Thorovo kladivo

Volám sa Magnus Chase. Pred rokom o takomto čase som vyberal smetné koše, spal pod mostom, flákal sa s kamošmi Hearthom a Blitzom, vyhýbal sa policajtom a snažil sa jednoducho prežiť ako bezdomovec. Pred dvoma mesiacmi som z ničoho nič umrel v boji s ohnivým obrom a prebral som sa v hoteli Valhala ako jeden z Odinových bojovníkov einherjarov. Od svojho znovuzrodenia som si už zvykol na veľa podivností. Putoval som po deviatich svetoch a stretal severských bohov, elfov, trpaslíkov a rôzne bandy netvorov, ktorých ani neviem pomenovať. Získal som magický meč a s jeho pomocou spolu s kamarátmi som odvrátil ragnarök – súdny deň. A myslíte, že ma potom čakal zaslúžený odpočinok? Ani nápad! Sotva som našiel Meč leta, už aby som sa vydal pátrať po ďalšej kúzelnej zbrani, stratenom Thorovom kladive......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367965/thorovo-kladivo-KtI-367965.jpg 4.7200

Magnus Chase a bohové Ásgardu 2.

Dobrodružné, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (SK)

The Hammer of Thor, 2016

Kniha Thorovo kladivo

MartySchattawa

Tak tento díl této série byl taky celkem zajímavý, u Heartha jsme zjistili jakou měl minulost, Blitz jak se z něho stává lepší krejčí, a jako v prvním díle tak i tady pan Riordan pojednává o transsexuálů (vím Alex se dokazal/a proměnit jaký má pohlaví, ale já takhle vidím, že tam o tom mluví).
Jinak co mě hodně zklamalo tak byl Heimdall s jeho selfíčky a Thor s jeho seriály na které koukal na kladivu... Popravdě římští a řecký bohové byli lépe napsaný...

Percabethka
17.11.2019

Snad ještě lepší než předchozí díl. A po tom skvělém konci se nemůžu dočkat pokračování!❤

Roscata
18.10.2019

Ani druhý díl Magnuse mě nezklamal. Celý příběh jsem naplno prožívala od začátku do konce.
Tentokrát se Magnus a jeho parta vydávají nalézt ztracené Thorovo kladivo a nečekaně je při tom čeká spousta překážek, zvratů a těžkých rozhodnutí. Pomoc i zrada přijdou z nečekaných stran a na pozadí toho všeho neustále číhá hrozba Ragnaroku.
Jak se s tím vypořádají vám neprozradím, jedno je ale jisté, je to šílenější než posledě.

hurikan123
15.10.2019

ach bohové... ti v téhle knize hráli celkem roli těch, kteří se do všeho motaj a nic neumí... samozřejmě to je ůčel že..?

HockeyGirl
19.08.2019

Druhý díl Magnuse Chase byl tentokrát více z prostředí Ásgardu a o Thorovi, který ztratil svoje známé klavido. Možná si říkáte, že ve filmu má klavido jen Thor a nemůže mu ho nikdo vzít, protože jen on má moc a také ho uzvednout. V knize je to jinak. Jeho kladivo je odcizeno a Thor se nejeví jako ve filmech od Marvela, kde vypadá jako herec Chris Hemsworth sexy apod. Zde se jeví jako lenošný bůh, který se jen dívá na televizi právě přes kladivo. S nikým tolik neboje a určitě nebydlí v Ásgardu jako král tohoto města. No prostě, je to opravdu jiný Thor, než ve filmu. Kniha jako taková se mi moc líbila a navíc jsou tam stejné hlavní postavy, jako v prvním díle, takže člověk nemusí moc přemýšlet, kdo je kdo (pokud budete číst první a pak hned druhý díl, samozřejmě :D). Riordan je jeden z mých oblíbených autorů fantasy, takže se mi jeho knížky čtou moc dobře a i když nejsou nejtenčí, vždycky je dočtu a těším se na další knihu, kterou budu od tohoto autora říct.

Medasek
14.08.2019

Úžasná kniha. Alex si mě úplně získala.

msjadepaton
14.07.2019

Asi je to trochu jako s Aristokratkou. Zpočátku jsem se opravdu smála nahlas a hodně, ale jakmile jsem si na ten humor zvykla, tak už mi to zas tak vtipné nepřijde. Pořád je to hodně dobrý, dobrodružný příběh, ale kdyby se neobjevila nová postava ve formě Alex, asi bych zvažovala, jestli nedat 3 hvězdy. Nejspíš bych ani tak nedala, ale zamyslela bych se nad tím.
Nejlepší jsou asi stabilně scény s obry. Riordan je píše tak zajímavě, že je těžké se tím nebavit. A i ti bohové jsou většinou vážně zábavní.

Calla2002
21.06.2019

Aaa, zase nezklamalo. Druhý díl byl bomba. Mám pocit, že každou knihou od Ricka se to zlepšuje. Percy, Bohové, Apollón a teď Magnus a je to prostě čím dál lepší. Už jsem na začátku třetího dílu a to moje tvrzení jenom potvrzuje. Btw, mám mega radost, že se tam objevila Anabeth a že tam bude i Percy!
Zaslouží si 5* ❤