Magor dětem ekniha

Koupit

Fantastické až hrůzostrašné básně pro děti jsou proloženy čtyřmi prozaickými pohádkami.

Znění tohoto textu vychází z díla Magorova summa I tak, jak bylo vydáno v Praze nakladatelstvím Torst v roce 2015. Pro potřeby vydání Městské knihovny v Praze byl text redakčně zpracován.

Zdarma legálně ke stažení na https://goo.gl/dQaEWm.

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389635/big_magor-detem-Urz-389635.jpg 4.2116

Kniha Magor dětem

palka452

Křehké jako porcelán

Greena

Pokud chcete vědět jak vypadá láska, tak si přečtěte tuto knížku Ivana Martina Jirouse zvaného Magor.
Sbírka pohádek a básniček vznikla během Jirousova totalitního věznění. Je věnovaná jeho dcerám Františce a Martě. Mohlo by se zdát, že kniha bude vzhledem k okolnostem vzniku smutná, ale opak je pravdou. Je plná otcovské lásky a něhy.
V básničkách svoje holčičky miluje, trochu straší, rozesmává, nechává nadchnout pohádkovým světem, uspává i na dálku objímá.
Zajímalo by mě, proč měl Magor tak rád kohouty…

Greena

Zajímalo by mě, proč měl Magor tak rád kohouty…

martineden

Magor mě baví tou křehkostí poezie, kterou na první pohled nevyzařuje. Jak se často mýlíme, když odhadujeme člověka jen podle bulváru.

helusa2
29.10.2020

To bylo tak milé překvapení!!! Poezie není můj oblíbený literární styl, ale toto mě opravdu oslovilo! Díky Ladislavu Heryánovi za tip :-) A databázi za bod čtenářské výzvy! Strávila jsem s knížkou pěkné chvilky a objevila, co dokoupit do školní knihovny :-)

slawa.cap
15.10.2020

Poslouchal jsem jako audioknihu a musím říct, že když jsem si od toho moc nesliboval, byl jsem příjemně potěšen. Není to žádná velká poezie, ale to tady snad nikdo hledat nemůže. Na druhou stranu jde z toho cítit autorova láska k dcerám.
Pohádky jsou zajímavé dětsky úsměvné a některé pasáže interpretuju i svým dětem.
Nevím, jestli se do něčeho od Jirouse ještě pustím, ale tohohle rozhodně nelituju.
No nic, nejsem fanoušek PPU, tak si pustím aspoň písničku Jirous z El Píčka

Sabina335
09.05.2020

Další zajímavá sbírka tohoto autora, který tentokrát napsal básně pro děti, které doplnil čtyřmi krásnými ikdyž krátkými pohádkami.

Kristynakaja
05.03.2020

Knížku jsem dostala jako malá a tenkrát mě vůbec nezaujala. Dnes jsem ji znovu otevřela a chystám se z ní číst svým dětem, protože některé básně jsou opravdu krásné, jemné a něžné, ikdyž občas dost surrealistické.