Mágia splnu 1. časť

Mágia splnu 1. časť https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359138/bmid_magia-splnu-1-cast-eB4-359138.jpg 4 6 4

Mágia splnu série

Mirka dostane do daru dve mačiatka a už hneď sa medzi nimi vytvorí silné puto. Zamiluje si ich a s láskou sa o ne stará. To, že si s nimi rozumie, jej vôbec nepripadá čudné. Ale fakt, že s nimi zdieľa pocity a vlastnosti, jej už príde trochu zvláštny. Aj kamarátky si všímajú výrazné zmeny v jej správaní. Čo sa s Mirkou deje? Autorka túto knihu písala ako 13-ročná – vo veku hlavných hrdiniek príbehu. Je preto písaný autentickým jazykom. Text prešiel len menšími úpravami.... celý text

SknihouVrukách
19.06.2020 4 z 5

Od knihy som nemala veľké očakávanie, a preto má prekvapila. Autorka má veľmi pekný štýl písania a kniha sa vďaka nemu veľmi dobre čítala. Na štýle písania bolo trošku vidieť, že autorka písala knihu ako 13-ročná, ale vďaka tomu mala kniha jedinečný štýl písania. Hlavná hrdinka mi začiatku sadla, ale ku koncu mi bola trošku menej sympatická (nemôžem povedať prečo, lebo by to bol spoiler). Dej v knihe je zaujímavý. Bavilo ma pozorovať ako sa Mirka mení na mačacie dievča a prišlo mi veľmi zaujímavé keď komunikovala s mačkami. Bohužiaľ v menách je kamarátok som mala guláš, plietli sa mi a občas dom bola zmätená kto je kto. Čo ma trošku sklamalo bol koniec knihy. Očakávala som, že sa dozvieme, kto je tajomná postava, ale bohužiaľ sme sa to nedozvedeli, čiže koniec bol veľmi otvorený a to ja úplne nemusím. Ale určite z toho autorka spraví dobrú dejovú líniu v druhom dieli. Knihu hodnotím 4*/5*, pretože sa mi páčila, aj keď tam boli nejaké veci (ako napr.koniec), ktoré sa mi nepáčili. Kniha by ma určite viac zaujala, ak by som mladšia. Určite ju odporúčam čitateľkám, ktoré majú radi vo veku 11-13 rokov. Pre nich bude táto kniha ako stvorená.
Za poskytnutie knihy k recenzii ďakujem autorke @magiasplnu ✨

KnihomolkaYulča
27.10.2019 5 z 5

Jednou v noci, když se máma hlavní hrdiky Mirky vracela domů z práce, našla u silnice dvě koťatka - jedno bílé a druhé černé. Vzala je domů. Mirka tu noc nespala, a tak ji mamka zavolala, ať jde za ní, že jí něco ukáže. A ejhle - koťátka... Mirka byla nadšením bez sebe. Bylo jí oznámeno, že si je nechají. Koťátka dostála jména Belka (bílé) a Čerka (černé). Mirka má ještě dvě sestry, ale koťátka si oblíbila hlavně jí. Od té doby se ale začaly dít zvláštní věci. Mirku začal hrozně zajímat Spln (úplněk).

Mirka byla do koček úplný blázen. Ne nadarmo se říká, že zvířata jsou nejlepší přátelé - jako tomu bylo i zde. Mirka nebyla moc oblibená v kolektivu dětí, dost často se hádali. Ani její vztah se sestrami nebyl o moc lepší. Víc to rozvádět nebudu nechci spoilerovat.

V knize se řeší takové ty dětské věci - kdo s kým se kamarádi, či nekamarádi. Kdo s kým chodí, či nechodí. No prostě takové ty dětské lásky...
(Jediná nesrovnalost, se kterou jsem si lámala hlavu bylo, že koťata byly holky a psalo se tam, že značkovaly teritorium. Ale kočky neznačkují, jen kocouři.)Oprava. Bylo mi sděleno, že prý značkují. Slyším to prvně, ale tím se mění celý pohled na hodnocení . Příběh se mi líbíl. Bylo to nenáročné čtení, u kterého jsem si vzpomněla na dětství, kdy se řešily úplné blbosti.

Knihu bych asi víc doporučila dětem ve věku žáků základní školy. Jelikož hlavní hrdinka a vedlejší postavy jsou v tomto věku.
Spisovatelka knihu napsala ve 13. letech. A to jakože klobouk dolů. Kniha byla čtivá a srozumitelně napsána. Pokud nemáte problém se slovenským jazykem, klidně se do ní můžete začíst. Mně se líbila. Jo a miluju slovo "Mačka" (kočka)
Za tu nesrovnalost s kočkami strhnu jeden bod, takže ode mě dotane 4 hvězdy.

Sarajana
11.07.2019 5 z 5

Velmi pěkné oddechové čtení, text se velmi dobře čte.

Veve721
27.12.2017 3 z 5

Autorka má příjemný sloh, který je upravený a propracovaný. Přestože první díl série psala ve věku hlavní hrdinky, v textu se neduplikují slova, s čímž mají mnohdy problém i ostřílené slovenské pisatelky bestsellerů. Samotný děj je čtivý, poměrně jednoduchý, přesto zajímavý. Při čtení nás napadá mnoho otázek, na které chceme znát odpovědi. Některých se nám dostane, jiné si autorka ušetřila pro další díl. Díky tomu se na pokračování opravdu těším. Knížku hodnotím z pohledu náctileté, protože jim je "Mágia splnu" určená především. Jsem si jistá, že se mladým čtenářkám Mirčin příběh bude moc líbit. Svéhlavá hlavní hrdinka v kočičim oblečku plus dvě roztomilá koťátka? Která puberťačka by nebyla nadšená.

2014  70%Mágia splnu 1. časť
2018  68%Mágia splnu 2. časť