Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192843/bmid_madame-chic-aneb-co-vsechno-jsem-se-192843.jpg 4 205 52

Madame Chic série

Když Jennifer Scottová, výměnná studentka z Kalifornie, přijede na šest měsíců do Paříže a zazvoní své nové rodině u dveří, otevře jí žena, která se stane její mentorkou a inspirací ještě na dlouhou dobu poté. Madame Chic si vezme mladou, šarmem nezasaženou Američanku do parády a postupně jí odhalí tajemství francouzského umění žít. Tato zkušenost Jennifer změní život k nepoznání – francouzský životní styl se jí zalíbí natolik, že o něm doma v Americe začne psát blog. Texty se setkávají s velkým úspěchem, a tak na sebe kniha nenechá dlouho čekat. Každá kapitola přináší užitečné rady a tipy, které Jennifer od Madame Chic v Paříži pochytila – tipy, které se hodí i vám, bez ohledu na to, kde žijete a jak naditou máte peněženku. S vědomím, že míň je někdy víc, se dozvíte o tom, jak si udržet postavu (a netrápit se hlady), jak se správně obléct (a nezahltit si skříň), jak svému vzhledu dodat potřebný šmrnc a ženskost (i bez tuny make- upu na obličeji), zkrátka jak si života po francouzsku užívat plnými doušky, třeba i u nás v Česku. A rozhodně se přitom nezapomenete ani zasmát.... celý text

Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Mladá fronta

Lessons From Madame Chic: The Top 20 Things I Learned While Living in Paris , 2011

Radimka
05.08.2023 1 z 5

No to teda byla zbytečná kniha. Madam Chic na mne působila jako arogantní frnda. A celý to jaksi navádělo k povýšenosti. A šatník o 10 kusech? Ve skutečnosti nikoho takového neznám.

vendy246
01.06.2022 3 z 5

Krásně graficky zpracovaná knížka, inspirativní čtení. V něčem jsem se našla a trochu se zamyslela nad svým chováním, zvyky a i třeba vedením domácnosti.

Teri27
01.01.2022 5 z 5

Boží. V mnoha věcech mi otevřela oči a ukázala, že i nudné, rutinní věci jde dělat s radostí. Madame Chic velice inspirativní, i když vychovala pět dětí , pořád je to dáma.

Mája873
27.03.2021 3 z 5

Knížka je napsaná hezky čtivě, není to příběh, ale způsob života. Kdo by nechtěl žít tak jako madam Chic. Autorka dává úžasný návod jak toho dosáhnout. Popravdě jsem se musela i já po přečtení podívat do své skříně :-)

ladyfromskye
25.02.2021 5 z 5

Tahle knížka mě moc mile překvapila. Kdysi jsem četla anotací podobnou knihu Trapasy po francouzsku a očekávala jsem tedy podobnost i co se obsahu týče (a že ten obsah v "Trapasech" nepatřil zrovna k těm nejlepším). Jenže Madame Chic je docela jiná, chytrá a plná opravdové, skutečné inspirace, zejména tedy pro obdivovatele francouzské kultury a minimalismu. Neříkám, že se budu slepě snažit všechno dodržovat, protože to není ani možné, ani mi všechno nesedlo. Ale mnohé je mi opravdu dostatečně blízké na to, abych to vyzkoušela. Tak vzhůru do toho! (A taky do dalších dílů :-) )

Zlatinka.Emilly
14.02.2021 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, asi hlavně proto, že 1) miluji Paříž a 2) zkouším žít minimalisticky. Mnohé z knihy jsem si zadala za úkol vyzkoušet. Např. shlédnout film Amélie z Mortmartu (už ho mám stažený); vyzkoušet posnídat typicky po francouzsku; upéct k večeři jahodový koláč (recepty staženy); vyzkoušela jsem pít čaj z misky a ještě mě čeká večeře ze strany 24. Vyzkoušet se má všechno a mě jsou názory Jennifer sympatické, tak proč ne.

JFK117
27.12.2020 3 z 5

Musela jsem si odpočinout od Temných koutů a tahle kniha je úplně ideální antistresová oddychovka. Jak rozdílné starosti hrdinky knih měly. Takový je asi dnešní svět. Někdo na hranici bídy, jiný řeší, jak se orientovat v blahobytu.

Booky84
08.08.2020 3 z 5

Nevtíravé a nenáročné čtení. Rady, jak žít a užívat si života, ale každý si žijeme dle svého...

Dandy1
06.06.2020 2 z 5

Časem ke všemu v této knize stejně dojdeme. Kašmírový svetr a hedvábnou halenku si kvůli tomu koupit nepůjdu.

Kryštofka
19.03.2020 5 z 5

K této knize jsem se v současné podivné době vrátila, abych načerpala svěží inspiraci a oprášila některé drobné životní radosti, kterými člověk může (ale nemusí) naplňovat život.
Američani jsou víc než my pod extrémním tlakem konzumní vlny, kupovat, kupovat, kupovat.
Ale je to jak s tou žábou, co se pomalinku vaří, ani si nevšimne. I my jsme nenápadně vtahováni.
Je ale na nás, jaký život se rozhodneme žít. A inspirace může přijít třeba prostřednictvím této knihy.

pip11
22.01.2020 4 z 5

Je to takový inspirativní manuál, jak vypadat a žít elegantním, vkusným způsobem. Nebylo to rozhodně špatné, určitě by to bylo pro spoustu lidí poučné a přínosné. Je to opakování „starých“ pravidel, na které se již dnes zapomnělo.

