Mágové

Mágové https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265476/mid_magove-265476.jpg 3 238 56

Mágové série

Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na střední školu, je stále obklopen fantasy příběhy, které četl jako dítě, příběhy zasazenými do magické země jménem Fillory. Představte si jeho překvapení, když se náhle nečekaně dostane na velmi tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá skvělé vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Ale kouzla Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že země Quentinových snů je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. Jeho dětské sny se stanou noční můrou... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Magicians , 2009

Plážovýbarman
05.02.2018 5 z 5

Jak se tak dívám asi jsem výjimka ale mě trilogie mágů pohltila už od prvního dilu. Obyčejnost a nešikovnost hlavní postavy mi příjde sympatická od ostatních dokonalých hlavních postav v knihách.

IZZYQUEEN
30.01.2018 5 z 5

Ine ako knihy ktore som doteraz čítala (v dobrom :)

YodaSoda
22.01.2018 odpad!

Ten pocit, kdy se kniha rozečte, obejme vás a už vás nebude chtít pustit, dokud ji nepřečtete. Tahle kniha vás neobejme a rozhodně na ni nebudete vzpomínat v dobrém. Už nebudu věřit psaní na zadních stranách každé knihy, protože je prostě falešné. Do dalších dílu určitě nejdu a 94. místo v nejhůře hodnocených knih v současné době si jednoznačně zaslouží.

Veronicess
19.01.2018 3 z 5

Táto kniha bola hmm... Zaujímavá. A zvláštna. A dodnes neviem čo si o nej vlastne myslieť. Ale pravdepodobne sa mi páčila. Minimálne natoľko, aby som si prečítala obidve pokračovania. Ten príbeh bol tak nezvyčajne fascinujúci. Občas mi to prišlo ako viacero podivných nesúvisiacich príbehov posplietaných dokopy. Quentin bol absolútne nesympatický, celá tá časť s Filory bola úplne prečudesná, ale nejak to proste celé dohromady fungovalo. (A hej, kvôli tomuto hodnoteniu som si musela vygooglovať synonymá slova divný.)

MiraiYume
03.01.2018 4 z 5

Nejdříve jsem viděla seriál, takže jsem věděla, co od knihy očekávat a musím říct, že mne ze začátku velmi mile překvapila. První část, tedy Quentinovo studium v Brakebills, jsem přečetla doslova jedním dechem. Opravdu moc mě bavila. Pak se to ale nějak zvrtlo. Z Quentina se stal sebestředný unuděný fracek, který si nevážil toho, co získal. Byl mi neuvěřitelně protivný a celkově mi to zkazilo dojem z celého příběhu. Jakmile se příběh stočil do Filorie, to už bylo do očí bijící spojení Narnie a podsvětí Harryho Pottera. Ale ještě pořád jsem si říkala proč ne, však o tom jsem věděla... Jenže čím dál víc se autorovi dařilo mne štvát. Z docela zajímavé knihy se stalo něco bizarního. Nevím, jestli si přečtu i pokračování. Pokud se někomu kniha líbila, doporučuji i seriál. Ten se celkem věrohodně předloze věnuje, ačkoliv je plný spoilerů na druhý díl.

terry4776
03.01.2018 5 z 5

Konečně kniha o magii, tak jak si ji nikdo nepředstavuje. Život mága, který si projde, jak zaškolením, zkouškami, láskou a znuděním. Mít všechno je prostě někdy na škodu, co?
Musím pana Grossmana pochválit, protože jsem dlouho nečetla knihu, která by mě zaujala, jak popisem života, filozofie (ať už mágů či ne), myšlenkových pochodů a textem. Prostě za mě plný počet!

Baculik152
02.01.2018 1 z 5

Tato kina mě neoslovila. Doopravdy jsem se nutila jí číst. Postavy otřesné a děj mě nijak neoslovil. Čekala jsem od této knihy rozhodně víc, a zklamala mě. Obdivuji ty, kterým příběh sedl a vrhli se na pokračování. Já totiž do ruky další díly doopravdy nevezmu.

