Loď mrtvých

Loď mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382283/bmid_lod-mrtvych-Nmm-382283.jpg 5 270 49

Kde jsou ty časy, kdy jsem si v klídku žil na ulici a staral se hlavně o to, kde se v teple vyspím a kde si vyžebrám oběd… Ještě pořád mi hlava nebere, proč jsem se zrovna já dostal do Valhaly jako jeden z Ódinovy armády einherjů. A už vůbec netuším, jak se to semlelo, že na mně najednou závisí osud všeho živého i mrtvého, například svérázných tvorů, kteří si říkají severští bohové, obrů všeho druhu, dokonce i nejrůznějších nestvůr, ale hlavně celého lidstva včetně mé sestřenice Annabeth s Percym Jacksonem… Jenže já, Magnus Chase, jsem syn Freye, boha léta, úrody a růstu. Umím uzdravovat, v bojování nejsem žádné eso. A teď mám čelit samotnému bohu vší špatnosti Lokimu, který se chystá vyplout na Lodi mrtvých a zahájit ragnarök, den zkázy devíti světů. Aspoň že na tuhle beznadějnou výpravu nepotáhnu sám. Mám s sebou bandu elitních bojovníků: trpaslíka Blitze, který nesnáší denní světlo, hluchoněmého elfa Heartha, postící se valkýru Sam, statečného Týdžeje, vojáka z občanské války, zuřivého berserka Nedorosta Gundersona, Mallory Keenovou, která dovede klít jako dlaždič, a Alex/e Fierro, což je někdy holka a někdy kluk a občas taky gorila nebo mrož. Společně jsme už porazili vlka Fenrira a získali Thorovo kladivo! Ale úkol, který na nás čeká, je ze všech nejtěžší…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Ship of the Dead , 2017

vladimir7517
05.11.2019

Kdo nečetl tak pozor budu psát o konci knihy. Celou serii jsem četl několikrát a knihy jsou úžasné...akorát musím přiznat že mě docela zklamal konec. Narozdíl třeba od percyho jacksona se mi zdál konec hrozně uspěchaný...na pár stránkách porazí Lokiho, utečou....rychle napsat o oslavě a konec...to mě trochu zamrzelo....ale třeba překvapí ještě další knihou...docela by se mi libilo kdyby spojil řecké,římské a severské polobohy na společnou výpravu :D

hurikan123
04.11.2019

musím k tomu říct, že milostnej příběh jsem čekal už tak 5000 stran dopředu (no dobře, trochu přeháním) až mi to pak připadalo trochu nudné... no nic rozhodně jsem se do toho pořádně začetl.
a líbilo se mi jak má konečně mallory nějakou větší roli.
DOPORU4UJI!!! *****

Annkag
29.08.2019 5 z 5

Pre mňa úplně úžasné,pohodové čítanie.Kto si zamiluje tohto autora toho už nepustí.
Páčil sa mi spravované severského mytológie,ktoré Bolo plné nielen hrdinové,bohov a deviatich světové ale ukázalo nám zvláštně spojení náboženstiev.
Veď,prečo by nemohla byť Ódinovov valkýrov muslimská dcera Lokiho,nie?
Úžasné zakončení trilogie,ktoré jednoznačně zasluhuje palec hoře.

HockeyGirl
19.08.2019 5 z 5

Další díl Magnuse Chase: Loď mrtvých od Ricka Riordana jsem četla ani ne měsíc. Možná přesně měsíc, ale určitě se mi četla líp, než předchozí kniha Schindlerův seznam. Riordan je skvělý autor a mám jeho knihy ráda. Sice jsem nepřečetla ještě všechny, ale určitě se na ně taky dostanu, protože je to můj oblíbený autor. Tento díl je o tom, jak Magnus a jeho parta spolu s Alex, Sam, Blitzem a dalšími, se vydávají na výpravu, kde mají najít Loď mrtvých, která patří Lokimu. Ten utekl z vězení, kde byl zavřený a Magnus ho chce znovu uvěznit tím, že porazí v urážkách právě na této lodi. Během výpravy musí najít Kvasiho medovinu, která má dodat Magnusovi sílu při urážkách. Cesta k Lokimu není ale snadná a čekají je další menší úkoly, které musí splnit. Lokiho je potřeba uvěznit, aby nezačal ragnarök. No a jak to dopadlo? To vám nebudu říkat, protože si třeba tuto knihu budete chtít někdy přečíst. Kniha se mi líbila moc, jako všechny od Riordana.

