Prastarý meč

Prastarý meč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289399/bmid_prastary-mec-aE1-289399.jpg 5 504 95

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer , 2015

Slugterra
Slugterra
10.02.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si zamilovala. Je zajímavá, čtivá a vtipná. Velice vtipná. Ty hlášky byly skvělý. Kniha mě hodně zaujala a vtáhla do děje. Jsem ráda, že mi ji kamarádka ukázala a doporučila. Už se nemohu dočkat na další díl.

Anyonme
Anyonme
06.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha! Naprosto zbožňuji Rickův humor! Magnuse jsem si během prvních pár stránek zamilovala! + oceňuji veliké množství různých referencí :D

25veronika3
25veronika3
05.01.2018 5 z 5

Naprostá špička! Úžasná kniha, moje první setkání s Rickem Riordanem, netuším, proč jsem se mu vyhýbala :D Teď vím, že mě čeká hodně dalších skvělých knih.

Bosley121
Bosley121
21.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha, zábava od začátku do konce. Líbí se mi, že autor nepoužil jako otce hlavního hrdiny, nějakého z prvořadých a tím pádem nejznámějších bohů.

Pendragon
Pendragon
10.12.2017 5 z 5

Absolutně úžasná kniha, stejne jako ostatní příběhy ze světa Percyho Jacksona. Už se těším, jestli autor splní ty náznaky a vytvoří příběh, ve kterém se bude proplétat řecká, římská, egyptský a vikingská mytologie.

PS: Všimli jste si v této knize narážky na film Vikingové z roku 1999? (viz zmínka o předcích Sam) :D

EliaBooks
EliaBooks
03.11.2017 5 z 5

Kniha mě zaujala hned na první pohled. A už když jsem si četla na zadní straně knihy úryvek jsem se pobavila. Moc fajn oddechovka a na zasmání. Opravdu některé poznámky Magnuse stojí za to ... :D

misamiska
misamiska
01.11.2017 5 z 5

Famózní konec. Od Riordana jsem nemohl čekat nic jiného než takovouhle oddechovku zase o jiné mytologii. Moc se těším, jak se to vyvine s jeho sestřenicí a zda se propojí oba světy.

Aniday
Aniday
02.09.2017 5 z 5

to byla jízda! od první do poslední věty se se mnou točil svět! kdyby se tímto stylem učily dějiny a mytologie na základce, zaručeně by ze všech byli premianti 8)

-LaraRead-
-LaraRead-
28.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha, co jiného...
Četla jsem ji, anichž bych o severské mytologii věděla víc než z filmů Thor (mimochodem v knize jsou o tom filmu zmínky), ale nebylo to potřeba.
A navíc autor dotáhl svůj humor téměř k dokonalosti.

SarahRoyalAss
SarahRoyalAss
22.08.2017 5 z 5

Stejně jako Percy, je i Magnus "držkaté" hovado.
Sice mi chvíli trvalo se zorientovat mezi severskými bohy, ale jinak se kniha četla opravdu dobře. Hrozně se mi líbilo, jak sem tam ulítla zmínka o Percyho světě.
Magnuse jsem si opravdu oblíbila, stejně tak i jeho kumpány. :)

Nelíísek
Nelíísek
07.08.2017 4 z 5

Zabít hrdinu hned na začátku, Bohyně Rán, která po mořích hledá vše, co se třpytí, Thor který potřebuje Svoji nejmocnější zbraň na světě aby chytal BBC v HD kvalitě, proč vlastně ne?!

