Mahábhárata aneb Velký boj

Mahábhárata aneb Velký boj obálka knihy
Mé hodnocení:

• podle staroindického orig. vypráví Vladimír Miltner

Převyprávění rozsáhlého indického eposu umožňuje především mladým čtenářům seznámení s jedním ze silných zdrojů indických tradic a myšlení.

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34711/mahabharata-aneb-velky-boj-34711.jpg 4.116
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Albatros (ČR)

Mahabharata: The Greatest Spiritual Epic of All Time, 1999

Kniha Mahábhárata aneb Velký boj

Atanone
24.10.2019

Stejně jako eiciir jsem knihu potkala, když jsem byla ještě školou povinná a také mě přitáhla k legendám, bohužel jsem knihu nevlastnila a vrátila sice včas, ale nedočtenou. Vrátila jsem se k ní teď, ale musím ji znovu odložit. Duchovní odkaz Indie mi dal mnoho, ale tato kniha mi opravdu nic neříká. Je mi to líto, protože si myslím že národní eposy by měly patřit k základní výbavě každého člověka, který chce mít trochu přehled. Prozatím odkládám

eyciir
19.01.2012

"Mahábhárata aneb Velký boj" - tuto knihu jsem četl někdy v sedmé třídě základní školy a byla to právě ona, která mne přivedla k zájmu o staré legendy a později k hledání střípků duchovního poznání napříč světovými kulturami.
V této knize Vladimír Miltner převyprávěl Mahábháratu do fantasy příběhu, který pochopí i děti.
O mnoho let později jsem jsem si přečetl "velkou" Mahábháratu vydanou The Bhaktivedanta Book Trust se stejným nadšením jako její pohádkovou verzi. Jedná se o zcela nevšední dílo plné hlubokých myšlenek, které obstály napříč věky.

Bible Svatá
Bible Svatá