneval. Tam pak vyhráli 1.cenu nejhezčí masky dvojice. Trošku jsem jim tehdy záviděla.

RendyaDav
RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tato pohádka je takový balzám , ta prostě mě bavila i moje dítě rádo četlo tuto pohádku...

Hani77
Hani77
06.11.2019 5 z 5

Jako dítě jsem Makovou panenku a Emanuela nemusela,ale knihu jsem koupila kvůli dcerám a četli jsme ji před spaním. 5* za to, že je to taková klasika-já jsem měla radši jiné pohádky.