Mágové

Napínavý příběh o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světě. Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na střední školu, je stále obklopen fantasy příběhy, které četl jako dítě, příběhy zasazenými do magické země jménem Filorie. Představte si jeho překvapení, když se náhle nečekaně dostane na velmi tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá skvělé vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Ale kouzla Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že země Quentinových snů je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. Jeho dětské sny se stanou noční můrou… V mistrovsky napsaném příběhu se fantazie stává realitou a naopak. Přeložila Jana Rečková. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26777/magove-26777.jpg 3.2161

Mágové (1.)

The Magicians (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, XYZ

zuzana4291

Tak touto knihou jsem byla dost zklamaná. Prakticky 3/4 knihy bylo o ničem. Jak někdo prochází školou a ukončí ji. Pak neví, co má dál dělat. Pak se začalo něco dít, ale chvilkama jsem si říkala, jestli to má vůbec cenu číst. Tak jen doufím, že druhý díl bude lepší.

Nomia

Naprosto příšerná kniha. Autor na mě působil jako zlatokopecký parazit, který se rozhodl zneužít známější díla a umixovat z nich podivnou kombinaci Pottera a Narnie, do které přidal zkaženou mládež, notnou dávku deprese, pár zbytečných bytostí, spoustu šukání a alkoholu. Opravdu hodně chabý pokus o vytvoření jakéhosi dekadentního Pottera pro dospělé.
Mladí čarodějové jsou tu v podstatě vykresleni, jako vykalené trosky, které nemají v životě žádný smysl a jedinou jejich zábavou je vymýšlení, co největších hovadin a experimentování se všemožným svinstvem.
Rozhodně to nepůsobilo nijak hlubokomyslně, jejich existenciální krize člověk tak akorát sr***. Hlavní postava Quentin se dokonce dostal do mého pomyslného žebříčku nejhorších hlavní hrdinů, svým chováním působil, jak kříženec člověka po lobotomii s naprosto nesympatickým spratkem.
Děs běs. Knihu raději zahodit a nečíst.

eva1770

Kniha se mi líbila má svůj náboj a příběh je čtivá a poutavý

andrea4416

Knihu jsem četla dvakrát a pokaždé se mi hodně líbila, především díky tomu, že byla od odstatních fantasy knížek poněkud temnější. To, že je v ní svým způsobem ukradená Narnie mi vůbec nevadilo, ale naopak se mi líbil ten konstrast s míromiluvnou zemí a zároven drsnou zemí v téhle knize. Podle mě je kniha dobře napsaná a vypráví magický příběh trochu jinak i když popravdě dobrou náladu po přečtění určitě mít nebudete, ale to je možná na tom to přitažlivé.

Helianthus

Nemůžu si pomoct, ale kniha se mi nelíbila. Hlavní hrdina věčně nespokojený a nesympatický. Ale co mě vadilo nejvíc byla vykrádačka Narnie. Další díly si určitě nepřečtu.

Plážovýbarman

Jak se tak dívám asi jsem výjimka ale mě trilogie mágů pohltila už od prvního dilu. Obyčejnost a nešikovnost hlavní postavy mi příjde sympatická od ostatních dokonalých hlavních postav v knihách.

IZZYQUEEN

Ine ako knihy ktore som doteraz čítala (v dobrom :)

YodaSoda

Vůbec se mi nelíbila. Rozhodně se najdou knihy které můžu čist neustále protože se strašně těším jak to bude, protože se do toho světa vcítím. Tahle kniha to ve mě nevyvolala a je to velké zklamání alespoň pro mně. Do dalších dílu určitě nejdu a 94. místo v nejhůře hodnocených knih v současné době si jednoznačně zaslouží.

