Prastarý meč

Prastarý meč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289399/bmid_prastary-mec-aE1-289399.jpg 5 508 95

Magnus Chase byl vždy problémové dítě. Po té, co jeho matka záhadně zemřela, žil sám v ulicích Bostnu, přežíval díky svému důvtipu a držel se vždy o krok napřed před policií a soudci. Jednou ho najde jeho strýc, kterého sotva zná a o kterém jeho matka tvrdila, že je nebezpečný. Strýc Randolph mu však poví neuvěřitelné tajemství: Magnus je syn Norského boha. Vikingské mýty jsou pravdivé. Bohové Asgardu se připravují na válku. Trolové, obři a ještě horší nestvůry se rozplývají nad soudným dnem. Aby zabránil Ragnaroku, musí Magnus prohledat všech Devět Světů a najít zbraň, která je ztracená už několik tisíc let. Když je napaden ohnivým obrem a musí si vybrat mezi vlastním bezpečím a životy stovek nevinných lidí, udělá Magnus fatální rozhodnutí. Někdy, aby člověk mohl začít nový život, musí zemřít...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Magnus Chase and the Gods of Asgard - The Sword of Summer , 2015

Drako777
01.05.2020 5 z 5

Autor je prostě génius! Přečetla jsem si tuto knihu a je to jedna z nejlepších knih které jsem přečetla. Doporučuji

MaatPhoto.com
30.04.2020 1 z 5

Ma prvni kniha od autora. Percyho jsem videla jako film a nezaujal. Chtela jsem si nejdriv precist neco jineho, s tim, ze Percyho budu cist detem.
Bohuzel pro mne velike zklamani. V podstate celou knihu mi pripadalo, ze autor musel byt pod vlivem. Za mne totalni slatanina veci, ktere proste nevymyslis.
Myslim, ze ani Percyho uz nedam.
Zklamani velike.

luboskniha
22.03.2020 5 z 5

Přeskočil jsem Percyho Jacksona a rovnou se vrhl na sérii o Magnusovi. Sice tahle série patří pro jinou věkovou kategorii než jsem já, přesto mne kniha uchvátila. Přečetl jsem jí na jeden nádech a vím na 100%, že jsem neudělal chybu, když jsem si koupil celou serii.

Lenny.k20
06.03.2020 5 z 5

Nevím, jaká je cílová věková skupina, ale mohu říct jen jedno: Tahle knížka mě nikdy nepřestane bavit! Její autor (Rick Riordan) v ní využívá komičnosti, nadsázky, hezky zdravou ironii. Postavy jsou vtipné, zábavné. Ihned si je zamilujete.
Kniha Vás rozesměje. Těšte se na okamžik, kdy poznáze Otise!

Jass
02.03.2020 4 z 5

Popravdě nejsem úplně nadšená... je to fajn, ale není to žádná bomba - asi už přestávám patřit do cílové věkové skupiny, tak to berte s rezervou... Asi mám taky trochu pocit, že s Bohy Olympu dosáhl Riordan vrcholu a tohle... no, tohle je první díl nové série, tak neházejme flintu do žita, jeho první díly jsou vždycky poněkud průměrné, doufám, že se v druhém rozjede...
Jinak jedna hvězdička je za Blitze s Hearthem, ty dva jsou... naprosto je zbožňuju, popravdě až lituju, že kniha není psaná z jejich perspektivy...

Felicity01
08.02.2020 4 z 5

Rick Riordan opět nezklamal. Sympatické a vtipné postavy, které si jednoduše zamilujete. Vzrušující zápletka, u které se přiučíte něco o severské mytologii a to vše velmi čtivě napsané.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super!

MartySchattawa
21.01.2020 4 z 5

Tak tento první díl mě celkem zaujal, hodně kvůli tomu že tam byla Annabeth. Jinak co se týče postav jako je Blitz, Hearthstone, Sam atd.. tak byli napsaný hodně dobře. Celkem tady pan Riordan pojednává o tom jaký je to být hluchý a němí společně, což se v reálném děje... Jinak dvě věci bych vitknul 1) myslím si že tam není dostatečný prostor pro sousedy z 19 patra, a za 2) mrzí mě, že když se Magnus bavil s Annabeth na konci knihy o svých problémech mytologii, že to tam nebylo zahrnuto, na to jsen se v té knize těšil nejvíce.

maca1245
25.11.2019 5 z 5

Miluju knihy Ricka. Májí vždy svižný děj, který odsýpá. Ani se nenadějete a je konec.