Medasek
14.08.2019 5 z 5

Dokonalé zakončení série. Škoda jenom, že neměla pět dílů jako série o Percym Jacksonovi. :(

pampelišinka
16.07.2019 5 z 5

Je to Magnus a Magnuse já prostě můžu, stejně jako všechno od Riordana.
Super zakončení. A doufám, že se osudy seveřanů s Řeky a Římany ještě někdy propletou.))

Calla2002
27.06.2019 5 z 5

Ano. opět si nemůžu pomoct a dám 5*
Když ono to jinak nejde xD Loď mrtvých to všechno kolosálně ukončila a já se už můžu těšit na ten dodatek, co už mám půjčený z knihovky :3 taková tenká knížečka :DD
Průběh celé serie byl úžasný a musím říct, že mě mega potěšilo Fierrochace. Milovala jsem ty dva už od té doby co mu uřízla hlavu xDDDD Škoda, že tam Prcy a Anabeth nebyli dýl, ale co se dá dělat no, Loki volal xd
Rozhodně doporučuju :)

PhoebePollard
29.05.2019 2 z 5

Díky bohům všech mytologií, že už je konec. Nudné, rozvláčné, bez pořádné zápletky, postavy ploché a nedomyšlené... Tohle mě prostě nebavilo. Ani trochu. Ale přidávám pár hvězdiček za občasné dobré hlášky a Hliněnou stodolu, kteří mě alespoň trochu pobavili.

RubyReed
06.04.2019 5 z 5

WOW!
Tím slovem bych mohla popsat celou knihu a víc se k tomu nevracet, ale myslím, že to není ani zdaleka dostatečné. Riordan je ve psaní jednička, má svůj (velmi dobrý) styl a já bych od něj s radostí přečetla snad i nákupní seznam.
Na Loď mrtvých jsem se těšila a přečetla jsem ji během dne, což mluví samo za sebe.
O severskou mytologii jsem se nikdy moc nezajímala, ale on dokáže všechno popsat tak, aby to člověk pochopil a k tomu všemu, ještě aby to bylo vtipné. Děj plyne a nezadrhává se. Člověk se nenudím. Netuším, jak to ten člověk dělá, ale dělá to dobře.
Postavy byly naprosto dokonalé. Mám ráda, když je jich víc a jsou rozmanité a přesně to se dělo. Každá měla svůj úkol, účel, osobnost, všichni měli své strachy a všichni měli skvěle promyšlenou minulost. Byli dokonale reální.
nejvíc jsem se asi zamilovala do Alex/e a za mě je to jedna z nejlépe vymyšlených a napsaných postav, jaké jsem za pár let viděla.
Neuvěřitelné.
Ke konci jsem možná čekala něco kapku dramatičtějšího, ale to jsem schopná odpustit.
Plný počet hvězdiček,celou sérii můžu jenom doporučit.

Terva
15.03.2019 5 z 5

Kapitola 1 – Ať žije Ragnarök!

CESTA BUDE BRZO VOLNÁ!
Pak poplujeme do bitvy!
Smrt bohům!

PŘEHLED KOMENTÁŘE:

01 Ať žije Ragnarök!
02 Mé zlé sny o nehtech na nohou
03 Jděte za smradem chcíplých žab
04 Vymyslíme odporně děsivý plán
05 Přepadeni hromadou kamení (ochutnávka)
06 Zábava s operací srdce
07 Mám špatnou zprávu, no ...vlastně je to citát
08 Skadi o všem ví, po všem střílí
09 Můj pomalý rozjezd (jedem s dalším citátem)
10 Můj velký závěr

Kapitola 2 - Mé zlé sny o nehtech na nohou

MAGNUS CHASE POTŘETÍ. Pravda je taková, že po přečtení dvou knih na stejné téma čekáte víc a víc (vy víte čeho). Jenže příběh je už rozjetý a jde spíš do finále než aby vznikaly nové a nové situace. Tak se s tím musíte smířit a vzít to, co je (hlavně neberte Thořovi kladivo!!) Tento příběh je trochu pomalejší. Vlastně přichází očekávané (ragnarök) a možná už i nevyhnutelné. Loď z nehtů je připravena, (paznechti taktéž) Loki také, ale ještě čekají, (až rozmrzne led) co na to parta z devatenáctého patra hotelu Valhala.

