Stříbrná maska

Stříbrná maska https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324422/mid_stribrna-maska-0LT-324422.png 4 228 29

Magisterium série

Před dvaceti lety se Constantin Madden málem stal nejstrašnějším čarodějem, co kdy žil. Měla mu v tom pomoci ojedinělá schopnost, a to navrátit mrtvé zpátky do života. Tehdy neuspěl… ale podařilo se mu ukrýt se v mysli právě narozeného dítěte. Tím dítětem byl Callum Hunt. Nyní je to Cal, kdo patří mezi nejobávanější studenty Magisteria. Kvůli svému spojení s Maddenem ho uvěznili a budou ho vyslýchat. Jenže Cal odpověď na jejich otázky nezná…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Silver Mask , 2017

denniys
23.12.2023 3 z 5

Bohužel mě tato série baví čím dál míň.. jestli jsem u předchozího dílu napsala, že je překombinovaný, tak netuším, jak se vyjádřit o této knize, jelikož je ještě horší..
Příběh je dobrý, to ne že ne, jen mi něco prostě nesedí..uvidíme, co přinese poslední díl..

hana4834
06.05.2023 3 z 5

Nejslabší díl ale i tak čtivé

Zelený_Drak
29.01.2023 1 z 5

Tento díl, jakkoliv nabitý dějem, pro mě představoval spíš výplň před finální bitvou. Ty nejlepší kousky (o Nepříteli smrti a oživování) byly příliš uspěchané a už jsem se ani nesnažila přemýšlet nad tím, kdy a jak se Tamara zapojila do plánu na Calovu záchranu a jakto, že jí nikdo na nic nepřišel a v ničem nezabránil a proč to šlo tak hladce... Milostná linka je tam pořád dost na sílu. Hrdinům je 15, tak to se musí dát dohromady. V rámci série mi to nepřipadalo horší ani lepší a vzhledem k tomu, že jde o tenkou a předposlední knížku, jsem se rozhodla sérii dočíst (jsem zvědavá, jak to tedy autorky plánují uzavřít a už jsem skoro na konci).

protokol
21.06.2022 odpad!

tak a moja trpezlivost došla. rničenie celého príbehu je dovršene. to sa dalo čakať keď to píšu ženy tak tam musía dať také lepivé romantické omáčky. za mňa ten príbech touto knihov bol zamordovaný. trapností, nelogickostí, nudností bolo dosť.

markyticka
03.04.2022 4 z 5

Příběh se zas trochu rozjel, a nebyl tak úplně předvídatelný, jako v přesdchozích 2 dilech série. S rozjetím na konci knihy jsem teď hodně zvědavá, jak to pátý díl příběh ukončí.

kristijan
29.08.2021 2 z 5

Opět jsem se nemohl od knížky odtrhnout. Po dočtení ale zůstala určitá pachuť. Mám dojem, že si autorky v honbě za senzační pointou tentokrát nepohlídaly, aby to nezačala být už moc velká slátanina. Nevím, jestli ještě budu chtít číst poslední díl, ale když to vezmeme z té druhé stránky, tak by se aspoň mohlo zdát, že to nejhorší už bychom mohli mít tímto dílem za sebou a v posledním dílu se třeba zase hrdinové vrátí do Magisteria a třeba to ještě nějak solidně dopadne? Určitě bych to téhle sérii přál.

Scathia
28.06.2021 3 z 5

Pro mě asi nejslabší díl ze všech v sérii

ZaOndra
15.06.2021 5 z 5

10 bodů z 10
Jedná se již o čtvrtý díl z pětidílné knižní série Magisterium. Opět je kniha velmi napínavá s vynikajícím příběhem, prostě není co dodat. Spíš se divím, že tyto knihy nejsou v povinné četbě.
Je velmi zajímavé pozorovat, jak se charaktery hlavních postav skrze všechny díly mění, stejně jako prostředí, ve kterém se děj odehrává. Autorky umí skvěle popisovat a na rozdíl od jiných knih se mi těžko v Magisteriu hledá část, která by mi připadala nudná a nezáživná.
Sérii si určitě všichni přečtěte, je naprosto úchvatná a věřím, že si ji užijete tak moc jako já!

veru1367
04.04.2021 3 z 5

Děj mě příliš nebavil.

nikiss76
22.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Zde se veškerý děj odehrává pouze na jednom místě a příliš mě nebavil. Jedinou pozitivní změnou byl nově vznikající vztak mezi Callem a Tamarou. Kniha se stala zajímavou v momentě návratu třetího člena z tria kouzelníků. Závěr knihy byl velmi povedený, a proto se vrhnu na přečtení i závěrečného dílu.

