Máj

Koupit

Obsah:
Máj, Básně druhu rozmanitého, prvotiny, Německé prvotiny, Dramatické zlomky.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118579/maj-Lmb-118579.jpg 3.65113
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Leopold Mazáč

Kniha Máj

TaNya_
předevčírem

Maturita vám to znechutí. Mácha musel být hodně natmelen když to psal.

Disinka

Toto je klasika mezi knihami, bohuzel jako pubertaka me samozrejme neoslovila a ani po letech jsem tomu pribehu neprisla na chut...

peprenka12

urcite doporucuji precist, je to klasika. ale uprimne jsem od toho mozna ocekavala vice, nebavila me pasaz ve vezeni, ale jinak me to nadchlo a docela se mi to libilo. mozna, ze kdybych toto nedostala zadano od profesorky k precteni k maturite a nemusela z toho delat rozbor, libila by se mi kniha vice...
hodnotim 3,5/5

MarkétaKočí

Přiznám se, že jsem četla jen kvůli výzvy a moc nepatřím mezi čtenáře teto dobývá ještě básní. Přiznám se, že tomu moc nerozumím a musela jsem se hodně soustředit, ať celou báseň pochopím a něco z ní mám.

Lucy018

Tato knížka je jedna z mála české poezie, která mě zaujala. Je trošku těžká na pochopení, ale když ji pořádně rozeberete, tak je to skvělý výběr četby k maturitě. I já sama osobě tuto knížku mám zapsanou k maturitě. Myšlenky a vůbec téma a motiv knihy jsou nepopsatelně krásné. Na poprvé jsem knížku moc nepochopila, ale až jsem si jí přečetla podruhé. Uff...Zamilovala jsem se do jeho slov a veršů ♥️Jeho děj a myšlenky ze života jsou tak úžasné, že je až neuvěřitelné, že někdo dokázal tak krásně vyjádřit děj do veršů ♥️ Všem tuto knihu doporučuju, i když ji nemáte jako povinnou četbu, protože si myslím, že Máj je základ naší poezie, kterou by měli všichni znát ♥️Proto dávám vysoké hodnocení⭐ ve světě poezie.♥️

Amneris

Báseň Máj je geniálním dílem básníka a rozervaného romantika Karla Hynka Máchy, který se bohužel dočkal jen opovržení a kritiky na své dílo.

Pebra

Máj je přece obraz! Mám možná štěstí, odjakživa se mi líbil, už když mi ho hrobovým hlasem předčítala starší sestra a drnkala k tomu dva akordy. Bylo mi osm, jí patnáct a byly Vánoce, sestra dostala kytaru a neuměla vůbec hrát ani zpívat a Máj vytáhla z tátovy knihovny zcela náhodou :).

leny.wood

Z Máje mám nejraději nejznámější část, kterou známe - předpokládám - všichni. U ostatního jsem se trápila.