Magie pro každého

Magie pro každého https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429233/bmid_magie-pro-kazdeho-gLN-429233.jpg 4 341 75

Kladivo na čaroděje série

Zcela nový seriál ve stylu Marka Stonea či Agenta JFK, tentokrát však v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Praha, rok 2012. Konec světa nemohl začít na příhodnějším místě. A přitom to vypadá tak obyčejně: někdo zabíjí vědce zabývající se magií, vztahy mezi inkvizicí a mágy jsou více než napjaté, démoni se snaží ovládnout zločinecké podsvětí, do starodávné hry vstupují noví a velmi nebezpeční hráči, chodbami pod Olšanským hřbitovem procházejí mrtví a z blázince je unesen tajemný pacient.... celý text

Bess.h
08.06.2019 3 z 5

Vesměs spokojenost, sice jsem podle názvu a popisu čekala něco jiného, ale nakonec to docela šlo. Pár výtek mám, třeba jsem ještě úplně nepochopila, jak funguje magie a taky z nápadu magično v Praze se dalo vytřískat víc. Však Praha má takových magický míst sama o sobě a s pěknou historií. V tuto chvíli ukládám Kladivo do knihovny a až nebudu mít co číst tak třeba časem přibudou další díly.

Velká Feferona
07.06.2019 5 z 5

Nářez. Chtěla jsem spustit chvalozpěv, ale s hrůzou zjišťuju, že ani pořádně nevím, kde bych začala. Na téhle knížce mě bavilo snad úplně všechno. Je to samozřejmě naprosto potrhlé, ale takovým tím správným způsobem, který nejde nemít rád. Jistě je tu i co vytknout, ale to jsou vesměs opravdu prkotiny. Rozsahem by to klidně mohlo být dvojnásobné - a ani trochu bych se nezlobila. Takhle jsem to zhltla až příliš rychle, člověk dvakrát poposedne a najednou kouká a knížka přečtená.

boucner
07.06.2019 5 z 5

SUPER! Mělo by se to natočit, byla by to naše posádka červenéh trpaslíka. nemá chybu!

nefernefer
12.05.2019 5 z 5

„Už byl skoro u úpatí schodů. Běžel jako o život. Kněz z toho začal mít špatný pocit. Vyšel jim naproti. Muž jen zpomalil, ale nezastavil se. Jen mávl rukou na pozdrav a zadýchaně zahalekal: ‚Zdravíčko, jsem strýc Baloun, mám vás rád a budu u vás bydlet.‘ ‚Co?‘ řekl kněz, ale to už muž vyběhl schody a řítil se ke vchodu do kostela. ‚Co?‘ řekl kněz znova, když muž odlétl zpátky, jako by ho odpálila neviditelná tenisová raketa.“

Spousta úchylných týpků, sem tam nějaký ten mág, zombík nebo démon, nekorektní hlavní hrdina, kterému nejde nefandit, když se tryskem řítí z jednoho maléru do druhého a přitom trousí vtipné hlášky, a to všechno v kulisách naší krásné stověžaté. Zkrátka Praha magická. Za mě láska na první pohled. :o)

Jedinou výtku mám k té naprosto příšerné obálce (vůbec nesouvisí s obsahem knihy, proč na ní není třeba níťák?) a taky k těm hrubkám, které unikly redakci (jestli se tedy nějaká redakce vůbec konala). Ale to je ve srovnání se skvělým obsahem vlastně prkotina.

kure91
04.05.2019 5 z 5

Čím dál víc lituju, že jsem si českou scénu tohoto žánru nechával dlouho proplouvat mezi prsty a teď musím dohánět resty. Knížka má, i vzhledem ke své tloušťce, pořádný spád (dobře, nejsou to zase Kotletovky, ale i taky to tu valí hodně v tempu), skládání samotného týmu a představování postav mě bavilo, stejně tak zápletka, nechyběl (nejen cynický) humor, takže jsem nadmíru spokojený a už běžím pro další díly.

lynxir
11.04.2019 4 z 5

Dostal jsem jako dárek a zpočátku na to hleděl s nedůvěrou: co to bude za blbinu? A je! Ale skvělá. Jestli se během psaní autor bavil tak, jako já při čtení, tak ušanku dolů!