Veronicess

Táto kniha bola hmm... Zaujímavá. A zvláštna. A dodnes neviem čo si o nej vlastne myslieť. Ale pravdepodobne sa mi páčila. Minimálne natoľko, aby som si prečítala obidve pokračovania. Ten príbeh bol tak nezvyčajne fascinujúci. Občas mi to prišlo ako viacero podivných nesúvisiacich príbehov posplietaných dokopy. Quentin bol absolútne nesympatický, celá tá časť s Filory bola úplne prečudesná, ale nejak to proste celé dohromady fungovalo. (A hej, kvôli tomuto hodnoteniu som si musela vygooglovať synonymá slova divný.)

MiraiYume

Nejdříve jsem viděla seriál, takže jsem věděla, co od knihy očekávat a musím říct, že mne ze začátku velmi mile překvapila. První část, tedy Quentinovo studium v Brakebills, jsem přečetla doslova jedním dechem. Opravdu moc mě bavila. Pak se to ale nějak zvrtlo. Z Quentina se stal sebestředný unuděný fracek, který si nevážil toho, co získal. Byl mi neuvěřitelně protivný a celkově mi to zkazilo dojem z celého příběhu. Jakmile se příběh stočil do Filorie, to už bylo do očí bijící spojení Narnie a podsvětí Harryho Pottera. Ale ještě pořád jsem si říkala proč ne, však o tom jsem věděla... Jenže čím dál víc se autorovi dařilo mne štvát. Z docela zajímavé knihy se stalo něco bizarního. Nevím, jestli si přečtu i pokračování. Pokud se někomu kniha líbila, doporučuji i seriál. Ten se celkem věrohodně předloze věnuje, ačkoliv je plný spoilerů na druhý díl.

terry4776

Konečně kniha o magii, tak jak si ji nikdo nepředstavuje. Život mága, který si projde, jak zaškolením, zkouškami, láskou a znuděním. Mít všechno je prostě někdy na škodu, co?
Musím pana Grossmana pochválit, protože jsem dlouho nečetla knihu, která by mě zaujala, jak popisem života, filozofie (ať už mágů či ne), myšlenkových pochodů a textem. Prostě za mě plný počet!

Baculik152

Tato kina mě neoslovila. Doopravdy jsem se nutila jí číst. Postavy otřesné a děj mě nijak neoslovil. Čekala jsem od této knihy rozhodně víc, a zklamala mě. Obdivuji ty, kterým příběh sedl a vrhli se na pokračování. Já totiž do ruky další díly doopravdy nevezmu.

Mathrael
31.12.2017

Kniha se mi líbila moc. Byla psaná poutavě, hezky tam byla líčena atmosféra a příběh. Do knihy jsem se zažral a moc jsem se od ní nemohl odpoutat.

drakamena
07.07.2017

Nudná kniha o ošklivých lidech, kteří se vyžívají ve své mizérii a ve znepříjemňování života ostatním.

fsada
07.07.2017

Tato, knížka, žel mě neoslovila , neupoutala, neohromila a po jejím následném dočtení musím říct ,že jsem spíše zklamán a místy, mi to přišlo jako , že autor spíše tuto knížku psal ( z, mého pohledu na věc), jako by z donucení, nebo jako nutnou povinnost. Já nevím, ale určitě zbylé díly, si určitě od tohohle autora už nepřečtu, i kdyby měli být, sebe lepší.

Arya26
23.05.2017

Nevěděla jsem vůbec co mám od této knížky očekávat. Martine, ty si zasloužíš facana, nevím kde přesně to mělo být temné a plné zvratů! Začátek mě moc nebavil cca od strany 100 - 250 mě to začalo vážně bavit. Potom co Quentin opustil Brakebills, příběh začal znovu upadat. Autor strašně skákal v čase, mohl 5 let studia rozepsat do vícero knížek, ne to takhle naplácat všechno na jednu hromadu, z které stejně nic nakonec nemáte. Až podezřele mi to připomíná vykrádačku Narnie a Harryho Pottera. Quentin byl zatím ta nejhorší a nejotravnější hlavní postava, kterou jsem zatím poznala. Je to spíš antihrdina, sobecký, sebestředný, deprimovaný, rozmazlený fracek, který je pořád opilý nebo v rauši. Představte si, že takovou osobu a jeho stejně vypečené kamarády pustíte do magické země, potom vám z toho vniknou Mágové a nevkusné scény plné sexu a nejrůznějších prasáren. Docela mě to zklamalo, čekala jsem od toho trochu víc než knížku o páření polárních lišek. Martin to v Písni ledu a ohně podává aspoň trochu víc vkusně, na rozdíl od Grossmana. Píseň ledu a ohně má hlavu a patu, dokážu o ní říct o čem je, u Mágů si nejsem až tolik jistá. Dávám tomu 2.5 hvězdy, není to na 2 ani na 3, protože i přes nudné pasáže, které bych radši přeskočila tu byly i části, které mě vcelku bavily.