Luigi1
11.05.2020 5 z 5

Stále vysoká laťka příběhů.

TeoPol
06.04.2020 4 z 5

1. třetina knihy je poměrně nezáživná a nudná, už jsem četl i poslední díl, takže pokud jste to ještě nečetli nenechte se odradit, máte se na co těšit.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super!

Ailee
27.11.2019 4 z 5

V tomto díle se toho zdánlivě nestalo tolik. Call se potácel, nerozhodný a ztracený. Škoda toho konce. Fik fik a hotovo. Mohlo to být napínavější. Autorky si zjevně nechávají to nejlepší do finále. A hádám, že se je na co těšit.

zuzana4291
12.10.2019 3 z 5

První polovina knihy je nudná a nezáživná, po předchozím díle, tedy velké zklamání. Druhá polovina knihy je velmi dobrá, opět plná zvratů a překvapení. I když ten konec jsem tak trochu nečekala.

JitulHa
14.07.2019 4 z 5

Nedlouho po přečtení Bronzového klíče, jsem se musela pustit do dílu dalšího - tedy Stříbrné masky. Asi se není čemu divit, když to předtím skončilo tak, jak to skončilo. Ani čtvrté pokračování určitě není o méně napínavější, ač se zde kromě těch magických záležitostí a nastalého chaosu, dostávají do popředí také vztahy hlavních hrdinů, jelikož postupně během uplynulých čtyř knih samozřejmě povyrostli a pomalu se z nich stávají mladí dospělí. Tudíž Callum má kromě magie také plné ruce práce se svými city, které rovněž dovedou být pořádně matoucí. Abych to shrnula, konec zase trochu přípomínal studenou sprchu, proto jsem neskutečně zvědavá na úplný závěr, který bude následovat.

Ivka14
17.06.2019 4 z 5

Další skvělý díl,kde se toho hodně událo. Ale někdy jsem se do toho trochu zamotala. Calla mi bylo a je neskutečně líto a co se týče ostatních postav,tak mě hodně překvapili. Doufám,že poslední díl bude stejně skvělý a všechno dobře dopadne.

yuria7037
30.03.2019 1 z 5

Ó božíčku Holly! Co jsi to udělala s tím příběhem?! A to nemluvně o tý obálce! Upřímně (upřímnost se cení :D) nejhorší díl ze všech, úplně se v tom zamotáte a myslím, že už se z toho rozmotávat nechci, protože ten poslední díl číst nebudu ani za mák... myslím že zde můžu zcela jistě napsat NEDOPORUČUJU!

Paja_Reine
23.02.2019 5 z 5

Tento díl série bych nazvala nejslabším, avšak počkáme si ještě na ten poslední, co má vyjít.
Knihu jsem měla přečtenou strašně rychle, už kvůli malému počtu stran. Konec mě nijak zvlášť nepřekvapil, přesto se těším na závěrečnou knihu série.

luboskniha
19.09.2018 4 z 5

Již čtvrtý díl této série a s nadšením jsem se pustil do čtení. Asi bych tuto knihu shrnul takto: NUDA. Určitě se za mě jedná zatím (doufám, že poslední díl bude lepší) o nejslabší díl ze série. Některé osoby zbytečné a nejradši bych vytrhal jejich stránky s dialogy. SPOILER: To oživili Arona....no nevím co si o tom mám myslet. Možná ho měli nechat mrtvého, dodalo by to tomu příběhu alespoň trochu víc na temnotě, ale to, že bitva, která mohla být téměř epická se vlastně ani neodehraje a posedlý stínem začnou tancovat - to si snad dělí pr...srandu. Rozhodně se jedná o nejhorší díl. I tak se těším na finále a doufám že bude stát za to :)