Kapitola 3 – Jděte za smradem chcíplých žab

JAK JSEM ŘEKL, UŽ VÁS TU NIC NEPŘEKVAPÍ. (možná) Je tu, ale novinka. Zatím, co jsem se v předcházejících knihách jen smál a uchcával, je zde několik scén, které vyžadují i hlasitější PROJEVY uznání. Při jedné scéně jsem smíchy zařval tak, že vedle sedící stařenka málem dostala infarkt. Podívala se na mě tak zle, že jsem chtěl požádat Thora, aby mi půjčil kladivo a praštit (Thora ne) jí. Tak že i v tom nutném uceleném finále se najde spousta věcí, které za to stojí.

Kapitola 4 - Vymyslíme odporně děsivý plán

ABY SPISOVATEL RICK RIORDAN uspokojil všechny náboženské skupiny, vložil na konec této knihy pár maličkostí a tak ukojil (zavřel hubu všem) dnešní trend o antirasistické politice. Představte si černocha, kterak vyslovuje muslimskou modlitbu na lodi severského (pardón, Jotunského) boha. Bál jsem se, že se to nakonec celé zhroutí náboženským paradoxem.

Kapitola 5 – Přepadeni hromadou kamení

VYŠKUBL JSEM SI PŘÍVĚSEK OD ŘETÍZKU a přivolal Sumarbrander.
Jacku! Křikl jsem.
Co je? Křikl zas on na mě.
Braň Alex!
Co?
Ale při tom doopravdy nebojuj!
Co?
Jenom od ní drž dál toho hliněného obra!
Rozptyl ho. BĚŽ!
Byl jsem rád, že nenásledovalo další „co?“, jinak bych se začal bát, že můj meč ohluchl.

Kapitola 6 – Zábava s operací srdce

SOUBOJ S LOKIM SE MI VŠAK ZDÁL NEDODĚLANÝ se spoustou nudných keců ….že to skončilo tak jak to skončilo? Inu bylo nebylo. (nejlepší byly kachny) A těm jejich lžím se ani nedá věřit, protože to byly...lži. Všechny ty staré příběhy jsou v zásadě o tom, jak jedna skupina zavraždila jinou a vzala si její věci. (tak nějak to asi bylo). Tady to však byla tak trochu srdcovka. Hlavně pro Magnuse, protože scéna se srdcem je jedna z těch nejlepších v celém příběhu. (víc neřeknu)

Kapitola 7 – Mám špatnou zprávu, no ...vlastně je to citát

Z PROKLETÝCH PRSTENŮ jsou vždycky ti nejhorší draci.

Kapitola 8 – Skadi o všem ví, po všem střílí

ALE BYLA TO DOBRÁ CESTA A MĚLA SVŮJ ÚČEL (Ragnarök) I v tomto příběhu se vyskytuje spousta nových postav (stále řeší to samé) až jsem se v nich někdy i ztrácel (v některých doslova) Třeba taková Skadi. Čím se proslavila? V téhle záležitosti se severskými bohy (a nejen s nimi) by se vážně hodil katalog s lesklými barevnými fotkami všech zúčastněných a přehledy jejich činů. (jak například vypadá Zörchcan?)

Kapitola 9 – Můj pomalý rozjezd (jedem s dalším citátem)

HRDINOVÉ NIKDY NEMAJÍ ČAS se připravit.
Nejdřív sněz čokoládu a svět znič až potom.
Jsem připravený! Živý i mrtvý...i oživený.

