Makléř

Makléř https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389127/bmid_makler-QUz-389127.jpg 4 49 14

Makléř je příběhem mladíka z Valašska, který od dětství snil o úspěchu. Po vysoké škole se dostává do prestižní burzovní firmy, kde rychle míří k vrcholu. A to v oboru, v němž jediným měřítkem jsou peníze. V krátké a úderné knize s krimi zápletkou těží autor z detailní znalosti prostředí, neboť dlouhá léta pracoval u největšího obchodníka s cennými papíry v ČR. Podává autentický a velmi zajímavý pohled do nitra dění na pražské burze. Makléř se nezaměřuje na odborné detaily, ale spíše na příběh a vztahová témata, je proto dobře přístupný i širší veřejnosti. Burzovní dění funguje hlavně jako zajímavá a pro část čtenářů exotická kulisa.... celý text

Kerberos
26.02.2024 4 z 5

Poslouchala jsem audio knihu,zajímavé prostředí,snaha získat investory,rivalita,nečestné praktiky,příběh má spád .

rabor
01.01.2024 3 z 5

Vlk z Wall Street zasazený do našich drobných českých poměrú. Příběh kluka z horní-dolní co přičuchne k vúni peněz a rozkryje hru velkých klukú z města. Rozhodně púsobí velmi autenticky a originálně v rámci české literatury. Po jejím přečtení získáte trochu přesnější obrázek o fungování investičních společností. Ten příběh je dobrý, ale trochu předvídatelný a zní, jako kdyby vám ho vyprávěl kamarád a vynechával z toho všechny ty emoční vypjatosti, které kamarádskou úroveň vyprávění překračují. Takže to co kniha postrádá, je nějaká hloubka charakteru, příběhu, vypjatější situace a nějaký dramatičtější konec s morálním poselstvím a investiční radou od Gold & Company. V tom je kniha slabá jak turecká lira.

BlackBlade
18.03.2023 4 z 5

Za mě docela reálný a uvěřitelný příběh, pohodové čtení. Nenadchne, ale ani nenudí. Dobré tempo příběhu a vykreslení postav.

padola
10.06.2022 5 z 5

V českém prostředí super knížka! Popisuje plochý svět hochů, kteří nejsou hloupí, ale nejsou ani (zbytečně) chytří, chtějí vyhrávat a zajímá je akce, akce, akce. Mnozí z nich jsou tak trochu primitivové, což kompenzují "okázalou spotřebou" v kasínech a saunách a stylových barech, kde ukazují, jak jsou úspěšní a plní si svůj "americký sen". Jsem překvapená, že se to děje i v Praze/ČR, kde ani dnes žádné skutečné investiční banky nejsou a ti, co si chtějí sáhnout na skutečně velký byznys, musí do ciziny.

CEO, co je fanatik do fitnessu a nesnáší, když zaměstnanci jedí bílý chleba - a zároveň jim toleruje pití coca coly, mě pobavilo. A trochu mě překvapilo, že ani energetická společnost ani makléřská firma autora knihy nezažalovala, i když bylo celkem jasné, o koho se jedná.

KáťaM.
15.05.2022 5 z 5

Taková nenápadná knížka a takové překvapení, zasloužila by si, aby vyšla ve větším nakladatelství a dostalo se jí nějaké reklamy. Moc jsem si příběh užila, bylo to uvěřitelné, tvrdé, drsňácký svět, cítila jsem se jak v Grishamovi, ale v českém prostředí. Poslouchala jsem audioverzi a doufám, že se do ní dostanou i další autorovy knihy. Palec nahoru!

Isew
11.12.2020 4 z 5

Velmi zajímavě napsaná kniha. Hlavní hrdina se po VŠ dostane do nejprestižnější makléřské společnosti. Čichne k moci, penězům a jinému světu. Nereálné je, že se vůbec nezmění. Po pěti letech by byl prostředím pravděpodobně semletý. On ale zůstává Mirkem Dušínem s čistou a nezkaženou duší. Tomu se prostě věřit nedá. Ale je to snad jediná výtka, kterou ke knize mám. Zajímavé nahlédnutí do světa, které je mi vzdálené.

Prey
02.09.2019 3 z 5

Zajímavé profesní prostředí, ale zpracováním spíš podprůměr. Čekal jsem tvrdší pohled.

VitMrazek
26.08.2019 2 z 5

Kniha potěšila ve smyslu, že konečně se objevilo nějaké téma odlišné od různých introspekcí na českém venkově, nejlépe v době historické.

Naopak nepotěšila v tom smyslu, že postavy jsou málo rafinované, příliš ploché (bankéř Gold je prostě zloduch plný mamonu, samozřejmě, i sexista k tomu, bez schopnosti navázat jakýkoli emoční vztah) , hlavní postava je vlastně tím nejnudnějším charakterem a to i s přihlédnutím k tomu, že prochází tisíciletým klišé (chudý kluk přijde do města prohlédne jeho zkaženost) a vůbec, vývoj děje je velmi předvídatelný.

intelektuálka
26.03.2019 4 z 5

I pro mne příjemné překvapení a zajímavé informace ze světa peněz ..

" Peníze jsou důležité, ale mínˇ, než si většina lidí myslí.
A kouzelnou moc ? Tu mají jiné věci ... "

Doporučím.

___michal_
11.03.2019 5 z 5

Upřímně mě to překvapilo! Čekal jsem českou kopii Cityboye, ale je to originální a lehce se to čte. Oceňuji minimum zbytečné "vaty", uvěřitelnost všech událostí i styl psaní. Parádní oddechovka.

cendar
09.03.2019 5 z 5

Za mě naprosto skvělá knížka. Připadlo mi to téměř jako profesní román, v podobě jaké psal A. Hailey. Rozhodně zajímává sonda do oblasti, která ukáže jak to chodí na takových pozicích. Dalo by se to také trochu připodobnit k Vlkovi z Wall Street na český způsob.

RH faktor
18.01.2019 4 z 5

hm...překvapivě dobrá kniha, hodně dobrá! Zhruba do poloviny bych řekla lepší průměr, potom to začíná být hodně zajímavé a celkový dojem je opravdu výtečný! Oceňuji styl, jakým je kniha napsaná, zápletku, myšlenku...fakt jsem hodně dlouho nečetla ze současné tvorby něco, co by mě takhle nadchlo.../Možná jsem trochu poznamenaná tím, že jsem se v podobném prostředí léta pohybovala a když čtu o Arnoldovi a jeho svitě, vidím zcela zřetelně tváře těch "velkých kluků", jejich vyjadřování, pózy, hodnoty, co vyznávali...v reálu nic pěkného, ale dobře se to čte :-)

kirkpatrick
24.12.2018 4 z 5

Dá se říct, že celou knížkou se nese apel, co pro nás vlastně znamenají peníze, i když tomu podtitulek naznačuje. Ze začátku jsem byl trochu zklamaný, protože čtečka mi ukazovala, že to bude tenká knížka, ale obsahově velmi čtivá a rozhodně jsem se nenudil. Vadilo mi, že se autor trochu více nerozepsal o stycích s rodinou a kamarády na Valašsku, kde byl vidět velký kontrast mezi financemi v Praze a skromném důchodu matky Ondry.
Do podobných knih zařazuji severskou „krimi“ Zaslepení, která je podobná z pohledu burzovního a bankovního světa.

gt1639
27.10.2018 4 z 5

Fajn oddechovka
- čtivá kniha
- zajímavý (i když předvídatelný) příběh
- na české poměry je děj zasazen do nezvyklého prostředí, což je zajímavé zpestření