Láska a hřích

Ve dne je Sidonie Saint-Godard tichá, elegantní mladá vdova, která vyučuje správnému chování nezdvořilé dcery londýnských "nouveaux riches". V noci je však někým úplně jiným. Nechvalně známý Černý anděl, svůdnice zvaná tak podle rafinovaně umístěného tetování, nemilosrdně obírá mocné muže a podporuje potřebné. Poněvadž se pohybuje v přestrojení, uniká dopadení a její totožnost je stále záhadná. Markýz z Devellynu, šlechtic, jenž není zrovna šlechetný, má ve zvyku ženy zneužít a odhodit, jak se mu zlíbí. Když ho tedy Černý anděl - Sidonie naláká do svého lože, spoutá ho a ukradne mu jeho nejcennější majetek, dovolila si příliš. Devellyn jí oznámí, že ďáblu je třeba odvádět daň. A on si ji definitivně hodlá vybrat......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/4776/laska-a-hrich-4776.jpg 3.734

MacLachlanovi 1.

Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

The Devil to Pay, 2005

Kniha Láska a hřích

munka

Pekný príbeh, miestami smutný (spomienky na minulosť) a miestami vtipný. Ako celok príjemné oddychové čítanie.

moudivlacek
14.05.2018

Klasická červená knihovna, určitě si zamilujete darebáka markýze Deva, protože jak později hrdinka Sid o něm říká, navenek je lotr, ale duši a srdce má laskavé a dobré.
Tady je ukázáno, že ani bohatství a titul vám nezajistí šťastnou rodinu a že chvilka náhody vám může změnit celý život.

Lembac
17.01.2018

Tato romance není žádná lehounká mousse au chocolat, ale spíš hutný a těžko stravitelný plum pudding. Celá knížka na mě působila melancholicky, někdy snad až depresivně. Hlavní hrdinové se perou se stíny minulosti různým způsobem - Sidonie alias Černý anděl se snaží zachránit chudé a ponížené tohoto světa okrádáním bohatých zvrhlíků, Devellyn chce zase svou vnitřní nespokojenost utopit v alkoholu, hazardu a prostitutkách. Ani jedno bohužel nikam moc nevede. Potom, co se ze Sidonie a Alerica stanou sousedé, začne se pomalu rozvíjet i jejich milostný vztah. Ten je pravým opakem zábavných rošťačin, je spíš temný, tajemný a živočišný.

Nevím, jestli je to překladem, nebo jestli je to prostě styl psaní autorky, ale knížka se mi nečetla plynule. Skákaní v čase (vzpomínky na minulost a dovysvětlování života osob) mě rušilo a hlavní postavy mi k srdci taky nepřirostly. Za mě jen dvě hvězdičky.

havrmoni
04.10.2015

Trvalo mi skoro půl knihy než jsem si zvykla na styl vyprávění a přišla na chuť příběhu. Ten byl,ale hezký. Jelikož jsem s touto autorku začala hned po přečtení knih od Victorie Alexander,které byli něžně ( jiný výraz mě nenapadá) romantické s vtipnými dialogy,tato kniha mi přišla moc syrová. Nic vtipného spíš smutné,ponuré,živočišné .... Ale když jsem se začetla začalo se mi to líbit a jdu do další.

danca044
15.08.2014

Velmi krásná kniha, která se četla sama. Sidonie mi byla od začátku sympatická, hrozně se mi líbilo, že to není jen další křehká londýnská dáma. Miluju, když jsou hlavní hrdinky vzpurné a nebojí se postavit nebezpečí, ani se vzepřít namyšlenému muži. Devellyn se umí chvilkami taky pěkně rozohnit a myslím, že to, že mu Sidonie celou dobu lhala nesl ještě docela klidně. Liz Carlyle je velmi dobrá spisovatelka.

WEIL
25.09.2011

Kde je hřích hříchem a láska láskou?