Thorovo kladivo

Thorovo kladivo https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367965/bmid_thorovo-kladivo-KtI-367965.jpg 5 354 60

Volám sa Magnus Chase. Pred rokom o takomto čase som vyberal smetné koše, spal pod mostom, flákal sa s kamošmi Hearthom a Blitzom, vyhýbal sa policajtom a snažil sa jednoducho prežiť ako bezdomovec. Pred dvoma mesiacmi som z ničoho nič umrel v boji s ohnivým obrom a prebral som sa v hoteli Valhala ako jeden z Odinových bojovníkov einherjarov. Od svojho znovuzrodenia som si už zvykol na veľa podivností. Putoval som po deviatich svetoch a stretal severských bohov, elfov, trpaslíkov a rôzne bandy netvorov, ktorých ani neviem pomenovať. Získal som magický meč a s jeho pomocou spolu s kamarátmi som odvrátil ragnarök – súdny deň. A myslíte, že ma potom čakal zaslúžený odpočinok? Ani nápad! Sotva som našiel Meč leta, už aby som sa vydal pátrať po ďalšej kúzelnej zbrani, stratenom Thorovom kladive...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (SK)

The Hammer of Thor , 2016

hurikan123
15.10.2019 5 z 5

ach bohové... ti v téhle knize hráli celkem roli těch, kteří se do všeho motaj a nic neumí... samozřejmě to je ůčel že..?

HockeyGirl
19.08.2019 5 z 5

Druhý díl Magnuse Chase byl tentokrát více z prostředí Ásgardu a o Thorovi, který ztratil svoje známé klavido. Možná si říkáte, že ve filmu má klavido jen Thor a nemůže mu ho nikdo vzít, protože jen on má moc a také ho uzvednout. V knize je to jinak. Jeho kladivo je odcizeno a Thor se nejeví jako ve filmech od Marvela, kde vypadá jako herec Chris Hemsworth sexy apod. Zde se jeví jako lenošný bůh, který se jen dívá na televizi právě přes kladivo. S nikým tolik neboje a určitě nebydlí v Ásgardu jako král tohoto města. No prostě, je to opravdu jiný Thor, než ve filmu. Kniha jako taková se mi moc líbila a navíc jsou tam stejné hlavní postavy, jako v prvním díle, takže člověk nemusí moc přemýšlet, kdo je kdo (pokud budete číst první a pak hned druhý díl, samozřejmě :D). Riordan je jeden z mých oblíbených autorů fantasy, takže se mi jeho knížky čtou moc dobře a i když nejsou nejtenčí, vždycky je dočtu a těším se na další knihu, kterou budu od tohoto autora říct.

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Alex si mě úplně získala.

msjadepaton
14.07.2019 4 z 5

Asi je to trochu jako s Aristokratkou. Zpočátku jsem se opravdu smála nahlas a hodně, ale jakmile jsem si na ten humor zvykla, tak už mi to zas tak vtipné nepřijde. Pořád je to hodně dobrý, dobrodružný příběh, ale kdyby se neobjevila nová postava ve formě Alex, asi bych zvažovala, jestli nedat 3 hvězdy. Nejspíš bych ani tak nedala, ale zamyslela bych se nad tím.
Nejlepší jsou asi stabilně scény s obry. Riordan je píše tak zajímavě, že je těžké se tím nebavit. A i ti bohové jsou většinou vážně zábavní.

Calla2002
21.06.2019 5 z 5

Aaa, zase nezklamalo. Druhý díl byl bomba. Mám pocit, že každou knihou od Ricka se to zlepšuje. Percy, Bohové, Apollón a teď Magnus a je to prostě čím dál lepší. Už jsem na začátku třetího dílu a to moje tvrzení jenom potvrzuje. Btw, mám mega radost, že se tam objevila Anabeth a že tam bude i Percy!
Zaslouží si 5* ❤

Annkag
05.06.2019 3 z 5

Thórovo kladivo nestratilo na lesku,vtipné momenty v ňom nechýbali i keď to už nebolo v takej miere ako Prastarý meč.
A posledná veta nám jasne ukázala čo autor zamýšla v pokračovaní...,,Je na čase poznať môjho kamaráda Percyho Jacksna.,,
Nuž Magnusi asi nie je všetko len o tebe.

PhoebePollard
29.05.2019 3 z 5

Na téhle sérii i na Apollónově pádu je vidět, že já stárnu, ale Riordanův styl je stále stejný. jenže už mu docházejí nápady. Co mě dřív bavilo, mě teď nudí a ani nová mytologie už to nezachránila. Magnus je však sympaťák a přeci jen, některé nové informace se postaraly o to, že jsem byla schopná přelouskat celou knihu.

6370
08.05.2019 4 z 5

400 stran mi uteklo poměrně rychle . Další díl už , ale číst nebudu.