Kaik
02.10.2018 3 z 5

Zábavná odreagovávačka, která rychle odsejpá. Nebylo to zlé, s postavami byla legrace, hlášky povedené, pár situací originálních. Ale jinak nic, co by ve mě zůstalo delší dobu. Dalšího dílu bych se nebál, ale spíše až časem.

Charlie119
28.09.2018 5 z 5

Velice pohodové, svižné zábavné a v neposlední řadě vtipné. A to dost. Narážky na Šimka/Grosmanna, Cimrmana aj. mne dostávaly. A už jen za to musím dát hvězdu navíc.
Další věcí je, že kniha je sama o sobě řemeslně dobře odvedená práce. A to mezi českými díly již něco znamená! :-) Mohu jen doporučit.

zuzak07
31.08.2018 4 z 5

Zábavné a pohodové čtení, ideální, když nechcete nic náročného a dlouhého, ale chcete se jen odreagovat.

Pivoňka12
04.08.2018 5 z 5

Velmi povedený příběh v této sérii. Nečekala jsem, že to bude tak magické. Lehce se dostanete do děje a v podstatě ihned si hlavní hrdiny oblíbíte. Navíc jako bonus je tu urban legend z Prahy, která si to určitě zaslouží. Protože, které město by v Čechám mělo být nejvíce magické. Můj favorit je určitě Walter. Jako nekrom,ant má velké možnosti. Jen tak dál.

trudoš
28.07.2018 5 z 5

„Co se mi líbí na Praze, že ať jdeš kam jdeš, pokaždý narazíš na nějakýho magora. Člověk tu dobře splyne s davem.“
Parádní kombinace okultní detektivky, svérázného hororu a nekorektního humoru aneb Copak se stane, když osud světa přejde do rukou skupinky asociálních jedinců. Naprosto bez uzardění přiznávám, že jsem téhle sérii podlehl od prvního okamžiku, kdy se mi dostala do rukou. Na české poměry velmi netradiční a v rámci zahraniční produkce jednoznačně konkurenceschopná. Dvousetstránkovému rozsahu nechybí akce, vtip ani atmosféra, přičemž zápletka se drží v mantinelech uzavřeného románu. Čtveřici hrdinů přitom nelze jinak než zbožňovat, tedy v případě, že máte slabost pro pokleslé žánry, ve kterých se pro ránu kladivem nechodí daleko.
Jiřímu Pavlovskému se musí přiznat jedno - i přes zběsilé tempo se nenechává strhnout vlastním egem a s nadhledem profesionálního šílence vykresluje svět v barvách důvěrně známých, i když často záměrně neviděných. Tahle magie je skutečně pro každého.

Radovan_R
11.07.2018 4 z 5

Docela slušná kniha, hodlám v sérii dál pokračovat. Má to odpich a dobře se to čte.

Etule
26.05.2018 5 z 5

Nečekala jsem vůbec nic a dostala naprostou pecku. Co hláška to, perlička. Viz: "Na rozdíl od vědy, kde je dvě a dvě za každých okolností čtyři, tak tady to může být jednou čtyři, jednou čtyřicet a potřetí žirafa." U toho jsem dostala první záchvat smíchu, a pak už to docela svištělo.
Felix byl překvapivě docela sympaťák (už jen to, že se ukryl do blázince mě pobavilo) a partička, kterou si kolem sebe nashromáždil taky stojí za to. :D Knížečka je tenounká, takže jsem jí přečetla opravdu rychle a konec navnadil hned na další díl, takže se na něj vrhám.
Měla jsem obavy z toho, že se to odehrává v Praze, protože zatím všechny magické knihy, které se odehrávají v Čechách mě nějakým způsobem zklamaly. Tahle však nepůsobila tak na sílu a to byl zřejmě ten hlavní důvod, proč na mě ostatní tak nezapůsobily.
Upřímně se trochu bojím toho, že ostatní díly píší jiní autoři, ale třeba nezklamou. :)

roso.mak
15.05.2018 4 z 5

Není to špatný, dobrá tenká oddychovka.

marapavelka
11.05.2018 3 z 5

Jako rozjezd k nové série to není nejhorší. Ale také mě to zatím moc nepřesvědčilo, jestli si mám koupit další díl.

