Král čaroděj

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Quentin Coldwater by měl být šťastný. Po ne příliš pěkném dětství v Brooklynu vystudoval tajnou školu kouzel a zjistil, že fiktivní země Filorie, o které snil, skutečně existuje. Ačkoli v ní teď vládne, stále nenachází klid... Vydává se proto na cestu, aby přišel na to, co je s Filorií v nepořádku. Kam až ho jeho podivný neklid dovede? A dokáže se odtud zase vrátit? V mistrně napsaném románu se fantazie stává realitou a naopak....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/267470/kral-carodej-kzQ-267470.jpg 3.550
Série

Mágové 2.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

The Magician King, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Král čaroděj

Přidat komentář
RiverSong
28.08.2016

Start se příliš nepovedl, kniha mi připadala dost nudná a horší než první díl. Postupně se to ale zlepšovalo a na konci jsem už byla vážně přilepená ke stránkám. Lepší než první kniha, konec mi přišel trochu smutný, ale po trochu nezáživném začátku svižné pokračování. Doporučuji.

ThonT
14.08.2016

Začátek mě opravdu nudil a hrozilo, že knihu ani nedočtu. Naštěstí se kniha rozjíždí a nabírá spád. Ke konci jsem ji doslova hltal. Především surovou linka Juliiny minulosti a mlhavě naznačené obrysy budoucího děje.

papajapa
28.05.2016

První díl mě moc nezaujal, ale jak už u sérií bývá, člověk je zvědavý a další díly si přečte... Aspoň mě to nedalo.
Některé části byli předvídatelné (např.poslední klíč v rukách Benedikta), jiné byly originální a za ty palec nahoru. Co bych změnila, byla část, kdy 2x Quentin použije klíč na cestu do jiného světa. Jednou stačilo a po druhé to mohli udělat jinak. Nejvíc se mi líbilo vyprávění Julie a postupné dotváření příběhu. I když dávám opět 3 hvězdy tak jakmile se mi do rukou dostane třetí díl, určitě si ho přečtu... Jak jsem psala, hlavně ze zvědavosti.

2

Doporučujeme

Ódinovo dítě
Ódinovo dítě
Dědička ohně
Dědička ohně
Rozbřesk
Rozbřesk
Měděná rukavice
Měděná rukavice

Autor a jeho další knihy

Lev Grossman
americká, 1969

Kniha Král čaroděj je v

Právě čtených2x
Přečtených80x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených9x
Knihotéce83x
Chystám se číst83x
Chci si koupit18x