Maestra

Maestra https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305841/maestra-fUw-305841.jpg 2 363 123

Maestra série

Judith Rashleighová cez deň pracuje ako asistentka v prestížnom londýnskom aukčnom dome. Rada by prenikla do umeleckého sveta, ale všadeprítomná korupcia a snobizmus ju oberajú o sily aj o ilúzie. Judith sa zúfalo usiluje spraviť niečo so svojím životom a uvedomuje si, že musí pristúpiť na jeho hru. Aby sa pohla z miesta, prijme druhú prácu a po nociach robí spoločníčku v bare. Keď však odhalí obrovský a pre niekoho veľmi lukratívny podvod v aukčnom dome, vyhodia ju z práce a jej sny o lepšom živote sa zo dňa na deň rozplynú. V zúfalstve prijme ponuku jedného klienta z baru, aby ho sprevádzala na ceste na Francúzsku riviéru. Po nevydarenom pokuse podať svojmu klientovi sedatíva sa musí dať na útek. Je sama a v nebezpečenstve, spoliehať sa môže iba na seba a na svoje schopnosti vedieť sa ľahko pohybovať vo svete bohatých a známych ľudí. V zálohe má však ešte to tajomstvo, pre ktoré ju vyhodili z práce. Sklamaná, podvedená a znechutená sa obráti na dávno zabudnutého priateľa. Priateľa, ktorý ju vždy držal nad vodou. Priateľa, akého by malo mať každé správne dievča: zlosť. Lenže tá nie je vždy tým najlepším radcom...... celý text

kape97
25.01.2021 1 z 5

Kniha nic moc, samá vražda, hrdinka uniká spravedlnosti jen díky štěstí a krádežím. Řekla bych, že kniha měla podle popisu a anotace skvělý potenciál, ten se ale bohužel nepodařilo naplnit.

trudoš
04.08.2020 1 z 5

Americké psycho psané v duchu seriálu Sex ve městě, bohužel okleštěné o nadsázku a umělecký přesah. Tam kde se B. E. Ellis snažil poukázat na nešvary moderní společnosti, L. S. Hilton jen využívá atraktivních kulis bohaté smetánky k erotickým dobrodružstvím jedné zlatokopky, to vše ochucené o thrillerovou linii. Pořád bych v tom ale dokázal vidět potenciál, kdyby krásná Judith nebyla tak zatraceně amorální a nepřesvědčivá. Na jednu stranu se snaží čtenáře přesvědčit, jak by ráda prorazila ve světě umění poctivou cestou, na stranu druhou bez uzardění přizná, že ze sebe klidně udělá kurtizánu (či vražedkyni) jen když ji to dostane mezi horních deset tisíc. A přestože se v nás autorka snaží vzbudit dojem, že hrdinka je taková normální slušná holka, s obyčejnou lidskou morálkou ta postava nemá společného lautr nic. Nebo jsem jednoduše příliš naivní na to, aby se smířil s faktem, že hezký holky jsou akorát vypočítavé bestie a že je to tak v pořádku, protože je to známka jejich nezávislosti.

Alena772
26.07.2020 2 z 5

Průmĕrná kniha, která tĕžī z popisu sexuálních scén. Zavraždit nĕkolik lidí a žít si dál jako nic je hodně zvrácené.

myreadingplace
20.04.2020 3 z 5

K této knize mám hned několik připomínek. Tak nejprve - anotace knihy k ní vůbec nesedí a celou dobu jsem si myslela, že kniha povede úplně jiným směrem.
U většiny knih mi klišé vadí, ale zrovna tady bych ho asi ráda ocenila.. Jenže žádné něpřicházelo a vlastně nepřicházelo NIC. Možná právě proto je kniha označovaná jako "šokující" a věřím tomu, že někde ve světě svůj úspěch získala.
Rozuzlení (jestli se tomu tak dá říkat, protože já v tom příběh prostě nevidím) bylo zajímavé. Hodnotím průměrně kvůli snaze o uchopení námětu, ale jinak naprosto zbytečné číst..

Jurkyns
17.04.2020 odpad!

Nebavilo mě to, postrádalo to myšlenku. Ale dotčeno do konce, z donuceni.

MarketJay
23.02.2020 2 z 5

Z této knihy mám velice smíšené pocity. Hlavní "hrdinka" je bezcitná zlatokopka, která se neštítí asi ničeho. Dočetla jsem to celkem s námahou...

maryska09
02.02.2020 3 z 5

Zvláštní kniha o zvláštní ženě. Čtenář dlouho neví, zda je mi sympatická či ne, chvíli jí drží palce, pak by ji už radši neviděl. Bonusem je dobře popsané prostředí smetánky, umění, Paříže a swingers party.

Praevka
12.01.2020 1 z 5

Tahle ztráta času se dá v kostce shrnout citací hlavní postavy: 'Vlastně je k pláči, když si uvědomíte, co podle mě znamená postavení." A jen dodám, že místy to bylo i k smíchu (zoufale hysterickému).

pastelka53
23.10.2019 2 z 5

Laciný příběh, který i jako oddechovka nezapůsobil.

Hlavní hrdinka... Nic pro mě, nevěřila bych jí ani nos mezi očima. Příliš mnoho vedlejších postav a chvílemi konverzace v cizím jazyce, kterému člověk nerozumí...

Myslela bych si, že sex, vraždy a mafie vytvoří skvělý příběh.... Opak je pravdou, knihu jsem skoro nedočetla.

leonessa
12.10.2019 odpad!

