Madame dnes přijde později

Madame dnes přijde později https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177017/madame-dnes-prijde-pozdeji-Wno-177017.jpg 4 79 24

Jako talentovaná bytová architektka, Vídeňačka, se před časem rozhodla, že bude žít a pracovat v Paříži. V městě na Seině se seznámí s atraktivním příslušníkem pařížské smetánky, do kterého se na první pohled zamiluje a provdá se za něj. Záhy však zjistí, že její okouzlující manžel soustavně lže a podvádí ji na každém kroku. Uražená hrdost Tizii velí se pomstít. A mstí se s vídeňským šarmem, temperamentem a nadhledem. Prožívá vášnivé milostné vztahy i četná zklamání, dokud její život nezmění osudové setkání…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Madame kommt heute später , 1993

SSTknihy
04.10.2023 3 z 5

Takový ten příběh, který by si žádná žena sice nepřála zažít, ale pokud už by se do podobné situace dostala, chtěla by mít odvahu chovat se stejně jako hlavní hrdinka a s grácií oslavit své ženství. Víte, že je to trochu nadsazené, trochu nereálné, ale zároveň je to vtipné a dodává to naději.

petulkapeta
21.01.2023 4 z 5

,,V manželství musí být žena silnější, jinak se všechno rozpadne."

Zajimavý přiběh Tizie, bytove architetky, která si nevybrala zrovna vzorného muže za manžela. Krasně tu byla popsána Paříž a i její prace a i ona nakonec dosahla štěstí.

veronika9761
14.09.2020 4 z 5

Sympaticka zalezitost, ale bez posledni kapitoly by ji to sluselo mnohem vice.

yonda
08.03.2020 3 z 5

Jak už jsem jednou uvedla, na této autorce mám nejraději styl jakým bohatě popisuje oblečení, jídlo, interiéry atd. tento příběh ( a téměř všechny její ostatní) jasně fandí ženám středních let a dost (možná až moc optimisticky ) povzbuzuje. Nevadí, já si dala knihu kvůli výzvě (vysněné povolání) a příjemně si u čtení odpočinula.

cmelda87
16.01.2020 1 z 5

Jediné, co se mi na celém tom příběhu líbilo, když Tizia popisovala svoji práci - úpravy všech těch bytů. A taky poslední asi dvě kapitoly. A to je tak všechno..

Marla
02.08.2018 3 z 5

Chudinka podváděná bytová architektka, která včas prozře a s leknutím si uvědomí, že má hluboko do kapsy/byt sice plný starožitností, ale to se nebere:)/. Včas tedy opustí toho ach tak francouzského nevěrníka a za vyzpěvování ód na vegetariánství a ručku v ručce s kolouškem míří vstříct nádherné budoucnosti. Ale jo, jako oddychovka celkem ušlo:)))

Rup
22.11.2017 3 z 5

... jestli nezemřeli, žijí šťastně dodnes. Poslední hlt kávy bývá nejsladší a zde je konec opravdu hodně přeslazený. Jinak se jedná o čtivo vcelku dobré, tedy pokud neočekáváte něco hlubokomyslného. Taková lepší červená knihovna. Dokonce i překlad, odmyslíme-li si všechna pak a potom a většinu ukazovacích a přivlastňovacích zájmen, přinejmenším neuráží.

MOu598
04.10.2017 3 z 5

Četla jsem v říjnu 2005. Podle mých poznámek:
Atraktivní prostředí, jinak nic moc.
Citát:
"Bez zbytečností je život lehčí."

laklom53
24.12.2016

doporučuji,dobrá kniha

Lenka1386
29.11.2016 3 z 5

Na úvod musím napsat, že jsem měla na knize jinou obálku - tahle by mě nejspíš trochu odradila. Ale bavilo mě to. Zpočátku moc! Těšila jsem se, jak to bude a kdy už dá konečně manželovi co proto. Dokonce jsem dostala chuť předělat byt a zkusit vegetariánské menu. Ale pak se to nějak zvrtlo. Po půlce to začala být nuda přitažená za vlasy, románek se zajíčkem, který se překlenul v lásku až za hrob, propagace super zdravého životního stylu a víra v dlouhověkost. No, všeho moc škodí. Dočetla jsem a šla na hamburger.

dqenisa
22.08.2016 3 z 5

No nevim . Knizka me moc nezaujala, cekala jsem ze to bude vtipne, ale moc jsem se nesmala. Jedina dobra vec se ze to odehravalo v Parizi.

Pajina68
22.07.2016 5 z 5

Tahle kniha se mi od této spisovatelky líbila nejvíc ze všech, co jsem četla. Byla zajímavá a nenudila.

lapagerie
19.04.2016 2 z 5

Nějak mě to nebavilo. Přečetla jsem, ale vracet se ke knížce nebudu. Hlavní hrdinka se nechá manželem utlačovat do pozadí, podvádět a nakonec se osvobodí. Žádné terno...
Jo a tahle obálka knížky je příšerná. Sexy žena osmdesátých let.

Matthew Kay
01.11.2015 2 z 5

Že je kniha neskutečně povrchní (úspěšná a krásná hrdinka, muži krásní a s velkým...) by nevadilo. Že se ke konci snaží zbytečně moralizovat (všichni jsou vegetariáni, kteří se dožívají 120) by také nevadilo. Ale ten neskutečně rozplizlý děj opravdu vadí. 3/4 knihy jsou pohodové čtení, v polovině i docela napínavé. Poslední čtvrtina se ale jaksi zvrtne, děj mávnutím proutku utne a až do konce se nestane vůbec nic. Kniha se čte spíše jako autorčina fantazie (realita?) vlastního života, než jako zajímavé pohodové čtení.

Sofi4332
18.05.2015

Podobná jako Ofelie se učí plavat.
Hlavni hrdinka okolo 40ceti.
Jeji manžel ji lže, ma děti. Ona je dekoratérka, architektka.
Samozdrejme neji maso. Je stihla, nadherna apod. :D

trdlo1
10.09.2014 5 z 5

Velmi čtivá a úsměvná knížka. Vždy jsem se těšila nato, kdy mohu sáhnout po knížce a pokračovat ve čtení.

Ilona
31.07.2014 4 z 5

Příjemná letní pohodová knížka!

Věrča18
14.07.2014 1 z 5

Kniha se mi zdála docela nudná, zbytečně zdlouhavá, popisky jak skvěle hrdinka vypadá, jak je nejkrásnější, má nejlepší vkus, všichni ji chtějí, trochu sexu, plytké, určitě bych nedoporučila.

Titi
17.12.2013 1 z 5

2x jsem se zasmála, a to je tak asi vše.

Kačík
02.10.2013 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Nenáročné, odpočinkové a přitom zajímavé čtení. Rozhodně stojí za přečtení.