UKÁZKY Z KNÍŽKY:
„Thor.“ Bohyně se zakabonila „Jestli chceš někoho, kdo umí sjíždět sedmdesát kanálů v HD kvalitě, tak běž za Thorem“

Randolph mi věnoval soucitný pohled „Pověsti jsou prostě historky o pravdách, které jsme zapomněli.“ „Páni, teď jsem si vzpomněl, že mám tady kousek domluvenou – „
…..
„Syn boha. Fakt stačí, když mi zastavíš tady. Já to dojdu“

HODNOCENÍ: Další brilantní série Ricka Riordana, jeho styl psaní převrací prastarou mytologii úplně jinačím směrem, žádné velké otázky do akce se tento děj vrhá po hlavě, myslím si, ale že aspoň Odinovi mohl dát trochu víc rozumu, v některých momentech už to bylo moc přehnané. Očekávání bylo velké, ale to utahování z bohu tentokrát Riordan přehnal. Mé hodnocení jsou by bylo mezi 3 a 4, můžu ale vybrat buď to nebo to, přikláním se k 4*, jen kvůli momentům u kterých jsem se opravdu nasmála .

Zebra01
Zebra01
14.06.2017 5 z 5

Okamžitě se těším na pokračování!!!

Nikča1236
Nikča1236
01.06.2017 5 z 5

Jednoduše skvělá kniha!

Readerka97
Readerka97
23.05.2017 5 z 5

Kniha byla úžasná. Rick opět ukázal, že propojit moderní svět s mytologií opravdu umí. Navíc se mi velmi líbila narážka na svět Percyho Jaksona. Už se těším na další díl.

Ketesh
Ketesh
18.04.2017 5 z 5

Rick opět předvedl, že žádná mythologie pro něj není překážkou. Je opravdu úctyhodné, jak skvěle využívá mýtů a bájí pro svoje příběhy, to jak mu vše do sebe skvěle zapadá.
Kniha od samého začátku měla spát, byla napínavá. Je kvalitně napsaná, i přeložená. Nedá se ji nic vytknout. Těším se na pokračování.

natalie2171
natalie2171
19.03.2017 5 z 5

Rick zase předvedl perfektní práci. Nejen, že už od začátku jsme měli plno akce. Ani jednou jsem se nenudila. Ani jednou jsem nešilhala k dalšímu odstavci. A nejvíce tomu napomohly všudypřítomné vtípky ze strany Magnuse. Jak já miluji mytologii v Rickově stylu a jeho styl psaní. Čím se kniha liší od jiných? Hlavní hrdina zemře někde během 50. strany. Opět nám ukázal, že jeho knihy jsou originální, krásně napsané s promyšleným příběhem a napětím, které vás nikdy neopustí. Zároveň z toho nejste unavení, protože vztahy postav a dialogy vám celý příběh odlehčí. Těším se na další díl!

maxx
maxx
27.02.2017 5 z 5

Skvělý a napínavý příběh který mě úplně pohltil od první stránky už se těším na pokračování.....

Syny007
Syny007
22.02.2017 1 z 5

Měl jsem velký problém knihu vůbec dočíst. Neskutečné jak někdo může napsat že Thor má ve svém kladivu zabudovanou televizi s Full HD rozlišením, chápu že ve fantasy světě je možné všelicos ale tohle a ostatní jiné absurdity o kterých v knize není nouze mě spíše naštvali než pobavili. Věřím však že někomu se to bude líbit. Za mě však 1 hvězda. Další díly již číst nebudu.

jesterka.as
jesterka.as
18.02.2017 4 z 5

Starý známý styl Ricka Riordana, takže opět super knížka :) těším se na další...

KočkaŠklíba
KočkaŠklíba
15.02.2017

Druh knížky, kterou si jednoduše užijete. Osobně jsem si u ní oddychla od vážnějších knihy, ale v tom nejlepším smyslu. Je vtipná, děj se nevleče a fanouškům Ricka Riordana udělají radost narážky na jeho předchozí tvorbu. Moderně zpracovaná severská mytologie, zasazená do dnešní doby. Postavy se vyvíjí, i přesto, že se děj odehrává jen v několika dnech. Někteří by možná zkritizovali nespisovné výrazy, které se v knize čas od času objevují, mě nijak zvlášť nerušili, příběh, který vypráví šestnáctiletý kluk by asi těžko byl celý psán bezchybně.