Thorovo kladivo

Thorovo kladivo https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346946/bmid_thorovo-kladivo-bgR-346946.jpg 5 354 60

Jmenuju se Magnus Chase. Loni touhle dobou jsem vybíral popelnice, spal jsem pod mostem, flákal se s kámoši Hearthem a Blitzem, vyhýbal se policajtům a snažil se prostě přežít. A přede dvěma měsíci jsem zničehonic umřel v boji s ohnivým obrem. Probral jsem se v hotelu Valhala jako jeden z Ódinových válečníků einherjů. Od svého znovuzrození jsem si zvykl na spoustu podivností. Putoval jsem po devíti světech a potkával severské bohy, elfy, trpaslíky a další bandu netvorů, jaké ani neumím pojmenovat. Získal jsem magický meč a s jeho pomocí spolu s kamarády odvrátil ragnarök, soudný den. A myslíte, že mě čekal zasloužený odpočinek? Ani nápad! Sotva jsem našel Meč léta, už abych se vydal pátrat po další kouzelné zbrani, ztraceném Thorově kladivu… Druhý díl trilogie bestsellerového autora Ricka Riordana, tentokrát inspirované tajemnými vikingy a severskou mytologií.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hammer Of Thor , 2016

zirafinec
15.03.2024 5 z 5

Já tak zatraceně moc miluju knihy Ricka Riordana. Těším se na třetí díl a na to spojení s Percym Jacksonem, baví mě ty náhodné narážky na řecké série. Stejně jako každou jinou knihu od tohoto autora ji doporučuji, kde jen můžu (i když ty řecko-římské pořád jsou výše v mém žebříčku milovaných knih). Postava Alex Fierro je skvělá a i když vím, kam to povede (děkuju, fandom), moc se na její zastoupení v dalším díle.

MilanKop
27.10.2023 5 z 5

Příjemná oddychovka, která pobaví. Mám rád vše od Ricka, vždy je to příjemné dobrodružství se spoustu humoru :)

Elea
22.04.2023 5 z 5

Zábavná, čtivá a napínavá oddechovka.

andrejci
06.03.2023 5 z 5

Tak mám druhý díl za sebou. A musí mříct, že je to čím dál tím lepší a lepší. Trošku víc jsme se podívali do severské mytologie což se mi moc líbilo. Rozhodně mi přislo, že je tady víc vtipných situací než v jedničce.
Za většinu z toho mohla postava Alexe Fierra. Moc jsem si ji oblíbila. Každopádně se moc těším na další díl. Jediná malá výtka o to, že mám pocit, že jim to jde někdy moc snado. Ale to je možná jen můj pocit.
Rozhodně jsem si to moc užila a teším se na další díl. Jsem zvědavá co tahle praštěná skupinka vymyslí hlavně když poslední věta byla poslední věta :D.

HaJC1978
02.07.2022 5 z 5

Velmi příjemně čtivé, zábavné, zajímavé i napínavé. A co víc, člověk se i něco dozví.

lukaskmn1
11.02.2022 5 z 5

Geniální.

Patro
08.11.2021 5 z 5

Všechno, co byla první kniha, a ještě víc.
Riordanovky jsou mimo jiné úžasné svojí reprezentací menšin. V této knize tomu není jinak - ano, mluvím o Alex Fierro, úžasné genderfluid postavě, kterou jsem si pro její sarkasmus a sebevědomí zamilovala, a jsem si jistá, že ani vám nebude trvat dlouho a bude vás mít obmotané kolem malíčku.

ondras666
02.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Docela dobře čtivé pokračování příběhu Magnuse a jeho přátel.
Za co strháván hvězdu je opakování děje z předchozí knihy, což mi přišlo zbytečné.
No a závěr se dal čekat, že se objeví i Percy.

Luigi1
17.04.2021 5 z 5

Jsem si pčetl a byl nadšen dějem.

Turmee
14.04.2021 5 z 5

Tahle kniha se mi záhadně zjevila v knihovně. Byla tlustá a obal byl divný, tak mi trvalo docela dlouho, než jsem se do ní pustila. Takova chyba!
Příběh mě úplně pohltil. Zamilovala jsem si každou z postav, šílený svět severských bohů, styl vyprávění, svižný děj, vtipné dialogy i myšlenkové vsuvky.
Musím sehnat první a třetí díl.

DK197
26.01.2021 4 z 5

E-KNIHA: Tento příběh mě bavil o něco méně. Zápletka mi neseděla, ačkoli je originální (a tak úplně nemyslím kladivo) a přesto, že jsem se bavila, mi přišlo, že humoru je o trochu míň (ale ulítlé je to pořád stejně). Mám z toho smíšené pocity. Aspoň že tam je starý známý Otis a Jack. :-) Ale jako jo, stojí to za to. Pořád si to vychutnáte. A budete se zubit nad některými hláškami.

hana4834
14.01.2021 4 z 5

Druhy díl je lepší jak první konec jsem zhltla najednou

StarPopcorn
04.10.2020 5 z 5

Thor je best

DancerAnnBooks
03.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla pecka :D ! V tomto díle se stalo spoustu věcí. Thor ztratil kladivo, konečně jsme zjistili víc o Hearthstoneovi a jeho minulosti a Alex dělal/dělala to všechno občas těžší, ale taky zábavnější. Tuto knihu jsem si oblíbila asi ještě víc než tu předešlou. Hodně by mě zajímalo co se bude dít dál, když je Loki na svobodě a jak to celé dopadne. Nemůžu nic jiného než knihu doporučit a ohodnotit ji 5 body z 5.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Magnus mě dostal a druhou knížku jsem přečetla s velkou chutí, má vše, co od Riordana očekávám - akci, napětí, humor, nepředvídatelné situace.

maca1245
13.05.2020 5 z 5

Rick je prostě jistota.
Baví mě jeho styl psaní a celkově pojetí tohoto světa, že bohové nejsou až takový bohové nadupaní mocí.
Jediné co mě mrzí, že jsem knihubcetl dlouho a to díky čtecí krizi, za kterou však tato kniha nemůže

luboskniha
22.03.2020 5 z 5

Druhý díl naprosto úžasný. Opět jsem se neskutečně při čtení bavil a celou knihu jsem si naprosto užil. Hurá na další díl :).

MartySchattawa
22.01.2020 4 z 5

Tak tento díl této série byl taky celkem zajímavý, u Heartha jsme zjistili jakou měl minulost, Blitz jak se z něho stává lepší krejčí, a jako v prvním díle tak i tady pan Riordan pojednává o transsexuálů (vím Alex se dokazal/a proměnit jaký má pohlaví, ale já takhle vidím, že tam o tom mluví).
Jinak co mě hodně zklamalo tak byl Heimdall s jeho selfíčky a Thor s jeho seriály na které koukal na kladivu... Popravdě římští a řecký bohové byli lépe napsaný...

Percabethka
17.11.2019 5 z 5

Snad ještě lepší než předchozí díl. A po tom skvělém konci se nemůžu dočkat pokračování!❤

Roscata
18.10.2019 5 z 5

Ani druhý díl Magnuse mě nezklamal. Celý příběh jsem naplno prožívala od začátku do konce.
Tentokrát se Magnus a jeho parta vydávají nalézt ztracené Thorovo kladivo a nečekaně je při tom čeká spousta překážek, zvratů a těžkých rozhodnutí. Pomoc i zrada přijdou z nečekaných stran a na pozadí toho všeho neustále číhá hrozba Ragnaroku.
Jak se s tím vypořádají vám neprozradím, jedno je ale jisté, je to šílenější než posledě.