Mathrael
31.12.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila moc. Byla psaná poutavě, hezky tam byla líčena atmosféra a příběh. Do knihy jsem se zažral a moc jsem se od ní nemohl odpoutat.

drakamena
07.07.2017 2 z 5

Nudná kniha o ošklivých lidech, kteří se vyžívají ve své mizérii a ve znepříjemňování života ostatním.

fsada
07.07.2017 2 z 5

Tato, knížka, žel mě neoslovila , neupoutala, neohromila a po jejím následném dočtení musím říct ,že jsem spíše zklamán a místy, mi to přišlo jako , že autor spíše tuto knížku psal ( z, mého pohledu na věc), jako by z donucení, nebo jako nutnou povinnost. Já nevím, ale určitě zbylé díly, si určitě od tohohle autora už nepřečtu, i kdyby měli být, sebe lepší.

Arya26
23.05.2017 2 z 5

Nevěděla jsem vůbec co mám od této knížky očekávat. Martine, ty si zasloužíš facana, nevím kde přesně to mělo být temné a plné zvratů! Začátek mě moc nebavil cca od strany 100 - 250 mě to začalo vážně bavit. Potom co Quentin opustil Brakebills, příběh začal znovu upadat. Autor strašně skákal v čase, mohl 5 let studia rozepsat do vícero knížek, ne to takhle naplácat všechno na jednu hromadu, z které stejně nic nakonec nemáte. Až podezřele mi to připomíná vykrádačku Narnie a Harryho Pottera. Quentin byl zatím ta nejhorší a nejotravnější hlavní postava, kterou jsem zatím poznala. Je to spíš antihrdina, sobecký, sebestředný, deprimovaný, rozmazlený fracek, který je pořád opilý nebo v rauši. Představte si, že takovou osobu a jeho stejně vypečené kamarády pustíte do magické země, potom vám z toho vniknou Mágové a nevkusné scény plné sexu a nejrůznějších prasáren. Docela mě to zklamalo, čekala jsem od toho trochu víc než knížku o páření polárních lišek. Martin to v Písni ledu a ohně podává aspoň trochu víc vkusně, na rozdíl od Grossmana. Píseň ledu a ohně má hlavu a patu, dokážu o ní říct o čem je, u Mágů si nejsem až tolik jistá. Dávám tomu 2.5 hvězdy, není to na 2 ani na 3, protože i přes nudné pasáže, které bych radši přeskočila tu byly i části, které mě vcelku bavily.

TiredLikeDog
27.03.2017 1 z 5

1.-350. strana by se dala napsat za 100 stran. Uspavalo me to a vubec jsem se nedokazala zacist.

Pri poslednich 50 stranach jsem ozila, ale spatny dojem z 88 % knihy to nesmylo.

Autor se vyhranuje vuci Harrymu Potterovi a zaroven vykrada Narnii.
To vse je jaksi divne nedospele dospele. Obcas mi prislo, ze autor trpi nejakym traumatem z manzelstvi.

Dalsi dily vyhledavat nebudu.

Elsa14
16.02.2017 2 z 5

První půlka byla strašná. Druhá půlka byla chvílemi zajímavá. Přišlo mi to jako něco mezi Narnií, Harrym Potterem a jeho fantazií. To se mi skutečně nelíbilo. Myslela jsem si, že mě kniha zaujme víc, proto hodnotím spíše negativně.

zeros
28.01.2017 3 z 5

První půlka mě ještě docela bavila. Jsou tam hodně dobrá místa, i když určitě člověka napadne, jestli to není trochu vykradené odjinud. Ale postupem času mě všechny postavy začínaly vyloženě štvát a celé to bylo strašně depresivní a zbytečné, takže jsem dočítal spíš ze setrvačnosti než kvůli čemukoliv jinému. Na další díly se určitě nechystám.

whiolet
29.11.2016 1 z 5

George R.R. Martin má u mě facku! Dala jsem na jeho doporučení a byla jsem zklamaná...kniha mi připomínala vykrádání Narnie. Příběh byl nudný, postavy nesympatické některé zbytečně ukňourané...

