Madame Picasso

Madame Picasso https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271145/bmid_madame-picasso-rtc-271145.jpg 4 103 33

Utajený příběh Evy Gouelové, nezapomenutelné ženy, jež získala srdce jednoho z největších malíře naší doby Ma jolie, má krásko, nazýval jeden z nejslavnějších malířů nové doby dívku, která mu náhodou zkřížila cestu, aby už z jeho života nikdy neodešla. Kdyby byl tenhle příběh vymyšlený, mnozí by ohrnuli nos nad další neuvěřitelnou „pohádkou o Popelce". Jenomže tohle je pravda. Jen místo prince potkala Eva Gouelová, chudá venkovská dívka a švadlenka v kabaretu Moulin Rouge, Pabla Picassa. A výstřední mladý génius k ní brzy zahořel stejnou vášní jako ona k němu. S jiskřivým půvabem a smyslností nás jejich příběh zavede do opojné Belle époque, do pařížských kaváren a salonů, kde nad sklenkami pernodu diskutují veličiny jako Gertrude Steinová či Guillaume Apollinaire. Nahlédneme nejen do soukromí Piccasova ateliéru a ložnice, ale i do jeho záhadného rozervaného srdce. Milenci však nakonec musejí čelit ráně osudu, jakou si nedovedli ani představit...... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Metafora

Madame Picasso , 2014

hajrys
11.09.2017 5 z 5

Přesto, že jsem se nemohla nějakou dobu dostat k napsání komentáře, kniha ve mně zanechala hluboký dojem. Naprostý souhlas se čtenářkou pode mnou,. Nemá cenu, cokoliv dodávat.

Corly
08.09.2017 5 z 5

Nejradši bych dala 10 hvězdiček....:-)
Zrovna dočteno....a nemám slov...
Teď nemůžu číst něco dalšího, to nejde. Musím to nechat doznít. Nebo začít číst zase znovu. :-)
Tolik emocí, tolik myšlenek, slz, smutku i krásna a inspirace...Nikdy nezmizí z mé duše...poklad mezi příběhy. Moc chci věřit, že to přesně takhle bylo. I když je to tak smutné...,ale zároveň jedinečně kouzelné! Úplně jsem se do něj zamilovala :-) a teď vidím v jeho díle, co jsem dřív neviděla...
Ma jolie...

Jana283
14.08.2017 3 z 5

Čekala jsem trošku víc informací o Picassovi, jeho díle, kubismu, o jeho osobitém stylu. Nicméně dostalo se mi toho, co sám název sliboval - krásného a něžného milostného příběhu, který mne těšilo číst.

orinka3
29.08.2016 5 z 5

Kniha o velkém géniovi, lidské vášni, víru života. Obě hlavní postavy jsou vylíčeny s maximálním porozumění pro hloubky duše a všechny její zákruty. Při četbě jsem si uvědomila, že ačkoliv o Picassově tvorbě slýchám celý život, o něm samotném nevím zhola nic. Přestavovala jsem si ho docela jinak.

Tiffany
19.07.2016 5 z 5

Výborná knížka. Nakladatelsví METAFORA má mnoho zajímavých titulů.

Imor
11.07.2016 5 z 5

Opravdu nádherně napsaný příběh. Kubismus mě nikdy neoslovil, ale po přečtení této knihy se těším na návštěvu nějaké galerie, kde vystavují obrazy od Picassa . Ráda bych si přečetla i jeho životopis, který napsal Patrick O´Brian, ale asi bude těžké knihu sehnat.

Vikovshik
24.04.2016

Krásný a úchvatný příběh, který zcela pohltí čtenáře.

Schmetti
14.03.2016 5 z 5

Před pár týdny jsem dočetla knihu Madame Picasso od Anne Girard a pořád jsem unešená. Byl to láskyplný příběh plný umění, dozvíte se spoustu věcí o Picassovi a jeho životě. Knížku by si měli přečíst milovníci artu:) Madame Picasso patří k mým nejoblíbenějším knížkám :) Zde je recenze :)

Ivuska.09
23.02.2016 4 z 5

Kniha plná lásky, vášně a emocí. Krásné čtení, které má v sobě víc, než se na první pohled může zdát. Vše doplněné úchvatným francouzským prostředím.

Márinka
25.01.2016 5 z 5

Krásný příběh hýřící barvami, láskou, vášní, oddaností. Umělecké prostředí v Paříži na počátku minulého století je popsáno tak živě, že čtenář má pocit, jako by se sám s těmi mágy štětce a slova procházel Salonem nezávislých.

Ariko
11.01.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem četla v roce 2016 a hned taková krása. Umění, literatura, láska i neštěstí. A ten závěr...... Za mě osobně krásná kniha, kterou jsem si oblíbila. Navíc mám ráda knížky, které mě motivují k dalšímu pátrání.

bookcase
10.01.2016 5 z 5

Krásný příběh plný lásky, vášně a Paříže.

Alex.Barunka
16.12.2015 5 z 5

Nadšení. Madame Picasso je milý, příjemný a pozoruhodný příběh plný lásky, pochopení a boje.
Chvíli mi přišlo, jako by příběh nikam nevedl, a pak bum.
Určitě doporučuji!

láska umělci osobnosti malíři Pablo Picasso

Anne Girard
francouzská, 1981
2015  84%Madame Picasso
2013  75%Dokonalá žena je blbka!

Kniha Madame Picasso je v