nehodnoceno
Mágia, veštenie a démonské vplyvy - Pastiersky list Konferencie biskupov Toskánska https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33587/magia-vestenie-a-demonske-vplyvy-pastiersky-list-konferencie-biskupov-toskanska-33587.jpg 0 0 0

S nežnou revolúciou v 1989. roku a pádom železnej opony sa otvorili aj duchovné dvere našej vlasti všetkým dobrým, ale aj zlým vplyvom zo Západu i z Východu. Hlad po duchovne a nadprirodzene začali nasycovať falošné náhražky dedičstva otcov, pravej kresťanskej viery. Tak podstatne vzrástol počet vykonávateľov a užívateľov rozličných foriem okultizmu a ezoteriky aj u nás na Slovensku, takže dnes je u nás podobná situácia, aká bola v Taliansku pred šiestimi rokmi, keď toskánski biskupi vydali tento pastiersky list. Preto vydanie jeho slovenskej verzie je veľmi aktuálne, ba aj naliehavé. Veď duchovné, ale aj psychické škody, ktoré spôsobujú rozličné formy okultizmu, i keď sa prejavujú zväčša až s odstupom času, sú nesmierne. Ako jedovatá huba rozkladajú jemné tkanivo slabej nesformovanej kresťanskej viery. “Zlo nie je len nedostatok dobra, ale je to živá sila, bytosť duchovná, zvrátená a spôsobujúca skazu. Je to hrozná skutočnosť: tajomná a strašná. Kto odmieta uznať jej existenciu, ocitá sa mimo biblického a cirkevného učenia” (Pavol VI., v Ríme 15. 11. 1972) “Boj proti démonovi, ktorý preslávil postavu sv. Michaela Archanjela, je aj dnes aktuálny, pretože démon je stále živý a pôsobí vo svete. Zlo, ktoré vo svete skutočne je, zrmätok, ktorý sa prejavuje v spoločnosti, rozpoltenosť človeka, sú nielen následky dedičného hriechu, ale tiež dôsledky pustošiacej a temnej činnosti Satana” (Jan Pavol II. vo svätyni S. Angelo v Pugli 24. 5. 1987) Vydanie prvé Preklad: Hieronym Maria OSD a V. X. Xaver... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Združenie Jas

A proposito di magia e di demonologia - Nota pastorale della Conferenza episcopale Toscana