Madam X: Můj nechvalně známý život

Madam X: Můj nechvalně známý život https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240680/bmid_madam-x-muj-nechvalne-znamy-zivot-qHu-240680.jpg 4 88 19

Milostný román, rodinná sága i obraz bouřlivého politického klimatu ve viktoriánské době. Předestírá čtenáři skandální příběh Axie Muldoonové, dcery chudých irských vystěhovalců, která se stala neobyčejně úspěšnou porodní bábou. Živnost sice vzkvétá, ale mladá žena záhy zjistí, že správná cesta nemusí být vždy v souladu se zákony a že nelze spoléhat na muže, který říká: „Jen mi věř!“ A když se dostane do střetu s fanatickým zakladatelem Společnosti pro potírání hříchu, je nucena nasadit všechny síly i bohatství, aby zachránila sebe i svou rodinu.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

My Notorious Life by Madame X , 2013

sarekaslukova
sarekaslukova
17.11.2021 4 z 5

Kniha se mi do poslední třetiny opravdu krásně četla a děj mě bavil. Zhruba ale kdy začalo druhé stíhání Madam X, tak jsem tak nějak přestala vnímat, neví zda to bylo že jsem věděla jak to cca dopadne, podle úvodní kapitoly v knize. Těžko říci. Díky tomu dávám knize 4 hvězdičky.

Arev122
Arev122
23.11.2020 3 z 5

Začátek knihy mě zaujal - život chudiny, umísťování sirotků do rodin a jejich další, většinou nelehký život. Pak už mě fiktivní příběh ženy provozující porodnické praxi včetně "pomoci" těhotným ženám připadal hodně zromantizovaný a zdlouhavý.

Noisette73
Noisette73
29.10.2020 5 z 5

Úžasné, čtivé
Starý Londýn, Viktoriánská Anglie, zoufalé ženy a jedna kontroverzní andělíčkářka....
Skvělé, emoce lítali, doporučuji.

Denika
Denika
13.06.2020 5 z 5

Úžasně čtivá knížka, až na poslední kapitoly, které zdlouhavě pojednávají o soudním procesu. Jsem vděčná za život v tomto století, kdy už osud ženy, ochrana, těhotenství a rození dětí není pouze v rukou jejího bezohledného manžela nebo partnera. To, co si ženy předchozích generací musely vytrpět, si ani neumíme představit.

jankor
jankor
08.11.2019 5 z 5

Po dlouhé době hodně čtivá kniha, od které se nechce odejít.Určitě doporučuji, jen (jak tu všichni píší), ty hvězdičky dají někdy hodně práce pochopit zamýšlené slovo, někdy se mi to ani nepovedlo :-)

IvcaIvet
IvcaIvet
17.04.2018 4 z 5

Příběh je to zajímavý. První dvě třetiny měly spád,jen ta poslední už mě trošku nudila. Hvězdičky mi nevadily, myslím si ,že vulgární slova by knihu trochu podhodnotila. Je ale fakt, že některé výrazy tam klidně mohly být zveřejněny.

gigi77
gigi77
05.02.2018 5 z 5

Tak to je KNIHA!!! To mě opravdu moc bavilo jak po obsahové stránce, tak i styl psaní. Další kousek, který si přidám mezi doporučované.

Paganfairy
Paganfairy
13.12.2017 5 z 5

Poutavý příběh popisující osud porodní báby, která se nebojí jít proti proudu puritánské a patriarchální společnosti 19. století v Americe a stojí si za svým snem a přesvědčení. Při čtení jsem ztrácela pojem o čase, kniha mě úplně uchvátila. Nejenom originálním, i když jednoduchým stylem vyprávění, ale i historickými detaily o době, lidech, společnosti, zvycích, předsudcích atd.

nase_zuzu
nase_zuzu
18.08.2017 5 z 5

Skvělé. Až je mi líto, že to dál nepokračuje. Přečteno za 3 dny.

LucieAlexandra
LucieAlexandra
09.08.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale drásala mi nervy cenzura... co je k vycenzurování na slově "pohlavní styk, těhotenství..."? Paradoxně tohle bylo vyhvězdičkované, ale jedno nebo dvě sprostá slova tam nechali celá

Phewell
Phewell
09.08.2016 3 z 5

Mám o knize rozporuplné pocity. Jak píše Ariko (databazeknih): nemohu říct, že by se mi nelíbila, jen to pro mě nebyla taková pecka. Většinou jsem se do čtení musela nutit. Občas mě zajímavá zápletka bavila, a říkala si hurá konečně se to rozjede...a nic. Obsahově velmi zajímavá a poutavá témata (vikt. doba, chudoba, sirotčinec, manželství, ženy, porodnictví atd.)
Ale myslím, že ji ještě někdy dám zase šanci.

bookcase
bookcase
25.07.2016 5 z 5

Tak to se mi líbilo hodně. Vytečkovaná slova mi zpočátku vadila, pak jsem si zvykla.

