Měděná rukavice

Callum Hunt má o školních prázdninách o čem přemýšlet. Šokující zjištění o své minulosti z úst nepřítele všech mágů není něco, co by se dalo jen tak hodit za hlavu, a kromě toho se musí vypořádat i s napjatým vztahem s otcem (který ho možná chce zabít) a svým domácím mazlíčkem Pohromou, který je shodou okolností Chaosem posedlé vlče. Po návratu do druhého ročníku Magisteria se problémy ještě kupí; spolužáci si od něj drží opatrný odstup a Callum se jim ani nediví. Vše vyvrcholí krádeží Alkahestu, magické rukavice, která – pokud padne do špatných rukou – může způsobit katastrofu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234176/medena-rukavice-KMu-234176.jpg 4.4197

Magisterium / Magistérium (2.)

The Copper Gauntlet (2015)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Yoli

Kniha Měděná rukavice

Paja_Reine

Knihu jsem přečetla za jeden den. Ať už to bylo díky napětí, kterého tam bylo opravdu hodně , anebo jen kvůli tomu, že jsem si tuhle sérii spolu s hlavním hrdinou zamilovala.
Jednoduše vřele doporučuji. Je to skvělá oddechová četba.

luboskniha
19.09.2018

Další díl a opět jsem se povedl. Napětí a akce je v této knize až až. Četl jsem několik recenzí, kde je tato série přirovnávána k Harry Potterovi. Jistá inspirace tu je, ale mohu říct, že jsou to rozdílné světy. Jenom škoda, že se víc autorky nerozepsali. Myslím si, že by se dalo vyždímat mnohem víc a byla by z toho pěkná, alespoň 400 stránková kniha. I tak se těším na další díl :)

Nikiny
03.09.2018

Kniha byla stějně fajn jako první díl, jen škoda, že ještě není dopsaná celá serie, takhle budu muset zpomalit se čtením :)

Barbar11
27.08.2018

Krásná kniha. Miluji serii Magisterium. Je to strašně chytlavé. Od začatku do konce člověk nemůže popadnout dech. Doporučuji

JitulHa
07.04.2018

Měděná rukavice rozhodně nezaostává za prvním dílem, který byl zábavný, akční a tajemný. Na Calla coby hlavního hrdinu jsem nedala dopustit už v předchozí části, on je prostě svůj ve šem co dělá nebo říká, díky němu jsem si sérii oblíbila určitě víc než by tomu bylo bez něj. Zase je zde co objevovat a čemu čelit, tentokrát se ale musíte připravit na to, že se známá trojice kamarádů (vlastně čtveřice, někdo se k nim připlete jen tak náhodou:) ocitá převážně mimo zdi Magisteria, o to větší nebezpečí na ně však číhají. O napětí a zvraty tedy nebude nouze, i když ten konec jedničky jen tak něco nepřekoná.

Suou
14.03.2018

Druhé pokračovanie nesklamalo rovnako ako prvá časť :)
Teším sa čo si na mňa autorky pripravia nabudúce. Zatiaľ každá jedna časť bola jedno OBROVSKÉ prekvapenia :D tie zápletky sú napínavé a nikdy sa nenudíte.

ufounek173
13.02.2018

jde to,kapku nepropracované situace

Wheezer
24.01.2018

Kniha se mi moc líbila. Docela jsem v tomhle dílu oblíbila Jaspera

karolina1733
13.01.2018

První díl byl fantastickej, ale u druhýho jsem se nemohla donutit ke čtení. Skončila jsem asi v půlce a už nemám v plánu tuhle sérii číst. Asi jsem už vyrostla z věkový kategorie pro kterou je to určeno.

Dakarianna
26.10.2017

Celou první polovinu knihu jsem se musela do čtení nutit, po půlce se to zlomilo a konec mě už hodně bavil. První díl byl ale lepší.

Galánečka
27.08.2017

První díl byl o něco lepší. Tohle bylo fajn, ale v zásadě nic nového ani překvapivého. Čekala jsem víc.

Slugterra
11.06.2017

Boží! Skvělé čtení, super příběh. A teď čekám, už jen na 4. a 5. díl.

terezie6086
01.06.2017

Konečně druhý díl :-) přečteno opět rychle. Děj opět upoutal mou pozornost, prosím jen tak dál :-)

pherenike8574
10.04.2017

Druhý díl je opravdu povedený. Musím říct že dokonce lepší než první. Napínavé od začátku až do konce. Pokud si oblíbíte hlavního hrdinu, tak se u čtení budete místy bát, co se s ním stane dál.

tatjana1737
07.04.2017

!!! POZOR SPOILERY !!!

