Magie pro každého ekniha

Zcela nový seriál ve stylu Marka Stonea či Agenta JFK, tentokrát však v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Praha, rok 2012. Konec světa nemohl začít na příhodnějším místě. A přitom to vypadá tak obyčejně: někdo zabíjí vědce zabývající se magií, vztahy mezi inkvizicí a mágy jsou více než napjaté, démoni se snaží ovládnout zločinecké podsvětí, do starodávné hry vstupují noví a velmi nebezpeční hráči, chodbami pod Olšanským hřbitovem procházejí mrtví a z blázince je unesen tajemný pacient....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429233/magie-pro-kazdeho-gLN-429233.jpg 4.2292

Kladivo na čaroděje 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno (ekniha), Epocha (ČR)

Kniha Magie pro každého

Tamten

Dočetl jsem se asi do čtvrtiny a prostě mě to nebavilo. Divné prostředí, divný sloh a zmatený styl vyprávění.

Michaeles

Kniha je naprostá pecka. Skvěle se čte, člověk se u ni pobaví a zasměje, děj je plynulý, bez zbytečných průtahů. Dokonalost sama. Už se těším na další díly.

Mirin1349

Přesně tohle je jedním z mnoha důvodů, proč jsem šťastná, že jsem Češka. Spolu s Brity máme prostě nejlepší smysl pro humor. Jiří Pavlovský si umí nádherně hrát s češtinou, každá stránka byla doslova natřískaná vtipem, humornými referencemi a citacemi z filmů nebo divadelních představení. Je to skvělý začátek série, začala jsem před časem druhým dílem, takže jsem ráda, že jsem se vrátila na počátek všeho. Pokud má člověk chuť vypnout a jen se nechat bavit bizarním příběhem, ať neváhá a čte. Tahle magie není pro každého, ale je skvělá.

Corso

Som si to dal "na skusku". Ze ci ma to vobec bude bavit. Chcel som nieco odlahcene, nad cim nebudem velmi premyslat a uprimne... nad cim zabijem cas V PRACI. Chodim do prace, ale teraz sa kvoli corone nic nehybe. Takze je casu. Zle casy paradoxne praju citatelom. Uvidime ako sa to este prejavi na penazenke :)
Ku knihe. Co som chcel to som naozaj dostal. Ocakaval som trosku humoru, par dobrych hlasok, rychle odsypajuci dej, fajn sympaticke postavy a dobre napisane, ktore maju potencial ze si ich oblubim. Pribeh taky ako by sa dal ocakavat od urban-action-fantasy-stratene existenice&magic. Skoro nepobozkany tymto zanrom som to s chutou precital. Vyhoda je ze sa to dalo citat stylom ako som to teraz robil ja, to znamena par stran a nieco ma vyrusi, par stran a niekde odbehnem, zase par stran nad kavou, utekam domov. Rano pokracujeme. Nic zlozite co by zamestanavalo a nutilo do vysokej sustredenosti. Ale v tomto pripade je to v poriadku. Takto teraz citam. Doma ma rozcitane nieco ine, toto je moja knizka do prace. :)

kap66
11.12.2019

Dva aspekty, které mě vrhly do party Felixe a jeho magorů: Jiří Pavlovský je spojen nejen generačně se Štěpánem Kopřivou (po Rychlopalbě mým favoritem) a všichni mí spříznění čtenáři hodnotí knížku jako nadprůměrnou. Shodou okolností jsem se ale ke Kladivu dostala otevřením posledního dílu. Přečetla jsem si pár stránek – a odhodila ho jako uštknutá. Do žil se mi okamžitě vlil jed pobavení a hlasitého smíchu, jed okouzlení Prahou současnosti v poněkud jiné podobě, jed sympatií k postavám, jed vtipnosti… Takže poctivě od prvního dílu! - zavelela jsem sama sobě a hodně ráda splnila rozkaz, dokonce rovnou na 200% (hned i druhý díl).
Se stoupajícím věkem svět kolem mě vážní. Začínám být dost průhledná se svou přímou úměrností: pobavils mě? – mám tě ráda. Pobavils mě hodně? – mám tě ráda hodně. Jiří Pavlovský mě pobavil hodně.

pismenkovyJoe
29.11.2019

Jo budu se opakovat, ale tohle jsem opravdu nečekal. Zdání z prvního ohledání knihy už jen díky názvu dost klame, naštěstí mně tento příběh chytil za paty a nepustil do poslední stránky. Jsem rád za výběr lokací, které jsou mi velmi blízké a tohle samotné mi prožitek z už tak v klidu akčního děje (dobrá blbost co?) zdvojnásobilo, tudíž nemůžu dát jinak než čtyři hvězdy (na 5 to bohužel nemá), asi to bude chvíli trvat, než se dostanu k dalšímu dílu, ale už teď se na něj těším :)

tanuki
23.10.2019

Hlavní hrdina je pořádný smolař. Sotva se objeví na scéně, tak jde všechno od desíti k pěti. Vlastně se mu nic nedaří, nic mu nevychází, na co sáhne, to se nějak pokazí, ale zároveň má schopnost všechny ty problémy nějak řešit a po celou dobu se pohybuje na hraně katastrofy, kterou odvrací zoufalými činy s nejistým výsledkem, které často jeden problém odvrátí a další dva generují.

Veké slovo v příběhu má magie. Všechno se točí kolem ní. Vraždy, monstra, mágové, tajné organizace, všemocní démoni, zkrachovalci se specifickými nadpřirozenými schopnostmi. Část knihy se různě oťukávají, potkávají a zase rozcházejí a když je pak všechny naženete do jednoho malého a navíc dost divného baráku, vzniká pořádně výbušná směs plná akce a překvapení.

Zní to jako slušný eintopf, nicméně to funguje celkem dobře. Autor se snaží být vtipný, což se mu daří tu více a tu zase méně. Jako začátek série ucházející, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále.

Teron
30.08.2019

Jeden z mála případů, kdy jsem dal při čtení přednost české produkce před zahraniční a to je u mě co říct. Jenže tady se mi poprvé u české urban fantasy s týmem magic maníků stalo, že humor nebyl nucený a stylem podání to tak nějak celé fungovalo včetně dobře volených hlášek umístěných na správné místo. Felix a jeho tým jsou v pohodě, jejich vzájemný špičkování má grády a dialogy jsou v cajku. To je na celé knize tak to nejlepší.

Dobrý, teďka jsem se koukl na začátek dvojky a ujistil se, že přesně navazuje tam, kde jednička končí, což pár námitek k ději vysvětluje, i když nijak valně.

Mám problém s detektivní linkou. Jeden její dost podstatný článek vnímám jako náhle vyloupnutý z ničeho a imo k němu nevedly žádné náznaky, indicie či další předvlákna. Stejně tak mu podle mého neodpovídá svou anatomií jedna z počátečních scén celého příběhu, kde k této věci mělo dojít.

Linie s démonem mi přišla trochu nadbytečná a klišovitá, což ještě podtrhuje to, že naopak linie s jinou frakcí, která měla Felixe taky v merku a evidentně věcí nedořešila, se následně v cca druhé polovině vůbec neprojevuje a to ani na konci.

Finále má jednu část, která se hrozně táhne a na kterou navazuje jedno rozuzlení, které je pak jen na pár stránek. No a na závěr vlastně cligghanger, takže dojem viz výše.

Celkově velmi dobré stylem a postavami, horší kočírováním příběhu, kiksem v logice a neuzavřeností na fleku, která slouží jako laciný háček na druhý díl.

Vlk samotář
Vlk samotář