Terva
08.03.2019 4 z 5

Kapitola 1 – Zabitím zachráněn před jistou smrtí

TECHNICKY VZATO JSEM UŽ MRTVÝ, což znamená,
že se mě záležitosti života a smrti
vlastně netýkají.

OBSAH KOMENTÁŘE:

01 Zabitím zachráněn před jistou smrtí
02 Radši dřív než BRZO (Varování)
03 Přestal bys mi laskavě vraždit kozu?
04 Čas Malých VELKÝCH ochutnávek
05 Máme drobný problém
06 Nazdar, paranoie, má stará známá (doba prvního Citátu)
07 Trochu jedu na osvěžení do tváře, pane?
08 Bowlingový pytel ve stylu prêt-à-porter (doba druhého Citátu)
09 Jsme poctěny runami a bonusy
10 Nikdy nechoďte do vířivky s bezhlavým bohem (Já věděl, že sem dostanu třetí citát)

Kapitola 2 - Radši dřív než BRZO

VAROVÁNÍ PRO TY, KTEŘÍ NEČETLI MŮJ PRVNÍ KOMENTÁŘ. Tento komentář může obsahovat spoilery k mému prvnímu komentáři. Nečtěte tento komentář dříve, než ten první. (já vás varoval)

Kapitola 3 - Přestal bys mi laskavě vraždit kozu?

TEDY MUSÍM UZNAT, OTIS JE BOREC. Takového tajného agenta, kterého předvedl na počátku příběhu, jsem dlouho neviděl. Je k sežrání. Ale donesl špatnou zprávu. A poslové špatných zpráv převážně nežijí dlouho. (konkrétně Otis jen do večeře) PONAUČENÍ: Pozvěte valkýru na kafe, a zůstane vám na krku účet a mrtvola. (a možná večeře zdarma)
Thor ztratil...(vy víte co) ...a skupina z devatenáctého patra hotelu Valhala se musí opět vydat na velkolepé dobrodružství, aby předvedli svou statečnost, stali se hrdiny, získali nehynoucí...bla, bla, bla... najít to Thorovo klad.... vlastně se žádný kladivo neztratilo. (neříkejte obrům, že Thor ztratil kladivo)
Magnus Chase je tu zase a vyřeší tho.....prase.....rův problém s kladivem, které se vlastně vůbec neztratilo. (na to si spolu prdem)

Kapitola 4 - Čas Malých VELKÝCH ochutnávek

A PROČ SE THOR NESKOČÍ DO TÉ MOHYLY MRKNOUT SÁM? napadlo mě. Počkat... budu hádat. Nechce přitáhnout pozornost. Nebo nám chce dopřát šanci stát se hrdiny. Nebo je to dřina a on musí čučet na telku.
Upřímně řečeno, připustil Otis, zrovna začala nová řada Jessiky Jonesové.
Ta koza za to nemůže, opakoval jsem si. Ta si ránu nezaslouží.

Kapitola 5 - Máme drobný problém

MUSÍM VŠAK PŘIZNAT URČITÝ POKLES. Nejen morálky zapojených osob, méně ukecaného meče, ale i jistý úpadek humoru. (jen obrů je čím dál víc, POZOR TOHLE NENÍ SPOILER jsou větší a maj plno keců) Ale u ostatních není humor tak intenzivní, jako v předešlém příběhu, část vtipů se opakuje a ubylo i černého humoru. Je to asi proto, že tady jde už o život. (kecy, stejně jsou všichni už mrtvý) Proč obři? Ragnarök přeci. Tam spolu s Lokim táhnou obři zničit devět světů. Ragnarök neRagnarök v každém případě dostane tento příběh o hvězdu méně, než ten předchozí. (důvody: viz výše i níže))

Kapitola 6 - Nazdar, paranoie, má stará známá

ANO, ANO, UHODLI JSTE. První citát je zde:
Dá se tomu říkat ruční práce, když nemáte ruce?

Kapitola 7 – Trochu jedu na osvěžení do tváře, pane?

ANI LOKI TU NEPŘEDVEDL NIC SVĚTOBORNÉHO a to chce těch světů zbourat rovnou devět. Zatím si jen nechá jed kapat do ksichtu a sem tam zatřese zemí. Žádné velké lsti ani lži. (Jak mohl pomoct Johnnymu Rebovi vyhrát první bitvu u Bull Runu?)
Výprava za skřítkem, co má zlato a prsten (ano, ani tady nechybí zlý prsten) také za moc nestála, (jasně, dostala nás blíž k Lokimu) ale se stala nejnudnější pasáží této knihy. Hurá. Jediný, kdo to mohl zachránit je Marvin. Ale kde je sakra Marvin, to už ho zase někdo sežral? (Thore, no tak hledáme přece tvoje...ty víš co)

Kapitola 8 – Bowlingový pytel ve stylu prêt-à-porter

NÁSLEDUJE DRUHÝ CITÁT A PAK UŽ BUDE KONEC. (fakt nekecám)
Honily mě valkýry. Honili mě elfové se střelnými zbraněmi. Honili mě trpaslíci s tankem. A teď, při svém štěstí, jsem se dočkal toho, že mě honili obři s obřími bowlingovými koulemi.

