Thorovo kladivo

Volám sa Magnus Chase. Pred rokom o takomto čase som vyberal smetné koše, spal pod mostom, flákal sa s kamošmi Hearthom a Blitzom, vyhýbal sa policajtom a snažil sa jednoducho prežiť ako bezdomovec. Pred dvoma mesiacmi som z ničoho nič umrel v boji s ohnivým obrom a prebral som sa v hoteli Valhala ako jeden z Odinových bojovníkov einherjarov. Od svojho znovuzrodenia som si už zvykol na veľa podivností. Putoval som po deviatich svetoch a stretal severských bohov, elfov, trpaslíkov a rôzne bandy netvorov, ktorých ani neviem pomenovať. Získal som magický meč a s jeho pomocou spolu s kamarátmi som odvrátil ragnarök – súdny deň. A myslíte, že ma potom čakal zaslúžený odpočinok? Ani nápad! Sotva som našiel Meč leta, už aby som sa vydal pátrať po ďalšej kúzelnej zbrani, stratenom Thorovom kladive......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367965/thorovo-kladivo-KtI-367965.jpg 4.6258

Magnus Chase a bohové Ásgardu 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (SK)

The Hammer of Thor, 2016

Kniha Thorovo kladivo

Turmee

Tahle kniha se mi záhadně zjevila v knihovně. Byla tlustá a obal byl divný, tak mi trvalo docela dlouho, než jsem se do ní pustila. Takova chyba!
Příběh mě úplně pohltil. Zamilovala jsem si každou z postav, šílený svět severských bohů, styl vyprávění, svižný děj, vtipné dialogy i myšlenkové vsuvky.
Musím sehnat první a třetí díl.

DK197

E-KNIHA: Tento příběh mě bavil o něco méně. Zápletka mi neseděla, ačkoli je originální (a tak úplně nemyslím kladivo) a přesto, že jsem se bavila, mi přišlo, že humoru je o trochu míň (ale ulítlé je to pořád stejně). Mám z toho smíšené pocity. Aspoň že tam je starý známý Otis a Jack. :-) Ale jako jo, stojí to za to. Pořád si to vychutnáte. A budete se zubit nad některými hláškami.

hana4834

Druhy díl je lepší jak první konec jsem zhltla najednou

StarPopcorn
04.10.2020

Thor je best

DancerAnnBooks
03.06.2020

(+ SPOILER) Tak tohle byla pecka :D ! V tomto díle se stalo spoustu věcí. Thor ztratil kladivo, konečně jsme zjistili víc o Hearthstoneovi a jeho minulosti a Alex dělal/dělala to všechno občas těžší, ale taky zábavnější. Tuto knihu jsem si oblíbila asi ještě víc než tu předešlou. Hodně by mě zajímalo co se bude dít dál, když je Loki na svobodě a jak to celé dopadne. Nemůžu nic jiného než knihu doporučit a ohodnotit ji 5 body z 5.

ElikaS
29.05.2020

Magnus mě dostal a druhou knížku jsem přečetla s velkou chutí, má vše, co od Riordana očekávám - akci, napětí, humor, nepředvídatelné situace.

maca1245
13.05.2020

Rick je prostě jistota.
Baví mě jeho styl psaní a celkově pojetí tohoto světa, že bohové nejsou až takový bohové nadupaní mocí.
Jediné co mě mrzí, že jsem knihubcetl dlouho a to díky čtecí krizi, za kterou však tato kniha nemůže

luboskniha
22.03.2020

Druhý díl naprosto úžasný. Opět jsem se neskutečně při čtení bavil a celou knihu jsem si naprosto užil. Hurá na další díl :).