Majipoorské kroniky

Majipoorské kroniky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27263/bmid_majipoorske-kroniky-8nm-27263.jpg 4 26 3

Majipoorská trilogie série

Druhá kniha Majipoorské trilogie. Dávno ztracené majipoorské archívy Domu záznamů nalezl chlapec jménem Hissun krátce poté, co na trůn usedá vládce lord Valentin. V příbězích plných života, lásky, střetů a objevů se v nesčetných úhlech pohledů blyští složitý a barvitý svět Majipoor, jeho dlouhá historie i nejrůznější neznámé kraje.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Classic

Majipoor Chronicles , 1982

kilometr
29.04.2020 1 z 5

Druhá ċást trilogie mě bavila svou neuvěřitelnou naivitou,místy až hloupostí a v době karantény jsem ji doċetl jen a pouze proto,že už nic lepšího po ruce nebylo.15%.

chobot
28.04.2015 4 z 5

Poměrně zajímavá změna oproti prvnímu dílu, povídková forma z historie Majipooru, chvilku jsem si nebyl jist, jestli je to vlastně pokračování. Moc dobře napsáno :-))

JohnMiller
18.03.2014 2 z 5

Druhý diel Majipoorskej trilógie som prijal trocha skepticky keďže nešlo priamo o pokračovanie ale iba roztrúsené príbehy z dôb minulých s periférie príbehovej línie prvého románu. Nápad že si Majipoorčania dokážu svoje spomienky uchovať v archívu a človek sa do ich životov doslova vžije je úžasný. Je to živá knižnica. Takto malí chlapec ktorý sa do týchto zakázaných archívov tajne dostáva prežíva dobrodružstvá prvých kolonistov, Námorníkov starých bojovníkov. kňazov a tak ďalej. Niektoré poviedky boli fascinujúce iné nudili. Do kopy to nedržalo ale ako samostatné poviedky boli boli niektoré 5 hviezdičkové takto iba 2.5*

Robert Silverberg
americká, 1935