Měděná rukavice

Měděná rukavice https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234176/bmid_medena-rukavice-KMu-234176.jpg 4 366 53

Magisterium série

Callum Hunt má o školních prázdninách o čem přemýšlet. Šokující zjištění o své minulosti z úst nepřítele všech mágů není něco, co by se dalo jen tak hodit za hlavu, a kromě toho se musí vypořádat i s napjatým vztahem s otcem (který ho možná chce zabít) a svým domácím mazlíčkem Pohromou, který je shodou okolností Chaosem posedlé vlče. Po návratu do druhého ročníku Magisteria se problémy ještě kupí; spolužáci si od něj drží opatrný odstup a Callum se jim ani nediví. Vše vyvrcholí krádeží Alkahestu, magické rukavice, která – pokud padne do špatných rukou – může způsobit katastrofu…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Copper Gauntlet , 2015

milunka21
03.04.2016 5 z 5

Lepší než první díl,jen škoda že budem věčnost čekat na další díly.Koukala jsem na stránky autorek a nebylo tam o dalším díle ani slovo :-(

LilianaFalcon
04.03.2016 5 z 5

Bylo to napínavé, úžasně to dokázalo vtáhnout do děje, došlo tam k výborným zvratům, řešilo se tam nejedno morální dilema, i když tentokrát si hrdinové v Magisteriu moc nepobyli...
Tyhle knížky by měli číst i všichni dospělí ;-)
Kéž by takovýhlech knížek pro děti a mládež vycházelo víc :-) Aspoň mi to zpestří žánrové rozpětí.

verulik196
22.02.2016 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal, ba naopak, byl ještě o kousek lepší. Už se neztrácel čas úvody, takže to bylo napínavé od začátku do konce... :D

natalli26
15.02.2016 5 z 5

Jen 25 hodnocenní? To je docela škoda, ale tak snad se to časem dostane lidem více do rukou, protože tenhle díl je dle mého skromného názoru ještě lepší než ten předchozí a je nabitý akcí a zvraty. Navíc jsem celý život žila v přesvědčení, že jsem na světě (nebo alespoň v mém okolí, abych nepřeháněla) jediný blázen co se láduje salámovou pizzou s ananasem - vždycky na mě totiž v pizzériích tak zvláštně koukají, když si to objednávám haha :D jsem ráda, že s Callem (respektive autorkami) mám něco společné. Call mi upřímně nebyl jako hlavní hrdina v prvním díle příliš sympatický a to je to co na něm miluji. Je prostě tak úžasně lidský, že víc už to snad ani nejde. Není jen dokonalý kladný hrdina, ale má jak dobré tak i špatné vlastnosti a líbí se mi, že z něho autorky nědělají Mary Sue nebo postavu, která by nás citově vydírala. Knihu jsem přečetla za tři hodiny (doslova, četla jsem jí totiž od půlnoci a skončila někdy po třetí ráno) a i když jsem byla strašlivě unavená nemohla jsem přestat dokud jsem jí nedočetla. Strašně se těším až (mám dojem, že letos v září) vyjde v originále (tedy angličtině) třetí díl a snad se koncem roku dočkáme i jeho českého překladu - v angličtině mi sice čís nevadí, ale čeština je mi prostě srdcem bližší.

VAROVÁNÍ. NEČTĚTE DÁL POKUD JSTE KNIHU NEČETLI!!! BYLI JSTE VAROVÁNI TAKŽE SI PAK NESTĚŽUJTE, NEBUDE MĚ TO UŽ ZAJÍMAT. NYNÍ NÁSLEDUJE SPOILER COŽ PRO TY CO NEVĚDÍ ZNAMENÁ VYZRAZENÍ DĚJE!!!

Obvykle spoilery nesnáším, zejména pokkud je sama nevyhledávám. Někdy stačí i úplně omylem přejet stránku a koutkem oka přečíst jedno sllovo, které Vám zkazí celý zážitek z knihy. Podle mě to do komentářů nepatří, ale zase člověk s tím rizikem musí počítat. Nerada sama spoilery píšu, proto tak velké varování, ale nedá mi to a musím se vyjádřit nepřímo k jednomu komentáři zde.