Blondiee
16.04.2018 4 z 5

Mám jednu věc, kterou bych mohla vytknout, ale tak úplně nevím, jestli je to mnou nebo opravdu knihou. Jde o to, že jsem se ztrácela v popisu děje. Málokteré vyloženě akcí nabouchané pasáže mi dávaly smysl, natož, abych si je jako v případě mnoha jiných knih, v hlavě rovnou přehrávala. Stalo se mi to poprvé. Jinak hodnotím pozitivně a vrhám se na další díl.

Vlk.kh
06.01.2018 4 z 5

Tak to tak vypadá, že se stanu fanouškem této pokleslé, brakové série :-) tedy, pokud si další díly udrží přinejmenším stejný standart, jako ten první. Byl jsem nad očekávání spokojen - spousta akce, sarkasmu, černého humoru a i to čarování a nadpřirozeno vcelku šlape a pěkně to do sebe vše zapadá. Za co ale musím strhnout jednu hvězdičku jsou překlepy a chybějící písmenka ve slovech. Nevím, jestli mám nějaký vadný výtisk, nebo je to u všech, ale na tak útlou knížku je v textu chyb až moc a to mě docela irituje.

Nelíísek
30.12.2017 5 z 5

Bez soucity, bez morálky, bez pudu sebezáchovy. Proti všem.

Poslední dobou nemám vůbec štěstí na českou fantastiku, ať už to jsou nějaké knihy nebo nějaké povídky na internetu, nikdy mě to nijak zvlášť neosloví. Kladivo na čaroděje se v mé knihovně válí už od léta a já si na něj stále neudělala čas, konečně se mi ale dostala do pařátů a můžu jenom smeknout, protože lepší českou fantasy jsem prozatím nečetla.

*MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY*

Okamžitý nástup do akce, to je to co na každé knížce miluji, žádné vysvětlování, prostě nic, hned šupky dupky do akce a to co se stalo na začátku má logiku až na konci děje.. nebo snad další knížky ?? Ať už to má logiku jakou chce Felix Jonáš byl probuzen dříve než by chtěl a to tedy o 5 let kvůli smlouvě s démonem o prodeji těla pro ďábelského imigranta a ti kdo by mohli vysvětlit náhlé probuzení jsou po smrti, bohužel.

Ať už Felix chce nebo ne bude muset začít makat Rashila a získat pro něho Atlas špatných míst, na to ale potřebuje svůj tým, proto na scénu přichází trojice šílenců, kteří samozřejmě o ničem neví. Klaudie telepatka která trpí samotou, Walter Nekromant a nekrofil v jednom a Vincenc specialista na energii a podivín co žije na záchodech. A je ta koho Felix zachránil na jejich straně??

Hlavní jsou však vraždy nevinných vědců, nic ale však není jak se zdá a za vším je možná něco ještě temnějšího.

*ZBYTEK UŽ SPOILERY NEOBSAHUJE*

HODNOCENÍ: Nejvíce mě oslovil sarkasmus a napětí mezi všemi postavami, navzájem se nijak nemusí ale i tak tvoří všichni skvělí tým, urážky jsou na denním pořádku a to celý příběh dělá pestřejším. Už začínám opět věřit v českou fantastiku, tak jen tak dál ! Nemohu se dočkat až sáhnu po dalším dílu prozatím tento hodnotím na 5*.

Yokolobuna
29.11.2017 5 z 5

Tak od tohohle kousku jsem neměl prakticky žádná očekávání. O to příjemnější překvapení na mě čekalo. Pavlovského znám spíš z kratších článků či recenzí, ktere mi přišly spíše průměrné. Až na trochu slabší rozuzlení první díl Kladiva na čaroděje nabízí prvotřídní akční jízdu, která je nejen čtivá, ale i plná slušných nápadů a pamětihodných postav. Uvidíme, co předvedou další knihy série. Laťka je nastavena zatraceně vysoko!

jarynek
03.11.2017 5 z 5

Tak tady je vidět, že se autor psaním opravdu bavil. A ta radost ze psaní se přenáší na čtenáře. Spousta skvělých hlášek, příběh zasazený do pražských reálií, rychle ubíhající vyprávění s jednou svéráznou a jedinečnou postavou vedle druhé. Je zřejmé, že hodně postav, a to nejen z Felixova týmu, ještě neřekla poslední slovo, takže se těším na pokračování.