Láska a hřích

Láska a hřích https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/4776/laska-a-hrich-4776.jpg 4 44 8

MacLachlanovi série

Ve dne je Sidonie Saint-Godard tichá, elegantní mladá vdova, která vyučuje správnému chování nezdvořilé dcery londýnských "nouveaux riches". V noci je však někým úplně jiným. Nechvalně známý Černý anděl, svůdnice zvaná tak podle rafinovaně umístěného tetování, nemilosrdně obírá mocné muže a podporuje potřebné. Poněvadž se pohybuje v přestrojení, uniká dopadení a její totožnost je stále záhadná. Markýz z Devellynu, šlechtic, jenž není zrovna šlechetný, má ve zvyku ženy zneužít a odhodit, jak se mu zlíbí. Když ho tedy Černý anděl - Sidonie naláká do svého lože, spoutá ho a ukradne mu jeho nejcennější majetek, dovolila si příliš. Devellyn jí oznámí, že ďáblu je třeba odvádět daň. A on si ji definitivně hodlá vybrat...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Devil to Pay , 2005

Ála1968
14.05.2023 4 z 5

Trochu mi trvalo než jsem se začetla,ale bylo to nakonec super. Těším se na další díly.

kacenka6144
15.12.2022 4 z 5

Sidonie a Devellyn - oba jsou tak rozdílní, až se k sobě úplně hodí. Knížka příjemně plyne a než se nadějete, je tady konec. Už jsem ji kdysi dávno četla, ale vůbec nevadí se k ní znovu vrátit. Těším se na další díly.

munka
31.01.2020 4 z 5

Pekný príbeh, miestami smutný (spomienky na minulosť) a miestami vtipný. Ako celok príjemné oddychové čítanie.

moudivlacek
14.05.2018 4 z 5

Klasická červená knihovna, určitě si zamilujete darebáka markýze Deva, protože jak později hrdinka Sid o něm říká, navenek je lotr, ale duši a srdce má laskavé a dobré.
Tady je ukázáno, že ani bohatství a titul vám nezajistí šťastnou rodinu a že chvilka náhody vám může změnit celý život.

Lembac
17.01.2018 2 z 5

Tato romance není žádná lehounká mousse au chocolat, ale spíš hutný a těžko stravitelný plum pudding. Celá knížka na mě působila melancholicky, někdy snad až depresivně. Hlavní hrdinové se perou se stíny minulosti různým způsobem - Sidonie alias Černý anděl se snaží zachránit chudé a ponížené tohoto světa okrádáním bohatých zvrhlíků, Devellyn chce zase svou vnitřní nespokojenost utopit v alkoholu, hazardu a prostitutkách. Ani jedno bohužel nikam moc nevede. Potom, co se ze Sidonie a Alerica stanou sousedé, začne se pomalu rozvíjet i jejich milostný vztah. Ten je pravým opakem zábavných rošťačin, je spíš temný, tajemný a živočišný.

Nevím, jestli je to překladem, nebo jestli je to prostě styl psaní autorky, ale knížka se mi nečetla plynule. Skákaní v čase (vzpomínky na minulost a dovysvětlování života osob) mě rušilo a hlavní postavy mi k srdci taky nepřirostly. Za mě jen dvě hvězdičky.

havrmoni
04.10.2015 4 z 5

Trvalo mi skoro půl knihy než jsem si zvykla na styl vyprávění a přišla na chuť příběhu. Ten byl,ale hezký. Jelikož jsem s touto autorku začala hned po přečtení knih od Victorie Alexander,které byli něžně ( jiný výraz mě nenapadá) romantické s vtipnými dialogy,tato kniha mi přišla moc syrová. Nic vtipného spíš smutné,ponuré,živočišné .... Ale když jsem se začetla začalo se mi to líbit a jdu do další.

danca044
15.08.2014 5 z 5

Velmi krásná kniha, která se četla sama. Sidonie mi byla od začátku sympatická, hrozně se mi líbilo, že to není jen další křehká londýnská dáma. Miluju, když jsou hlavní hrdinky vzpurné a nebojí se postavit nebezpečí, ani se vzepřít namyšlenému muži. Devellyn se umí chvilkami taky pěkně rozohnit a myslím, že to, že mu Sidonie celou dobu lhala nesl ještě docela klidně. Liz Carlyle je velmi dobrá spisovatelka.

WEIL
25.09.2011

Kde je hřích hříchem a láska láskou?

romance historické romance

Liz Carlyle
americká, 1958
2005  82%Smlouva s ďáblem
2006  75%Láska a hřích
2010  81%Jeden malý hřích
2013  79%Prostopášník
2005  76%Tajné touhy

Kniha Láska a hřích je v