TiredLikeDog
27.03.2017

1.-350. strana by se dala napsat za 100 stran. Uspavalo me to a vubec jsem se nedokazala zacist.

Pri poslednich 50 stranach jsem ozila, ale spatny dojem z 88 % knihy to nesmylo.

Autor se vyhranuje vuci Harrymu Potterovi a zaroven vykrada Narnii.
To vse je jaksi divne nedospele dospele. Obcas mi prislo, ze autor trpi nejakym traumatem z manzelstvi.

Dalsi dily vyhledavat nebudu.

Elsa14
16.02.2017

První půlka byla strašná. Druhá půlka byla chvílemi zajímavá. Přišlo mi to jako něco mezi Narnií, Harrym Potterem a jeho fantazií. To se mi skutečně nelíbilo. Myslela jsem si, že mě kniha zaujme víc, proto hodnotím spíše negativně.

zeros
28.01.2017

První půlka mě ještě docela bavila. Jsou tam hodně dobrá místa, i když určitě člověka napadne, jestli to není trochu vykradené odjinud. Ale postupem času mě všechny postavy začínaly vyloženě štvát a celé to bylo strašně depresivní a zbytečné, takže jsem dočítal spíš ze setrvačnosti než kvůli čemukoliv jinému. Na další díly se určitě nechystám.

whiolet
29.11.2016

George R.R. Martin má u mě facku! Dala jsem na jeho doporučení a byla jsem zklamaná...kniha mi připomínala vykrádání Narnie. Příběh byl nudný, postavy nesympatické některé zbytečně ukňourané...

RiverSong
24.08.2016

Kniha ve mně vyvolala smíšené pocity. Líbil se mi nápad, ale místy mi přišla trochu nezáživná a příliš dětská. Z některých věcí se dalo vyždímat víc. Trochu mě překvapilo, že jsou vlastně i další díly, tenhle mi přišel docela dobře uzavřený. Tak zkusím ten druhý. Ale celkově fajn.

pherenike8574
18.07.2016

Nevím co si mám o knize myslet.... četla jsem ji celou. Mé pocity jsou smíšené. Prvně jako bych se nemohla od knihy odtrhnout, a pak přijde část kdybych ji nejraději zahodila. Nevím či je to fantasy nebo erotická kniha, ale tyhle dvě skupiny mi opravdu dohromady nesedí.

papajapa
15.05.2016

První část knihy, kde na můj vkus všichni hodně rychle vystudovali, mě ještě docela bavila, ale celou dobu jsem si říkala, co má ten Quentin pořád s tou Fillorií. Druhá část mi připomínala věk "zlaté mládeže", kde je povoleno vše a nic je to nestojí. Neřízené večírky, drogy, alkohol, sex, ... No a následně jsme se ocitli (už několikrát zmíněné) Narnii.
Oproti uvedeným srovnáním s HP, Narníí atd. oceňuji, že vše ne vždy dopadne dobře.

Eriu
30.03.2016

Hrozně moc oceňuji, že knížka nekončí happyendem ani nějakým zázrakem.

Nevím, jestli bych ji označila za napínavou. V některých místech určitě, ale vším prolíná melancholie až depresivní lhostejnost hlavního hrdiny, což je něco, co ji bezpečně vyděluje z proudu všech ostatních fantasy. Protože ten hrdina je takový antihrdinský, reálný až nepříjemně, ale hodně to zvedá úroveň knihy (protože všechno, co tu bylo naznačeno o HP i Narnii, je nezpochybnitelná pravda).

