Prokletí

Prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115059/bmid_prokleti-dGS-115059.jpg 4 504 86

Madison Spencer série

Tušíte, za co se můžete ocitnout v pekle? Vůbec nemusíte někoho podříznout nebo hodit v sudu do přehrady. Vsaďte se, že do pekla půjdete už za to, když si párkrát uprdnete v přeplněném výtahu. Když budete furt troubit v autě. A nebojte se – právníci nebo novináři tam jdou všichni, troubení netroubení. Dvanáctý román Chucka Palahniuka je váš průvodce peklem. Připravte se, černá limuzína čeká… Dvanáctiletá Madison končí v pekle prý kvůli předávkování marihuanou. Má plné zuby jak života, tak smrti. Sotva se zorientuje, zjistí, že je pomerně nepohodlné trčet v cele a škrábat si uhry na čele. Soused s modrým čírem, který údajně jen něco šlohnul v supermaketu, jí pomůže ven a spolu s dalšími zatracenci se vydají na cestu k pekelnému ústředí. Cestu přes Oceán promarněného spermatu či Řeku zvratků si fakt nechte vyprávět… Prokletí jsou typicky palahniukovská divoká jízda plná bizarností a úchylností.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Odeon

Damned , 2011

Lucias.08
02.09.2012 4 z 5

Peklo jsem si ,,vysnila" tak, že budu mastit karty s Elvisem a Johnnym Cashem. Pokud ovšem bude peklo vypadat tak, jak popisuje Chuck, tak se asi budu koupat v Hmyzím moři. Ale rozhodně mě jinak kniha nezklamala, i když jsem čekala trochu něco jiného.

tandula
23.08.2012

rozhodně zajímavý jsou ty momenty, kdy Mady trhá knírek Adolfu Hitlerovi a válčí s Kateřinou Medicejskou :D....jinak se mi zdá, že se Palahniuk vysmívá dnešnímu světu

Efwa
08.05.2012 5 z 5

Mne Palahniuk rozhodně nezklamal. Boží...

... pardon, promiňte mi to slovo na B.

DustinMind
04.05.2012 5 z 5

30. 4. - týden po vydání knížky Prokletí, na kterou jsem se mimochodem těšil měsíc předem, jsem konečně vyzvedl balíček.
Je 4. květen a konečně mám prostor, abych vyjádřil své pocity k novému Chuckovi a jeho Prokletí.

Ze všeho nejvíce mě asi mrzí, že se u nás tomuto spisovateli nedostalo ještě tolika překladům. Např. knihy: Rant, Tell-All, které vyšly v USA ještě před knihou Damned. A čistě ke knize.

Jelikož mám v současné době přečtené všechny česky přeložené knihy od Chucka Palahniuka a jsem jeho velikým obdivovatelem, kniha mě celkem pozastavila. O samotném tématu Maddyson a jejího života z pekla jsem držel zájem celkem dlouho, ale jak se tak stává, po chvíli mě děj začínal nudil - alespoň místy tomu tak bylo. Typický autorův styl psaní se jevil na první pohled a díky tomu jsem si držel chuť, ale pak mi začalo připadat, že se Chuck asi už ze všeho vypsal. Jakoby už neměl tolik, co napsat, protože tu nejdůležitější formu sebe už vložil do Klub rváčů a Programu pro přeživší.
Kniha mi netrvalo ani tak dlouho, a to i s příklonem k horkému počasí a únavným dnům na intru. Ale musím mu, snad jako vždycky, poděkovat za to, že mě udržel při životě, ale paradoxně mi zase říkal o pekle.

Ten, kdo má za sebou všechny autorovy knihy, nechť se pustí i do Damned a obrázek si vytvoří sám.
Kdo by se ale netěšil z Oceánu promarněného spermatu a řeky vařících výkalů :)

Bavte se!

Violetti
03.05.2012 5 z 5

Dle anotace jsem čekala krapet něco jiného, takže mě trošilinku zklamal děj, přesto mi ale Prokletí přijde jako dobrá knížka. Ano, Chuck nám stárne a nevědomky trošku začíná opakovat svůj jedinečný styl, který bývá u každého díla úplně jiný. Pořád si ale drží umění šokovat ze stránky na stránku. Konec je trošku nepalahniukovsky patetický, přesto je to výborná záležitost na zvednutí nálady. (V Palahniukovském stylu)

Marcel_Kupka
18.03.2012 5 z 5

Měl jsem možnost knihu číst ještě před vydáním (vychází začátkem dubna) a je jedním slovem - palahniukovská! Rozuměj - skvělá...

americká literatura peklo

Chuck Palahniuk