Maková panenka a motýl Emanuel

Maková panenka a motýl Emanuel https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308781/bmid_makova-panenka-a-motyl-emanuel-zzw-308781.jpg 4 181 45

Třináct pohádkových příběhů známých z oblíbených televizních večerníčků. Vyprávějí o tom, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela a co všechno spolu zažívají. Původní text pro knižní vydání upravila a čtyři povídky podle televizních scénářů převyprávěla Hana Doskočilová.

Taralcielle
Taralcielle
30.08.2019 5 z 5

Hrom cíbaba prsk, tohle se prostě povedlo. Příjemné a milé čtení, patří pro mě ke klasice dětských pohádek.

jarki
jarki
27.02.2019 2 z 5

Krásně zpracované v knižním provedení.

Litocha
Litocha
12.09.2018 3 z 5

Tohle se Václavu Čvrtkovi tak docela nepovedlo. Panenka je většinou dost bezradná, ale proti ňoumovatému zženštilému Emanuelovi je ještě za hrdinku. Zarazily mě i xenofobní motivy - turecký měsíc nebo nebohý Ibrahím to mají spočítané už předem. Českou holku si přece nevezme nějaký cizák.
Samotné příběhy jsou jednoduché, místy nelogické a schematické. Naštěstí je občas oživují zdařile vykreslené postavy. Takový Burásek nebo Praskavec vzbuzují u našeho tříletého kloučka záchvaty veselí. Já ale knížkou uchvácená nejsem a milé ilustrace to nezachrání.

Mates84
Mates84
21.05.2018 5 z 5

Ja ji tak zavidela tu krasnou sukynku,skoro jako Amalce vlasy:)

surikata246
surikata246
21.04.2018 5 z 5

Krásná knížka i oblíbený večerníček v dětství, babička mě a sestře ušila sukýnku podobnou makové panence, byla to veliká radost.

Ishir
Ishir
02.02.2018 5 z 5

pěkné pohádky, dceři se kniha líbila

Katulik86
Katulik86
12.12.2017 5 z 5

Jemne a hezke pribehy,ale popravde me tam dost rusily ty novejsi podle vecernicku. Znala jsem ty stare nazpamet,ale o Kaňce Čunčové jsem si rikala,ze se mi snad bude zdat... Ale klasicke hrom cibaba prsk je porad dobre

Nahnilaruka
Nahnilaruka
11.12.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem si odnesl z albertu, protože jsem jsem ji dostal zdarma. Asi bych jí normálně nečetl, vzhledem k tomu, že nejsem cílová kategorie ;-), ale chybělo mi splnit ve výzvě téma Kniha pohádek.

Vrátil jsem se do svého dětství a nebyl jsem ani zklamán. Dílo je to opravdu krásné a nadčasové, věřím, že bude bavit ještě mnoho dalších generací dětí.

Lucissia
Lucissia
06.12.2017 4 z 5

Pěkná knížka, jsem ráda, že jsem ji synovi přečetla, ale už se k ní vracet nebudeme, znám o fousek lepší knihy. :-)

Alilka
Alilka
10.11.2017 5 z 5

Kdysi jsem se se svými dětmi ráda dívala na večerníčky o Makové panence a motýlu Emanuelovi..., dnes jsem ráda, že mám doma krásnou útlou knížečku s jejich příběhy. Je to jedna z knížek, ze které čtu na přání svému vnoučkovi, když k nám přijede na pár dní. Nebudu zapírat i já mám pohádky moc ráda.

ospalaa
ospalaa
05.08.2017 3 z 5

Nejvíce oceňuji délku příběhů, jsou dlouhé tak akorát a ilustrace jsou opravdu nádherné. Příběhy jsou sice slabší, ale vzhledem k tomu, že je to určeno pro děti, které nejsou tak náročné jak dospělí, tak je to tak asi v pořádku. Pohádky čteme pravidelně dětem před spaním.

Leenah
Leenah
23.05.2017 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětství, kterou teď čtu dětem mých přátel a zbožňují ji.

Princezna22
Princezna22
16.03.2017 5 z 5

Dcerka nadšená,sama si knihu i prohlížela. Pohádka je to nádherná i u mě když jsem byla malá tato pohádka zabodovala. Takže za mě doporučuju všemi deseti. Před spaním je to ideální čtení pro dítě,které má rádo takovéto pohádky. A ty ilustrace u toho prostě nádhera.

Dominik2008
Dominik2008
06.03.2017 5 z 5

Byla hezká

martas006
martas006
06.02.2017 4 z 5

Knížka patřila mé sestře a já si ji pořád půjčovala a četla.

angloumene
angloumene
25.01.2017 3 z 5

Ačkoliv mi téměř vše od Václava Čtvrtka přijde neopakovatelně kouzelné, zrovna Maková panenka mě trochu zklamala. Podstata pohádky je někde jinde, ale nemohla jsem se zbavit špatného pocitu ze snad až příliš schématického vztahu panenky a Emanuela.

Jitka_Roškotová
Jitka_Roškotová
12.01.2017 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel jsou další úžasné pohádkové postavičky, které si pamatuji z Večerníčků už ze svého dětství. Teď jsem se k nim po letech znovu vrátila a čtu jejich příhody dcerce před spaním. Délka pohádek je pro čtení před spaním úplně ideální. Navíc se většina šlamastyk většinou vyřeší tím, že se někdo uspí makovými semínky od moudré makovice... a není nic lepšího než usínat u příběhů o uspávání :)

tatafa
tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a velmi čtivá knížka, která chytne za srdce stejně, jako stejnojmenný večerníček. Další z knížek, na kterých jsem vyrostla, a které byly doslova všudy přítomné (knížka, večerníček a navíc i CD nahrávky). Vřele všem doporučuji!!

martinkaLLL
martinkaLLL
07.11.2016 1 z 5

Nelíbí se nám. Příběhy nám nedávají moc smysl.

evasamankova
evasamankova
14.05.2016 4 z 5

Klasika, která nezklame :)