Bosá nevěsta

Bosá nevěsta https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10573/bosa-nevesta-10573.jpg 4 78 15

Moly je vdova po utonoulém kapitánovi velrybářské lodi, vychovává desetiletého syna a čyřletou dceru. Náhle se s nimi ocitla bez prostředků a bez střechy nad hlavou. Když si v novinách přečte inzerát nabízející čistě formální manželství, připadá jí to jako velmi výhodné řešení. Vydá se do osady Fort Benton, aby se provdala za vekovského lékaře Setha, a doufá, že konečně najde pro své děti bezpečný přístav. Jenže mírný a laskavý Seth není, kým se zdá být, a vesnicí se zmítá vzpoura. Volné pokračování - "Svérázná nevěsta".... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

The barefoot bride , 1991

Hatshepsut
03.09.2022 3 z 5

Romanticko-dobrodružné příběhy této autorky jsou pro mě perfektním oddechovým čtením. Tento příběh se navíc odehrává v prostředí divokého západu, kde se snaží najít společný život dvě rodiny, které přišly o jednoho z rodičů. Navíc zde najdete spousta neobvyklých zvířecích mazlíčků. :-)

jinbr
14.04.2020 5 z 5

Souhlasím, že to je nenáročná, ale milá oddechovka. Jak jsem u Johnstonové již ověřila, i když jde o milostný příběh, snaží se děj ozvláštnit dramatičtějšími okolnostmi a událostmi. Líbí se. Zkoušela jsem si představit, jak Pat strká Molly přes zábradlí do řeky a nebo jak tam hází boty... Bavila jsem se. Molly byla super.

Jessybelle
26.05.2019 5 z 5

Nenáročná, čtivá oddechovka, která mě pobavila. Strávila jsem s ní příjemný večer a odpoledne. Občas je potřeba takových knih, u této si dokážu představit, že si ji přečtu znova...

cukrovka
13.09.2018 5 z 5

Čtivá jednoduchá romantika. Oddechovka na klidné odpoledne.

Lembac
09.01.2018 4 z 5

Trošku jiný milostný příběh, ve kterém nejsou hlavními hrdiny nevinná panna a zhýralý hejsek, ale zralí dětní lidé, kteří už mají kus života za sebou - a ten se s nimi někdy opravdu nemazlil.
Molly i Seth mi byli sympatičtí, líbila se mi jejich odhodlanost a schopnost změnit od základu svůj život jen proto, aby se jejich děti měly líp. Že společné soužití všech zúčastněných na začátku trochu drhne, to je pochopitelné. Především chování pubertální dcerky Patch v nově vznikající patchworkové rodině bylo popsáno výstižně.

Evaho73
18.11.2017 4 z 5

S ľahkosťou napísaný romantický príbeh vo westernovom štýle. Najviac ma pri čítaní zabávali detské šibalstvá spolu s ich trucovitosťou a vzdorovitosťou voči rodičovským autoritám. Kniha bola pre mňa príjemným prekvapením a pokiaľ máte v obľube nenáročný dobrodružno romantický príbeh, tak vrelo odporúčam.

moudivlacek
14.09.2017 4 z 5

Hezké romantické počteníčko, trošku mi to přišlo jak Zorro v Montaně, ale jinak skvělé, víc než dvou dospělých hlavních hrdinů, jsem si užila jejich potomstvo, tam je mezi nimi plno vtipných scének, ale i poučných.
Kniha na vyčištění hlavy. Nemusíte nic řešit, jen si užívat.

havrmoni
07.07.2017 5 z 5

Hezký příběh,romantika i úsměvné situace,nějaké to dobrodružství a máte oddychovku ke čtení.

alnahu
19.01.2016 5 z 5

Pěkný čtivý příběh z divokého západu, nechybí v něm romantika ani dobrodružství. Moc pěkně se četla.

PomněnkaPrvní
20.12.2013

Oceňuji, že jsem se na několika místech zasmála či pousmála. Jinak je to kniha prostá až bezduchá, velmi lehce zapomenutelná. Na deštivý víkend doporučuji, ale nic víc Vám to nedá.

malen
14.09.2013 4 z 5

Romantické počteníčko, musím říct, že na začátku to mělo docela spád, na konci už to bylo na mne moc přeslazené. Protože jsem počítala s tím, že to bude slaďáčkek, tak jsem spokojená.

kika 13
28.10.2012 3 z 5

Na začátku knížky je jasné,že přijde láska.Pěkné čtení.

sabca
14.09.2012 5 z 5

Čtivý příběh z druhé poloviny 19 století, který jsem přečetla během 2 dnů. Příběh jak sňatek z rozumu přešel v lásku.

Adi
09.03.2012

"Svérázná nevěsta" je volným pokračováním příběhu.

RADOST
18.02.2012 3 z 5

Oddychová četba z dávných časů v drsné Montaně. Předvídatelný děj.

romance

Joan Johnston