Kapitola 9 – Jsme poctěny runami a bonusy

BONUS OBSAHUJÍCÍ SLOVNÍČEK NEBUDE. Vybraná slova si můžete přečíst v mém prvním komentáři u Prastarého meče (nezapomeňte mu dát palec) Runy taky nebudou, stále jsem nesehnal Keltsko-Vikingskou klávesnici.

Kapitola 10 – Nikdy nechoďte do vířivky s bezhlavým bohem

TAK TEDY S BOHEM. (nebo s Bohy) Propašoval jsem sem třetí citát:
S Bohy je ten problém, že je člověk nemůže praštit, když se chovají jako idioti.

Magiclucy
28.01.2019 5 z 5

Knížky Ricka Riordana mě nikdy neomrzí. Kdo by nezbožňoval sarkastického Magnuse, boží Alex (fakt ji/ho žeru), sladkého Hearthstonea, silnou Sam, úžasného Blitze a spoustu dalších skvělých postav. Totálně úžasná kížka. Hned se vrhám na další díl :3

Barik05
17.12.2018 5 z 5

Opět super, určitě doporučuji přečíst.

Readerka97
18.11.2018 5 z 5

Skvělá, nemůžu se dočkat až si přečtu další díl. Navíc se nám blíží setkání Magnuse a Percyho, dvou naprosto odlišných pantheonů.

Danduli
06.11.2018 5 z 5

Knihy Ricka Riordana jsou pro mne naprostá oddechovka. :-) Vždy čekám co autor ještě vymyslí. Kniha je čtivá a zábavná.

Zuzaček22
05.09.2018 5 z 5

Stejně jako první díl I druhý se četl sám. Napínavé od začátku do konce. Novou postavu Alex jsem si hned zamilovala. Knihu jsem nemohla odložit a už se těším na setkání Magnus a Percyho. Takže hurá na 3 díl.

Market116
04.07.2018 5 z 5

Prostě pecka...nemůžu si pomoc, ale knihy od Ricka vážně miluji ♥
Druhý díl byl opět skvělý a mám co dělat, abych nezešílela z toho, že musím čekat na závěrečný díl, zvlášť, když se tam má objevit můj nejoblíbenější Percy...hrozně se na něj těším...je skvělé, když se propojí příběhy olympských a ásgardských světů, byť jen na chvilku :)
Magnuse mám taky víc a víc ráda spolu s Jackem, ten nemá chybu...

MirijamFrankl
23.04.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Kniha byla vtipná a nápaditá. Obzvláště mě zaujala Samirah, která, navzdory tomu, že je muslimka, zároveň pracuje pro Ódina. Příběh mě držel napjatou od začátku do konce a musím říci, že se těším na nové pokračování.

Slugterra
19.04.2018 5 z 5

Nemám co dodat. Skvělý díl i příběh, fajn postavy. ( Postavu Alex/e jsem si skutečně zamilovala. Fakt super postava, s úžasným temperamentem a schopnostmi.) Knihu jsem doslova hltala slovo po slovu. Nedokázala jsem od ní odtrhnout moc dlouho, jelikož se tam pořád něco dělo a já to prostě musela vědět.

Jinak za mě rozhodně 5* a doporučení. Už se nemohu dočkat dalšího dílu. Snad vyjde ještě tento rok...

katerina9275
14.03.2018 5 z 5

Zase skvělá kniha! Magnus je sympatický hrdina, který si stále není jistý svým hrdinstvím a mluví o sobě s příjemnou ironií. Netouží se vrhat do nebezpečí, ale osud (a autor) už to tak chtějí, že se zaplétá do těch nejhorších průšvihů.

Dexira
11.03.2018 5 z 5

Podle mě je to jedna z nejlepších knih na této planetě. Je vtipně pojatá a napínavá. Každá postava má svůj příběh, který vás nadchne. Samotná zápletka je perfektní a těším se až si přečtu další díl.

Nelíísek
27.02.2018 4 z 5

Thorovo Kladivo ztraceno, Ragnarok na spadnutí, může být snad něco horšího?? No jasně že jo !!

HODNOCENÍ: opět další dobrý díl, ale nemůžu nějak překousnout to zesměšňování bohů prostě co je moc to je moc, na druhou stranu Rick Riordan píše opravdu originální knihy, které by nikdo jen tak nevymyslel, mám jeho styl psaní ráda, je zábavný, akční a naučný. Ten konec ale prostě neměl chybu*MEGA SPOILER* jestli se Magnus potká s Percy Jackson tak to bude prostě bomba, budu muset dohnat ty knihy s Percy Jaksonem.*KONEC MEGA SPOILERU* hodnotím na 4*