Takže pokud chcete pohádku, fakt běžte číst něco jiného. Pocitově bych totiž tuhle knihu - přes fantastické prvky - zařadila někam ke Kdo chytá v žitě, Norskému dřevu, Tak je to, kocoure a podobně, tedy "americký" román o dospívajícím chlapci, ale s otupělým koncem bez gradace. Protože mi vadí nadnesené nereálné závěry, oceňuji, že si autor troufl z toho klišé vybřednout a nenabízet čtenáři nereálnou útěchu.

Sarfias
11.03.2016

Tuto knihu jsem si vybrala, protože jsem začala sledovat již její filmovou, lépe řečeno seriálovou verzi The Magicians. Musím ale říci, že jak jsem se těšila ze seriálové verze, která je velmi zajímavá, barvitá a poutavá, knižní verze mě poněkud zklamala. Nevěřila bych, ze to někdy o knize řeknu, ale serial mi přijde v tomto případě lepší. Ano, pokud nebudu posuzovat seriál a knihu společně, pak musím říct, ze kniha samotná je čtivá, i když na můj vkus poněkud příliš skáče v ději a některé zajímavé části jsou až příliš rychle pryč.
Mám trochu rozpolcený názor. Asi ano, kniha byla dobrá a neměla jsem se těšit na podobný příběh, jaký nám podává zatím seriál. Kdo má rád Narnii a Pottera a nevadí mu, ze hlavní postava knihy, je dle mého názoru tak trochu nevyspělý, neurotický blázen, doporučuji! Je to dost zajímavě podaných fanasy svět , který stojí za objevení.

Kateřina10
20.02.2016

Kniha se mi moc líbila, i když trochu připomínala Harryho Pottera a poté i Letopisy Narnie. :)

hanpari
22.01.2016

Vybavilo se mi několik knih:

Letopisy Narnie
Poslední kabriolet
Harry Potter
Jonathan Strange & pan Norrell

S žádnou z nich nechci srovnávat :)

Elča5
03.01.2016

Já zklamaná nejsem. Ale přišlo mi že první polovina byla něco jako Harry Potther a druhá zase jako Narnie.

patty64
29.12.2015

http://www.serialzone.cz/serial/the-magicians/ Je i seriál pod názvem The Magicians :) Seriál je adaptací stejnojmenné bestsellerové knižní série od autora Leva Grossmana.

Babouš
28.12.2015

"Dříve nebo později magie vždy vede ke zlu." A není se čemu divit, když osmnáctiletým vyvrhelům společnosti, podivínům a koneckonců i těm nejspolečenštějším lidem dáte neomezené schopnosti, zákonitě to musí skončit špatně. Podle mě je to taková realističtější verze Harryho Pottera - postavy nepřemýšlejí o dobru a zlu, prostě si jenom chtějí co nejvíc užít, a tak jsme svědky několika nezapomenutelných momentů, z nichž jmenujme: bestiální soulož ve chvíli, kdy jsou studenti kouzlem přeměněni v polární lišky, vesele bující alkoholismus, který se projevuje na sportovním hřišti (hrdinové nejsou schopni se zvednout z trávníku) i ve všedním životě (nekonečné večírky, pro otevření lahve vína se najde příležitost vždycky), sexuální orgie všech možných kombinací a rostoucí apatie, necitelnost hlavních hrdinů. Nelíbilo se mi propojení s tou Narnií wannabe a závěr mě nebavil skoro vůbec, hrdinové mi byli jaksi ukradeni. Ten syrový námět, který tvrdí, že s kouzly není radno si zahrávat, mě zaujal, ale oproti Harrymu Potterovi to ztrácí tu promyšlenost, magii, pohádkovost a od poloviny i čtivost, všechno tady totiž plyne až neuvěřitelně rychle - během dvou set stránek hlavní hrdina absolvuje pět let studia, což by vydalo na pět knih.