Maják

Příběh venkovského studenta, jehož život je poznamenán alkoholismem otce, je zrcadlem radostí i problémů české vesnice 30. let. Námět na tento román mi poslal jistý čtenář, aniž by se podepsa. Snad to byl jeho vlastní příběh, protože mu dal nadpis - Žaluji." Prosil mne, abych jej věnovala všem, které mučí ďábel alkoholu. Ženám, které vlekou po boku opilých mužů svůj těžký kříž, a mužům, kteří hrozné neřesti otročí. Plním přání tohoto venkovana a připisuji román všem nešťastným a trpícím, jimž kletba alkoholu otravuje život. Mužům, aby svou neřest omezili a z toho prostého příběhu se poučili, ženám, aby byli statečné jako Meda a donesly svuj kříž až na smutnou Golgotu. (spisovatelka)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30784/majak-30784.jpg 3.79
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Kamélie

Hannelle
05.11.2017

Z tohoto příběhu je člověku těžko na duši. Démon alkoholu dokázal zničit celou rodinu, způsobil krach manželství, odcizení, chudobu a dluhy. Lhostejnost lidí ve vesnici a jejich nezájem pomoci týrané ženě je opravdu zarážející. Smutný příběh.

Gity
02.02.2014

Autorka v knize upozorňuje na nebezpečí alkoholu a také dodává ženám sílu věřit v Boha, věrnou lásku a podporuje je v tom, aby pro své muže byly záchranným majákem v životních bouřích, které přijdou. Zajímavá myšlenka, v dnešní emancipované době stojí za zamyšlení.

kika 13
13.04.2013

Zajímavý příběh,nenudíte se při čtení.

modranka
25.11.2012

Dojímavý príbeh, nad ktorým sa musíte zamyslieť. Myslím, že je aktuálny aj pre dnešnú dobu, len si hrdinov musíte dosadiť do moderného prostredia a možno neresť alkoholu vymeniť za drogového diabla.

Vlasta Javořická

Vlasta Javořická