RiverSong
24.08.2016 3 z 5

Kniha ve mně vyvolala smíšené pocity. Líbil se mi nápad, ale místy mi přišla trochu nezáživná a příliš dětská. Z některých věcí se dalo vyždímat víc. Trochu mě překvapilo, že jsou vlastně i další díly, tenhle mi přišel docela dobře uzavřený. Tak zkusím ten druhý. Ale celkově fajn.

pherenike8574
18.07.2016 2 z 5

Nevím co si mám o knize myslet.... četla jsem ji celou. Mé pocity jsou smíšené. Prvně jako bych se nemohla od knihy odtrhnout, a pak přijde část kdybych ji nejraději zahodila. Nevím či je to fantasy nebo erotická kniha, ale tyhle dvě skupiny mi opravdu dohromady nesedí.

papajapa
15.05.2016 3 z 5

První část knihy, kde na můj vkus všichni hodně rychle vystudovali, mě ještě docela bavila, ale celou dobu jsem si říkala, co má ten Quentin pořád s tou Fillorií. Druhá část mi připomínala věk "zlaté mládeže", kde je povoleno vše a nic je to nestojí. Neřízené večírky, drogy, alkohol, sex, ... No a následně jsme se ocitli (už několikrát zmíněné) Narnii.
Oproti uvedeným srovnáním s HP, Narníí atd. oceňuji, že vše ne vždy dopadne dobře.

Eriu
30.03.2016 5 z 5

Hrozně moc oceňuji, že knížka nekončí happyendem ani nějakým zázrakem.

Nevím, jestli bych ji označila za napínavou. V některých místech určitě, ale vším prolíná melancholie až depresivní lhostejnost hlavního hrdiny, což je něco, co ji bezpečně vyděluje z proudu všech ostatních fantasy. Protože ten hrdina je takový antihrdinský, reálný až nepříjemně, ale hodně to zvedá úroveň knihy (protože všechno, co tu bylo naznačeno o HP i Narnii, je nezpochybnitelná pravda).

Takže pokud chcete pohádku, fakt běžte číst něco jiného. Pocitově bych totiž tuhle knihu - přes fantastické prvky - zařadila někam ke Kdo chytá v žitě, Norskému dřevu, Tak je to, kocoure a podobně, tedy "americký" román o dospívajícím chlapci, ale s otupělým koncem bez gradace. Protože mi vadí nadnesené nereálné závěry, oceňuji, že si autor troufl z toho klišé vybřednout a nenabízet čtenáři nereálnou útěchu.

Sarfias
11.03.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala, protože jsem začala sledovat již její filmovou, lépe řečeno seriálovou verzi The Magicians. Musím ale říci, že jak jsem se těšila ze seriálové verze, která je velmi zajímavá, barvitá a poutavá, knižní verze mě poněkud zklamala. Nevěřila bych, ze to někdy o knize řeknu, ale serial mi přijde v tomto případě lepší. Ano, pokud nebudu posuzovat seriál a knihu společně, pak musím říct, ze kniha samotná je čtivá, i když na můj vkus poněkud příliš skáče v ději a některé zajímavé části jsou až příliš rychle pryč.
Mám trochu rozpolcený názor. Asi ano, kniha byla dobrá a neměla jsem se těšit na podobný příběh, jaký nám podává zatím seriál. Kdo má rád Narnii a Pottera a nevadí mu, ze hlavní postava knihy, je dle mého názoru tak trochu nevyspělý, neurotický blázen, doporučuji! Je to dost zajímavě podaných fanasy svět , který stojí za objevení.