Vzdávám to. Nedočetla jsem. Vůbec mě nebavilo.

mimi55
18.09.2019 3 z 5

Taková odpočinková četba.

ladyajva
25.08.2019 3 z 5

A mě se to líbilo. Mám ráda knihy z toho luxusnějšího prostředí, takže první část knihy byla super. Pak začaly přibývat vraždy a to už nebylo tak zajímavé, ale pořád se to dalo. Pro mě průměrná kniha. Mám doma i druhý díl, ale asi si dám chvilku oddech u jiné knihy, než se do ní pustím.

pige
23.07.2019 2 z 5

** alespoň za informace o uměleckých dílech.

Hlavní hrdince jsem nevěřila ani nos mezi očima.
Zbytečné odbočky a přemíra vedlejších postav na úkor vykreslení charakterů udělali z knížky hodně laciný příběh, který se i jako letní oddechovka u vody jen těžce snáší.

A o co autorce šlo? Kdoví...
Je to detektivka? Je to příběh o sexuálních libůstkách? Je to o zlatokopecké necitelnosti?

Zlatinka.Emilly
06.07.2019 odpad!

Tahle kniha mě velice zklamala, neboť si myslím, že až takhle otevřeně, jak se Hilton rozepsala, to být opravdu nemuselo. Některé pasáže, týkající se sexu byly odpudivé, až jsem si říkala, taková pěkná ženská (ta Hilton) a co to z ní vychází? Stvořila svoji hrdinku, psychopata, která zacházela ve svých šílenostech hlouběji a hlouběji. Přesto si dál žila bohatým rozmařilým životem děvky a nebyl žádný, kdo by ji ocejchoval jako vraha. Tak to bylo dost divné. Hilton, prosím, už nepiš takovéto bláboly.

jana1941
18.06.2019 3 z 5

Úplně jiný thriller, než jaké jsem předtím četla. Zas takové utrpení, jak tady někteří píší, to nebylo, ale každému se líbí něco jiného. Kniha je zvláštní, nijak mi nevadila, ale určitě nepatří mezi nejlepší.

VendulaB
15.06.2019 2 z 5

Na přebalu knihy se uvádí, že jde o erotický triller. V tomto případě však musím říct, že erotické pasáže mi přišly vložené dost na sílu, do příběhu se příliš nehodily a vůbec s příběhem neladily. Celkově pro mě byla kniha zklamáním - první dvě třetiny mě vyloženě nudily a do čtení jsem se musela nutit. Později se příběh trochu rozjel, ale zůstával dále nelogický a neuvěřitelný.

sarkaditt
26.05.2019 4 z 5

Vzhledem k recenzim jsem od knihy téměř nic neočekávala a dokonce jsem uvažovala, že ji ani nebudu číst, ale už jsem ji měla doma, tak jsem se do ní pustila. Milé jsem byla překvapená, četli se to dobře, taková oddechovka. Děj odsejpal, nenudilo mě to ani chvíli. O reálnosti knihy nepřemýšlím, děj mi smysl rozhodně dával.
Pouštím se hned do dalšího dílu :)

iveta0254
14.05.2019

Moc jsem to nepochopila. Asi jsem dřevo :-) Bohužel neumím moc francouzsky ani italsky takže něco jsem ani nepochytila nicméně jsem jela dál. Utopila jsem se v čachrech s obrazy, což jsem taky neřešila. Čekala jsem, co se z toho vyvrbí. No žádná sláva. Judith jsem odpustila téměř všechny vraždy, až na vraždu na konci. Dobrý, člověk by čekal trochu víc citu, nebo já nevím. No asi je hlavní postava psychopat, to beru. Nemá mantinely. Číst se to dalo, ale z trenek mě to nevystřelilo :-)

mynamail
23.04.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka mi byla také nesympatická, protože nesdílím její pohled na svět a mám poněkud jinak nastaveny hodnoty a způsob života (pravda, a proto musím chodit 5 dní v týdnu do práce a bojuji s každým dnem dovolené, aby mi zbylo i pár dní na vánoce ....)
Ale nejsem tu od toho, abych ji moralizovala, koneckonců jde jen o literární postavu, i když nepochybuji, že takových "zlatokopek" běhá po světě plno a morálka nemorálka cíl je jasný.
Nicméně ke knize jako takové:
čekala jsem větší hrůzu. Hlavní hrdinka je prostě holka, která umí všechno, taková skoro Supergirl: vyzná se v obrazech, umí plynně několik jazyků, orientuje se ve světě módy a módních značek (i když nechápu, kde se to naučila, když vlastně je z chudých poměrů a korunou nesmrdí...), umí skočit šipku do moře z paluby jachty (kdo na ní někdy jel, tak ví, jak je to vysoko..), je obratná ve smrtelných úderech (přesně ví, kam zarýt nožík a co se pak bude dít). No takže shrnuto = hodně nadnesená realita.
Příběhu jsem nevěřila nic. Snad jen to, že rozumí obrazům. O naivitě jednotlivých pánů snad ani nemluvím. Důkaz toho, že chlapi - pardon, pánové, omlouvám se vám - přemýšlí čím? No přece.....

blonďatá.luc
23.04.2019 odpad!

Jedna z nejhorších knih, do které jsem se kdy dobrovolně pustila. Už při čtení prologu mi došlo, že se mi tato knížka nebude líbit, a nepletla jsem se. Thriller se z knihy stal až někdy ve třetině a přišlo mi to tam tak nějak navíc - když vezmu v potaz předchozí dění. Byl to totiž spíše společenský román (mohl by z toho být román o společnici - a to by možná čitelné bylo) namíchaný s pornem (říkat tomu erotický román by ani nešlo). Hlavní hrdinka byla neskutečně nesympatická a její chování bylo neuvěřitelné - neseděla mi její temná stránka, působilo to na mě strašně uměle. Kniha navíc byla plná nudných pasáží, které se věnovaly umění nebo nakupování, samotný děj by se dal shrnout v pár větách.

pro ženy thrillery

L.S. Hilton