hrechaniuk
hrechaniuk
09.07.2016 5 z 5

Nádherný historický román o ženě, která byla ve své době fenoménem. Příběh krásně popisuje život ve viktoriánské době, přesněji 60. až 80. léta v New Yorku, a tehdejší porodnictví. Hlavní hrdinka, Axie Muldoon, je velmi odvážnou a silnou ženou, která si jde za svým i přes četné překážky osudu. Knížka mě nesmírně bavila, takže jsem ji měla za dva dny přečtenou. Vřele doporučuji. 5*

zuzi.kovar
zuzi.kovar
29.05.2016 4 z 5

Tato kniha mne velmi zaujala. Nebýt těch vytečkovaných výrazů téměř na každé stránce, mohla být úplně perfektní. Převrácená americká spravedlnost je úplně k zblití. Nechápu, jak mohl člověk typu Comstocka vůbec existovat. Otřesné poměry v New Yorku druhé poloviny 19. století byly šokující, všechny ty autentické popisy dětí, co hledají jídlo v popelnicích, jsou špinavé, nemyté, rodiče často zmrzačení z práce a plodící další děti, protože nikdo nezná ochranu, to bylo opravdu hodně důvěryhodné – člověk to skoro viděl před očima. Hrůzné sirotčí vlaky směrem na západ, kde se děti rozebírali jako nějaký dobytek, je důkazem toho, že cesta do pekla je dlážděna samými dobrými úmysly. Chudák Dutch, která byla jedním z oněch zachráněných dětí, zničených později pokryteckou společností. Sice jsem doufala, že to nebude ona, kdo zemře, ale celou dobu jsem si to myslela, a bohužel jsem se nemýlila. Protikladem byl Joe, který byl žil šťastný život – jeden z oněch dobrých příkladů snahy pana Brace. Bohužel prostředí a zkušenosti s panem Bracem a později panem Comstockem byly popsány na základě skutečných událostí. Příběh samotný je vymyšlený, ale silně inspirovaný skutečností. Jako dílo to bylo podle mne hodně dobré. Plus za to, jakým způsobem se hlavní hrdinka prala za své místo na slunci, a jak se nikdy nenechala porazit. A velký plus za ztvárnění velké lásky, kde i peníze hrály značnou úlohu, která jim není upírána, ale hlavně že ta láska vůbec nevyznívá trapně. Naopak s Charliem mnohdy soucítíme. Podle mne je on tou nejlepší postavou z knihy, hlavní hrdinka mi přišla hodně hrubá – často až moc, takže jsem její nezdolnost nedokázala úplně vždycky docenit. Téma je hodně zajímavé a velmi dobře zpracované. Určitě bych si ráda přečetla i další knihy této autorky, ale zatím je k dostání pouze tato.

Tesset
Tesset
16.01.2016 3 z 5

Začala jsem a četla jedním dechem, úžasné. A pak se to, asi v poslední čtvrtině, nějak zvrtlo a musela jsem se do toho nutit. Jednou si ji přečtu znovu a třeba změním názor.

kadgam
kadgam
02.01.2016

Zaujímavý životopis.
Neskutočná chudoba chudobných, sirôt a vydedencov spoločnosti nemohla viesť k ničomu inému, ako k tragédiám opísaným v knihe.
Trošku teatrálne písané.

BUBINA1971
BUBINA1971
20.09.2015 5 z 5

Musím přiznat, že jsem netušila, že mě kniha tak neuvěřitelně chytne od začátku až do konce. Dramatický život Axie Muldoonové-Jonesové alias madam DeBeausacq autorka vylíčila naprosto skvěle. Doporučuji

77fifi
77fifi
27.08.2015 5 z 5

krásně psané--- čteno jedním dechem--- díky této knize si vážím svého života a doby ve které žiju.

orinka3
orinka3
19.08.2015 4 z 5

V krátkém časovém sledu se mi do rukou dostala už druhá kniha, popisující poměry v Americe 19. století. Velmi dobře vystihuje syrovou skutečnost, život až na dně, kalný městský život plný ztracenců. Nevím, jestli je to jen můj dojem, ale bída, která byla na českém venkově i ve městech se mi zdá snesitelnější, než ta, o které kniha píše. V každém případě jde o dobrou četbu. Hrdinka se díky své osobnosti a pevné vůli vypracuje v mistryni svého oboru. Dovídáme se zajímavosti z ženského lékařství té doby a současně litujeme ženy, které neměly na vybranou. Nebudu víc prozrazovat, ať nekazím zážitek ze čtení. Co mě ale HODNĚ rušilo, tak vytečkovávané výrazy. Kdyby to bylo jednou-dvakrát...chápala bych to jako zpestření. Ale do p*****e, h******s, proč skoro na každé stránce?! To nebyl dobrý nápad, a za to strhávám jednu hvězdičku.