mariela.elish
07.06.2019 5 z 5

Veľmi príjemné čítanie. Hoci je to už starší titul (keďže má 5 rokov - v našom slovenskom vydaní), oslovilo ma to a teším sa na ďalšie počiny tejto milej americkej autorky. Aj som sa niečomu novému naučila, aj som sa zabavila miestami ...a páčili sa mi tie "resumé" po každej kapitolke. Tie som si aj oskenovala a mám ich vytlačené (aby boli "po ruke") ;) ...
Odporúčam! :)

Lily101
11.08.2018 2 z 5

Autorka se často opakovala, dokonce místy uvádí stejné příklady (á la nekoukejte na Tv a raději napište knihu). Argumentace ve smyslu aplikace rčení: "Opakování matka moudrosti" by možná mohla obstát, ale přeci jen je život pestrý a existuje více příkladných situací, které lze uvést. Rovněž se mi nelíbilo bagatelizování typu "pozdrav formou vzdušných polibků na tvář je evropským způsobem vyjádření přivítání", mnohdy byly-bohužel-přisuzovány negativní skutečnosti pobytu v Paříži evropskému chování.

Na druhou stranu pár užitečných rad mi autorka dala, jež asi zkusím, ale nebylo jich mnoho. Některé jsem již znala a některé mi přišly za hranou (např. mějte jen 10 kousků oblečení v šatníku vyjma/!!/ kabátů). Líbila se mi positivně laděná myšlenka stylu: "Každý okamžik vašeho života může být jedinečný. Nešetřete si ty nejlepší kousky (oblečení, porcelánové talíře atd.) na později." Rovněž mi kniha pomohla nahlédnout i do života Američanů, byť teda spíš okrajově, ale i tak jsem byla místy překvapená způsobem života (á la okolo 8 hodin sledování Tv denně).

Při četbě jsem si připadala jako bych četla dívčí/ženský časopis, resp. sbírku nejlepších vydaných článků v nějakém konkrétním časopise. Takový druh tiskovin jsem však četla naposledy někdy v pubertě, takže jsem knihu nedokázala lépe přijmout, než dvěmi hvězdičkami. Věřím ale, že v Americe mohla mít kniha velký úspěch.

Blanchidlo
17.07.2018 2 z 5

Já nevím...prosím, neurazte se, komu se líbila, nemyslím to zle. Ale z mého pohledu je to taková pitomoučká naivní slátanina. Když jsem četla, jak sušila své barevné kalhotky s obrázky vedle drahých krajkových kalhotek Madame Chic, tak jsem nevěřila vlastním očím. Pokud mi vyhovují obrázkové kalhotky, tak proč bych je, proboha, nemohla nosit? Nevím, proč se někdo snaží někomu připodobnit a při tom je zjevné, že je úplně jiný. Proč se nutit do role, která mi nesedí?

Haen
05.07.2017 4 z 5

Příjemné lehké čtení na dovolenou, rady týkající se životního stylu a vzpomínka na Paříž. Milá knížečka.

Peace
08.05.2017 3 z 5

"Potěšení spočívá v tom, že vás potěší. Skutečné potěšení ve vás nevzbudí pocit viny, nebudete se po něm cítit špatně a nevede k nezdravým návykům."

Hodně oddechová kniha, která nepřináší nijak závratně nové informace. Dopřávat si každý den večeři o několika chodech, kupovat si plátěné kalhoty za 15 000 a při zařizování bytu dávat přednost estetičnu před pohodlím, je sice hezká představa, ale v každodennosti dosti nereálná..
Myšlenka celé knihy by se dala shrnout do jedné věty - užívejte si života, jak nejlépe umíte. A myslím, že takto se snaží žít lidé nejen v Paříži...

Silmarien
06.05.2017 3 z 5

Jednoduchá celkom zábavná knižka o tom, ako dievčina z USA "objavila" Ameriku... teda vlastne Paríž :-) Nie je to literárny unikát, ale je to zábavné čítanie o dievčine, ktorá prišla na výmenný pobyt a v jednotlivých bodoch zachytáva život klasickej parížskej rodiny so všetkými špecifikami, ktoré k tomu prináležia.

AnetV
19.03.2017

Odpovídající zařazení do žánru literatury naučné, samá rádoby moudrá doporučení a jak co dělat, pro štastnější a dokonalý život, u některých rad jsem jen kroutila hlavou. (fakt si neumím představit, jak mi kapka parfému za ucho hnedle zpříjemní pondělní návrat do pracovního procesu :-( Navíc je hodně vidět, že je to psáno američankou. Kdyby zůstalo u blogu tak OK, ale na co to vydávat knižně :-( Autorka pro mne není spisovatelka, ale blogerka.

hellena1523
17.03.2017 5 z 5

Zbožňuji Paříž, ráda uklízím, mám své morální zásady a pocit, že většina lidí nemá tušení, co je etiketa a umění radovat se ze života. Nemusela jsem v Paříži žít (ač jsem ji navštívila), ale s autorkou si tak nějak jedu na stejné vlně, kniha sice nepřináší nic nového (stejně jako pokračování), ale pro mnohé by to asi dost velké novinky byly. Takže za vizuálně střídmé a krásné představení možnosti životního stylu, jenž je pro mne atraktivní, nemohu dát nižší hodnocení, než plný počet hvězdiček.

bararich8
15.02.2017 4 z 5

Tahle knížka je takové pěkné zasnění se do pařížského života. Některé rady mi přišly dobré a ráda se jimi budu řídit, jiné se mi zdály zase trochu přitažené za vlasy. Je těžké v úplně jiné společnosti s jinými zvyky začít žít po francouzsku. Ale určitě ten život tam má něco do sebe, to se musí nechat. Každopádně příjemné počtení.

humor Francie kultura Paříž móda jídlo a pití životní styl krása

2014  73%Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži
2015  72%S Madame Chic doma