Kapitola 10 – Můj velký závěr

TAK TO BYL MAGNUS CHASE z devatenáctého patra hotelu Valhala, syn Freye, syn Natalie, kamarád Mallory, Nedorosta, Týdžeje, Blitzena, Heartstonea, Samirah, Alex a Jacka (Džeka). To byl jejich příběh. A byl to dobrý příběh. (doporučuji) Svědomí mi odpovědělo NE! A pak se zhroutilo hysterickým pláčem.

Barik05
10.03.2019 5 z 5

Zase skvělé, sérii jsem si velmi oblíbila a můžu jedině doporučit.

luculi
28.02.2019 5 z 5

Výborný závěr této série, i když zůstal dost otevřený a v tomto případě bych snesla i více dílů. Ale klasicky spousta akce, humoru, tajemství a především přátelství. Pohodové a odpočinkové čtení... :-)

Nelíísek
12.02.2019 4 z 5

Velkolepé finále .. nebo ne ??

*OBSAHUJE SPOILERY*
I když čtení šlo ze začátku dost ztuha a připadal mi dost natahované, poslední stránky jsem přelouskala poměrně rychle. Magnusův humor nikdy neomrzí a byla jsem ráda ale opravdu za jedno, v knize se konečně tak hanlivě nemodernizovali bohové, nebo spíše nebylo to omíláno pořád dokola a dokola a hlavně bohové co se tam objevily nebyli tak přemrštění jako Odin, Thor nebo pro boha živého Heimdall!

Ze začátku jsem byla k této sérii dost skeptická ale velmi mile překvapila, otevřený konec se mi líbí a vůbec bych se nebránila další dílu. Dost podobně ale skončily kroniky Cartera Kanea také po velké bitvě a dosti otevřeně a nakonec se čtenáři pokračování nedostalo ( pozn. přes Percyho Jaksona nemůžu hodnotit, stále jsem si od Riordana nepřečetla jeho pohled na řecké bohy a polobohy což budu muset v dohledné době rychle napravit!!)
*KONEC SPOILERU*

Jinak, jen tak dál a doufám že se všechny tři světy střetnou v nějaké naprosto epické bitvě!

maxx
09.02.2019 4 z 5

Krásný děj a příběh akorát my začínají připadat podobné ať už to byl Percy jackson nebo Bohové olympu začíná to bejt monotónní

Pája20
22.01.2019 5 z 5

Autor opět nezklamal. Úžasné pokračování série.
SPOILER:
Jsem rád že Ragnarok nenastal a že nejme v Helheimu ... Ale také by mě zajímalo ale opravdu zajímalo jak to dopadne s Magnusem a Alex je to velice zašmodrchané .. a celkem i překvapující zápletka když Alex je on i ona... :D

Aniday
11.01.2019 5 z 5

krásné, nefalšované dobrodružství od začátku až do konce... miluji... doporučuji...

Nelly
29.12.2018 5 z 5

Nevím, jak se to stalo, ale podle mne byla tato kniha nejlepší ze všech Rickových knih. Děj šlape naplno od první kapitoly a humorem přetéká jako kaše z Hrnečku vař. Magnus se pro mne stal Top hrdina. Jediné, čeho lituji, že nejsem malé dítě, které by do věku těchto knih dorostlo v době, kdy budou všechny knihy vydány a přeloženy - ty dlouhé prodlevy nevyhovují mé paměti, takže už častokrát nevím, co se přesně v které knize stalo. To ale na čtivosti knih nic neubírá.

Ladiva
17.12.2018 4 z 5

Zábavné sprostredkovanie severskej mytológie a jej hrdinov určené mládeži, ale pobaviť a poučiť sa môžu aj staršie ročníky.

Tess666
13.12.2018 5 z 5

Ricka má ráda a Magnus má vážně něco do sebe. je to vtipné, jsou tu super postavy .. kdo by nemiloval Alex... a především je zde severská mytologie .. takže za mě ze jedna a těším na pokračování, které se chystá :)

Ketesh
27.11.2018 5 z 5

Kniha která učí oddanosti, vytrvalosti a odvaze.
Rickovi za to velkou hvězdičku!