OPĚTOVNÉ UPOZORNĚNÍ! SPOILER PŘED VÁMI!!!
(ale i tak se to pokusím napsat v hádankách, aby to nebylo tak jednoduché :D)

Myslím si, že to že C je osoba začínající na písmeno eM bylo jasné už na konci posledního dílu. Protože pakliže C je osoba, kterou nadále budu označovat jako eN eS (což je podle mě celkem dost jasné a potvrzené, ale kdo ví) tak je logické, že sám je také eM, protože eN-eS za svého života byl také eM. A eM přece ovládá eM-CHá takže je logické, že jí ovládá i C. Podle mě na tom nic tak šokujícího nebylo - teda ve srovnání co C zjistil už v prvním díle. Spíš mě hodně zajímá jak to nakonec dopadne mezi C a A, protože pokud jsou oba eM tak to podle mě bude docela záhul :D

btw pro Nasko: Podlě me to, že je jim tady 13 není zas takový rozdíl od toho kdy jim bylo 12. Pořád to jsou děti takže tu dětskou nevinnost bych ještě neházela do žita nebo jak se to říká :D

Aires
13.02.2016 5 z 5

Měděná rukavice je ještě čtivější a chytlavější, než první díl :) Jakmile se začtete, knížka vás už nepustí a vžijete se do Callova příběhu :) Opět s ním budete jíst lišejníky, bloudit chodbami Magisteria, čelit nové výzvě a doplňovat bodíky na jeho seznam zlosynnosti :) Vlažný začátek vám rychle vynahradí zbytek knihy :)

stolbice
05.02.2016 4 z 5

Moc pěkné čtení, ze začátku mi to přišlo trošku slabší než jednička, ale konec to vynahradil :-) už aby tu byl další díl.

P-man
02.02.2016 3 z 5

Ze začátku knihy jsem měl nutkání ji okamžitě odložit. Po chvíli mne omrzelo Callovo tajemství a jak pořád (s odpuštěním) fňukal, jak ho to mrzí, že to neřekl. Když jsem se dostal k tomu kovovému elementálovi, konečně mě cosi zatahalo a začalo mě to bavit. Akce rozhodně nechyběla, ani napětí: tajemná atmosféra se nesla celou knihou. Konečné odhalení bylo překvapivé a vzrušující. Warrenovo varování mě dostalo a určitě se těším na další díl.SPOILER: To, že Call je Makar, mě opravdu odrovnalo. Nepřítel smrti zaručeně pryč není.

Hanja
25.01.2016 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Spousta napětí a akcí. Těším se na pokračování...

Laurel
23.01.2016 5 z 5

Příjemná oddechovka. O kousek lepší než první díl. A ten konec. Hmm. Těším se na další.

moonchild
23.01.2016 5 z 5

Ještě lepší než první díl železná zkouška,takové knihy můžu pořád číst

Nasko
20.01.2016 5 z 5

Magisterium 2 se mi líbilo ještě o kousek více, než jednička... Kvalitní storytelling, dobrá práce s postavami a příjemný kouzelný svět.

Jen je škoda, že se postavy pomalu dostávají do vyspělejší fáze. Na té dětské pohádkovosti a nevinnosti bylo něco kouzelného. Teď, když už rostou, se i příběh začíná kapku vyostřovat a už to není taková pohádka na dobrou noc.

Trochu jako Harry Potter. Kámen mudrců byl taková sladká pohádka, a pak přijde sedmý díl a "Všichni jsou mrtví, Dejve".

Ale Magisterium jinak teda není ani trochu jako Bradavice. Trochu jsem se bála, že půjde o volnou inspiraci nejslavnějším mágem 21. století, (chápete, kouzelná škola a mladý čaroděj, to trochu svádí), ale vůbec tomu tak nebylo. Celé je to veskrze originální a opravdu skvělé.

Rinoa18
01.01.2016 4 z 5

Taková příjemná pohádka... :)

DariDerek
25.12.2015 5 z 5

Opět jsem se výborně bavila, tahle série se bude řadit mezi mé oblíbené :)