Opět by se daly najít společné prvky s Harrym (minimálně v tom, že hlavní hrdinové nemají disciplínu a vrhají se do nebezpečí, aby skončili v "tajemné komnatě" Nepřítele, ze které udělají kůlničku na dříví :-)). První díl mne zaujal trochu víc, čekala jsem, jak dlouho Call své tajemství udrží a trochu mne zklamalo, že se o něj nakonec s přáteli podělil - jsem zvědavá, jak se tahle linie příběhu bude dál vyvíjet, jestli nakonec dojde k nějakému konfliktu mezi přáteli a nakolik se splní věštba pohlceného kouzelníka z prvního dílu... U dvojky mi vadila nesympaticky pojatá postava Alastaira, ale konec opět vše napravil - Callovo překvapení, které vytáhl z batohu, překvapilo i mne. On fakt asi nebude úplně v pořádku :-). S očekáváním jdu do dalších dílů a jsem zvědavá, kdo bude oním nepřítelem Makarů (mám svůj osobní tip, tak schválně...).

SarahRoyalAss
16.01.2017

Druhá kniha byla opravdu výborná!! :))
Líbila se mi změna prostředí. Mám sice Magisterium opravdu ráda, ale to cestování tomu dalo nové kouzlo. :) Konec mi opět zaskočil jako to bylo u první knihy... Doslova, mazec!!! :))
O knihy se teď dělím s rodinou a budu doufat, že budou stejně nadšeni jako já. :)

Naifa
26.12.2016

Druhý díl byl stejně parádní jako ten první. Člověk už sice ví, kdo je Callum Hunt, ale i tak není o napětí a akce nouze. Zejména pokud si vezmeme vztah s jeho otcem. Stále nechápu, jak se někomu může jevit podobnost s HP. Tam je přece magie, děj i jiné pojato naprosto jiným způsobem. Zde mi magie přijde taková "uvěřitelnější". Kniha je skvěle napsaná a ačkoliv je určena pro děti a mládež, najde si v ní zalíbení i nejeden dospělý.

Attia
29.09.2016

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst, ale nakonec mě kniha chytla.
V mnohém mi tedy připomíná Harryho Potřeba, ale přesto je také originální :)

Želvička94
31.08.2016

Tak jsem zvědavá na pokračování. Dost mne dostalo, co se tam všechno dělo, hlavně to odhalení hlavního hrdiny... Prostě super...! :)

betka2467
23.08.2016

Jelikož je Cassandra jednou z mých oblíbených autorek ani druhým dílem této ságy u mě neztratila body, druhý díl mě napjal ještě více než první a už se nemůžu dočkat pokračování. :)

adela3429
29.07.2016

První díl se mi líbil víc, ale i tenhle byl skvělý. Magisterium si mě opravdu získalo! :)

kristijan
06.07.2016

Hádala se duše s tělem... Většinu času se mi zdálo, že autorky na svůj žánr zabředly do příliš těžkého tématu, ve kterém se zbytečně moc a zbytečně vážně a nemotorně pitvají, až toho nakonec mají po krk i postavy v knize. Jak řekl Aaron: "Celá ta záležitost je zvrácená. Ale Calla už nechte na pokoji." Doufám teda, že ho dámy poslechnou a do dalšího dílu se polepší, protože příběh byl jinak opět zajímavý. Hlavní hrdinové i Magisterium jsou fajn a snad nás od nich ještě to nejlepší čeká.

annamc
22.06.2016

Kniha mě dost zklamala:(Jakž takž jsem se prokousala do poloviny,ale pak jsem knihu odložila.Hrozně mě to nudilo,a ani nevím proč.U většiny knížek chcete znát konec a jak to dopadne.Já to ale u téhle neměla:(Nic moc no a je to škoda protože jednička byla vcelku fajn:D
Za pohromu dávám *

hacker3985
08.06.2016

jen opravím 3 díl by se měl oficiálně (jak podle autorek tak i podle amazonu) jmenovat "bronze key" = "bronzový klíč" i když s českym překladem je možný vše :DDD
mmch je tam vidět obal.

omnomik
28.05.2016

Na treti dil si budeme muset pockat az do brezna;)

gabca2370
26.05.2016

Neví někdo Kdy vyjde 3 díl a jak se bude jmenovat??

Njzy
14.04.2016

Miluju to!

milunka21
03.04.2016

Lepší než první díl,jen škoda že budem věčnost čekat na další díly.Koukala jsem na stránky autorek a nebylo tam o dalším díle ani slovo :-(

LilianaFalcon
04.03.2016

Bylo to napínavé, úžasně to dokázalo vtáhnout do děje, došlo tam k výborným zvratům, řešilo se tam nejedno morální dilema, i když tentokrát si hrdinové v Magisteriu moc nepobyli...
Tyhle knížky by měli číst i všichni dospělí ;-)
Kéž by takovýhlech knížek pro děti a mládež vycházelo víc :-) Aspoň mi to zpestří žánrové rozpětí.

verulik196
22.02.2016

Ani druhý díl nezklamal, ba naopak, byl ještě o kousek lepší. Už se neztrácel čas úvody, takže to bylo napínavé od začátku do konce... :D