Roscata
20.11.2019 5 z 5

O Riodanovi jsem slyšela hodně, hlavně ve spojitosti s Percy Jacksonem, ale nikdy bych nečekala že se budu tak moc bavit u nějaké z jeho knih.
Je to především kniha pro mladší čtenáře, takže předpokládám že ne každému tenhle styl humoru sedí, dokonce to bylo někdy trochu přestelené ale mě to přišlo vtipné a originální.
Nejvíc se mi zamlouvalo jak byli ztvárnění bohové a vůbec všechny postavy. Nikdo nebyl dokonalý a bez chyb, a to právě na knize, která je určená mladším čtenářům, oceňuji. I bohové díky tomu získávají úplně jiný rozměr.
Čtení mi rychle utíkalo, takže se rozhodně s radostí pustím do dalších dílů.

Percabethka
04.11.2019 5 z 5

Rick Riordan nikdy nezklame ❤ Mám hrozně ráda jeho styl humoru, navíc jsou jeho knížky vždycky edukativní a poutavé - a Magnus není vyjímkou ❤

Erlif
09.10.2019 1 z 5

Tak uff dočteno, ale tedy pro mě to rozhodně bylo utrpení, knihu jsem odkládala, mezitím přečetla jinou, pak se k téhle vrátila. Knihy Ricka Riordana pro mne vždy byly zárukou kvality, ale tohle mi bohužel přišla jako blbost, plná blbostí, sem tam dobrá hláška, ale to bylo tak všechno. Dost mě to překvapilo, protože tady má kniha dost vysoké hodnocení.
Asi tomu dám čas a možná se ke zbytku série vrátím, i když série vždy dočítám, tohle mě opravdu nebavilo :(

hurikan123
29.09.2019 5 z 5

hele, tak to byl fakt nářez....
asi nejlíp podaný historický fantasy jaké jsem kdy četl!!! protkané vtipy, narážky na lidi valkýry i bohy a fůrou severské mytologie!

doporučuju!!! *****

berka4151
25.08.2019 5 z 5

Strýček Rick a jeho knihy, to je sázka na jistotu.

HockeyGirl
19.08.2019 5 z 5

Od Ricka Riordana jsem už zdárně překousla všechny díly Percyho Jacksona. Jeho styl psaní se mi zalíbil dá se říct od prvího dílu Percyho a tak jsem byla zvědavá i na další knížky od tohoto autora. Magnus Chase je vlastně podobný, jako Percy. Jen není syn Poseidona, ale jiného boha. Knížky o Magnusovi jsou totiž o bozích s Asgardu, takže jako je Thor, Loki atd. Pokud jste viděli Thora, tak je to něco na ten způsob. Přesto je tam moderní svět propojený s tím "božským". Prostě, knížky od Riordana jsou moje gusto a líbí se mi. Těším se na další díl Magnuse, protože se Riordanovy knížky čtou moc dobře a i když jsou tlusté, člověku to ani nepřijde.

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Magnus mi docela připomínal Percyho Jacksona. Oblíbila jsem si ho úplně stejně.

msjadepaton
08.07.2019 4 z 5

Tohle jsem opravdu nečekala. Slyšela jsem o Riordanovi hodně, hlavně ve spojitosti s Percy Jacksonem, ale nikdy jsem od něj nic nečetla. A to byla chyba.
Za prvé to bylo velmi vtipné, i když předpokládám, že ten humor nemusí sedět každému a občas to možná bylo až příliš přestřelené, ale to asi spíš kvůli tomu, že je to pro mladší čtenáře.
A ta různorodost postav i to, že jejich odlišnost má jasné dopady a omezení, to je upřímně řečeno víc, než najdete ve spoustě knihách pro dospělé.

DracoMalfoy
06.07.2019 5 z 5

(čteno v angličtině) Tohle bylo B-O-Ž-Í!! Jakože vážně, udělejte si laskavost a přečtěte si to :-).

Calla2002
19.06.2019 5 z 5

Rick rozhodně nezklamal, kniha vás vtáhne do děje a skoro pořád se smějete, nemůžete si pomoct, hlavně když tak máte neustále vtipné scény, myšlenky a hlášky :DD kdo by to nemiloval! Kniha si rozhodnopádně zaslouží 5*

15Kate
13.06.2019 4 z 5

Kniha je opět výborná, čtivá a vtipná. I přesto mi však čtení trvalo z nějakého důvodu déle než u všech dílů Percyho Jacksona a taky Bohů Olympu.. Asi to bude tím, že je Magnus psán hodně dětsky, nevím. Každopádně budu v sérii pokračovat, velmi mě zajímá, jak bude další osud Magnuse zpracován.